به زودی قابلیت انتقال تماس به برنامه Your Phone افزوده خواهد شد

شرکت مایکروسافت در اقدامی جالب توجه چندی پیش برنامه Your Phone را معرفی کرد که پُلی بین گوشی هوشمند و Windows 10 ایجاد می کند. با اتصال گوشی خود به این برنامه می توانید به آن از طریق برنامه Your Phone در Windows 10 دسترسی داشته باشید. با آراد مگ همراه باشید.

مایکروسافت در کنفرانس توسعه دهندگان امسال خود، دوباره به صنعت موبایل ورود کرد؛ اما اینبار به شکلی دیگر. به دنبال ارج نهادن این شرکت به کاربران سیستم عامل های اندروید و iOS، ردموندی ها تصمیم به توسعه نرم افزاری برای ایجاد ارتباط این دو سیستم عامل محبوب دنیای گوشی های هوشمند با سیستم عامل دسکتاپ خود یعنی Windows 10، گرفت.

Your Phone چیست؟

برای کسانی که اطلاع از نحوه عملکرد این برنامه ندارند باید بگوییم که نرم افزار Your Phone یک نرم افزار مدرن است که بر پایه UWP توسعه یافته است (این واژه کوتاه شده ی Universal Windows Platform یعنی پلتفرم فراگیر ویندوز است)؛ بدین معنی که همه کاربران Windows 10 در هر دستگاهی که باشند، چه دسکتاپ باشد چه لپ تاپ و تبلت می توانند این برنامه را از فروشگاه این سیستم عامل نصب کنند.

پس از نصب نرم افزار با افزودن حساب مایکروسافت خود در این برنامه و سپس افزودن همان حساب در گوشی هوشمند خود، ارتباط بین گوشی و Windows 10 را مهیا خواهید کرد. که به موجب آن از طریق برنامه به نوتیفیکیشن ها، عکس ها، SMS ها و حتی کنترل گوشی هوشمند خود از راه دور دسترسی خواهید داشت. البته در حال حاضر در آخرین نسخه نرم افزار، تنها دسترسی به عکس ها و SMS ها میسر شده است و مایکروسافت وعده داده تا به زودی دیگر قابلیت ها را نیز بدان اضافه کند.

خب فک کنم توضیحات درمورد خود برنامه کافیست و بهتر است که به اطلاعات منتشر شده جدید بپردازیم. با توجه به وب سایت Aggiornmaentilumia یکی از قابلیت هایی که پیش تر معرفی شده بود، با آپدیت بزرگ بعدی Windows 10 که در بهار ۲۰۱۹ منتشر خواهد شد، از راه خواهد رسید.

در یک فایل سیستمی با نام Windows.CallingShellApp کدهایی دیده می شود که به انتقال تماس به Windows 10 اشاره دارد. این انتقال در صورتی که انجام شود صدای ورودی تماس به بلندگوی های سیستم ویندوزی منتقل خواهد شد. البته هنوز مشخص نیست که صدای ورودی کاربر نیز از میکروفون های سیستم ویندوزی قابل دریافت خواهد بود یا خیر. همچنین مشخص نشده که این انتظاق بر بستر اینترنت صورت می گیرد یا شبکه داخلی؛ که اگر این موضوع تماس بر بستر اینترنت انجام شود مطمئناً دچار تاخیر در ارسال و دریافت آن خواهد شد و این اتفاق برای کاربران آزار دهنده خواهد بود. اگر این انتقال بر بستر شبکه داخلی خانگی (Local LAN) انجام بپذیرد، هم کیفیت تماس بالاتر می رود و هم تاخیر آن به حداقل خواهد رسید. به هر حال مطمئنیم که غول دنیای نرم افزار حتما راهی را برای ارائه بهترین تجربه پیدا خواهد کرد.

البته هنوز بر سر موجودیت این فایل اختلاف نظر هایی وجود دارد؛ عده ای بر این باورند که فایل یاد شده، به برنامه Your Phone و قابلیت انتقال تماس آن مربوط است اما عده ای دیگر هستند که فکر می کنند این فایل مربوط به دستگاه انعطاف پذیر مایکروسافت است که چند وقتیست شایعات مربوط به آن نزدیک به یک سال است در فضای مجازی دست به دست می شود.

در حال حاضر برنامه هایی هستند که چنین قابلیتی را مهیا می کنند؛ مانند برنامه Mobile App شرکت Dell که تنها بر روی لپ تاپ های این شرکت قابل نصب است. برنامه های Facebook Messenger و Skype نیز توانایی انتقال تماس به یک دستگاه دیگر را نیز دارند.

اینطور که مشخص است مایکروسافت تصمیم دارد تا پشتیبانی از چنین قابلیتی را به طور پیش فرض به Windows 10 اضافه کند تا رسوخ خود را در دنیای اندروید و iOS بیش از پیش افزایش دهد. همچنین طبق یک اسلاید که توسط خود مایکروسافت به صورت رسمی منتشر شده، پشتیبانی از قابلیت App Mirroring یا اجرای برنامه گوشی به طور مستقیم از Windows 10 نیز قرار است به برنامه Your Phone اضافه شود.

برنامه Your Phone در حال تبدیل شدن به اسب تروجان مایکروسافت برای پلتفرم های اندروید و iOS است و روند توسعه آن به صورت جدی در حال پیگیریست. به نظر می رسد که مایکروسافت می خواهد تمامی ابعاد گوشی های هوشمند را تصاحب کند و این روش، نقشه جدید این شرکت برای عملی کردن این تصمیم است.

شما هم در زمان استفاده از سیستم ویندوزی خود و زنگ خوردن گوشیتان، آرزو می کردید که کاش گوشیتان با کامپیوتر ارتباط داشت؟ آیا تابحال به چنین قابلیتی نیاز پیدا کرده اید؟

شادان غمگسار
عاشق تکنولوژی و فیلم و صدالبته بازی؛ میشه گفت یک بازی رو یا انجام نمی‌دم، یا اگه شروعش کنم باهاش زندگی میکنم...! مقداری با هنر آشنایی دارم و توی اوقات فراغتم سعی میکنم بیشتر بازی کنم =)))