جذاب‌ترین ویژگی iOS 14 که همین الان باید آن را فعال کنید، چیست؟

iOS 14
iOS 14

اکنون که آپدیت نرم افزاری iOS 14 را بر روی گوشی هوشمند Apple iPhone خود نصب کرده‌اید، ممکن است با یک گشت و گذار سطحی و سریع در قسمت‌های مختلف این آپدیت، فکر کنید که اکنون دیگر با تک تک ویژگی های iOS 14 کاملا آشنایی پیدا کرده‌اید.

اگر فکر می‌کنید جذاب‌ترین و بهترین ویژگی iOS 14 را پیدا کرده‌اید و آن را فعال کرده‌اید، شاید این نباشد و هنوز هم یک ویژگی دیگر در iOS 14 وجود داشته باشد که از آن بی خبر باشید. در حال صحبت کردن درمورد Back Tap هستیم. آیا آن را فعال کرده‌اید؟ آیا تا به حال این ویژگی جذاب در iOS 14 را تست کرده‌اید؟ پس همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید تا شما را بیشتر با این ویژگی و قابلیت جذاب و فریبنده آشنا کنیم.

ویژگی Back Tap در iOS 14 به تمام کاربران گوشی‌های iPhone 8 به بعد اجازه می‌دهد که با دو یا سه بار ضربه زدن بر روی پنل پشتی بدنه گوشی خود یک سری کارهای معینی که از پیش تعریف شده است را انجام دهند. برای این که بیشتر متوجه شوید، یک مثال می‌زنم. فرض کنید که به عنوان نمونه شما می‌توانید این ویژگی را بر اساس سلیقه خود شخصی سازی کنید تا با دو بار ضربه زدن به پنل پشتی بدنه، گوشی به صورت کاملا خودکار اسکرین شات بگیرد. این ویژگی جذاب در iOS 14 می‌تواند برای فعال کردن یک میانبرِ اکتیو هم به کار برده شود. به عنوان مثال ما با استفاده از این ویژگی جذاب در iOS 14 انتخاب کردیم که گوشی iPhone 11 Pro Max ما با سه بار ضربه زدن به پنل پشتی بدنه خود، دستیار صوتی Google Assistant را فعال کند. سه بار ضربه زدن، Siri Shortcut که ما عبارت (Hey Siri, O.K. Google) را به آن شناسایی کرده بودیم، باز کرد تا یک روش فوق العاده سریع و سرعتی برای باز کردن دستیار صوتی دیجیتالی گوگل در اختیار داشته باشیم.

برای فعال کردن یکی از جذاب‌ترین و هیجان انگیزترین ویژگی های جدیدی که اخیرا در آپدیت جدید iOS 14 به آن اضافه شده است، یعنی Back Tap، اول از هر چیز همانطور که اشاره شد، باید یک گوشی آیفون ۸ به بعد در اختیار داشته باشید و سپس به آدرس Settings > Accessibility > Touch > Back Tap در گوشی خود مراجعه کنید. پس از مراجعه کردن به این آدرس، iOS 14 از شما سوال می‌کند که دوست دارید با دو بار ضربه زدن کدام یک از کارهای تعریف شده‌ای که وجود دارد را انجام دهید. همچنین از شما سوال می‌کند که دوست دارید سه بار ضربه زدن به پنل پشتی بدنه گوشی شما چه کاری انجام دهد. اگر شما هم مانند ما و تعداد زیادی از کاربران دیگر گوشی‌های موبایل هوشمند در این روزها، زیاد اسکرین شات می‌گیرید، ممکن است دوست داشته باشید که یکی از این دو فعالیتِ تعریف شده، برایتان اسکرین شات بگیرد. حقیقتا به جز اسکرین شات گرفتن نیز گزینه‌ها و کارهای بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید با دو یا سه بار ضربه زدن به پنل پشتی بدنه گوشی آیفون ۸ به بعدِ خود، انجام دهید که از این دست می‌توان به کم کردن صدا، زیاد کردن صدا، باز کردن Control Center، فعال کردن و استفاده از دستیار صوتی Apple Siri و همینطور تعداد زیادی از کارهای و فعالیت‌های مختلف دیگر اشاره کرد.

خوشبختانه یکی از جذاب‌ترین و هیجان انگیزترین ویژگی های iOS 14 به اسم Back Tap به شما اجازه می‌دهد در آن واحد و به طور همزمان دو کار مختلف را انجام دهید که یکی از آن‌ها با دو بار ضربه زدن و یکی دیگر نیز با سه بار ضربه زدن به پنل پشتی بدنه این گوشی قابل انجام هستند. به طور خلاصه، اگر به خوبی با گوشی iPhone خود آشنایی داشته باشید، فقط برای شوآف آن را نخریده باشید و کمی هم با کارایی و توانایی‌های آن آشنا باشید، حتی می‌توانید یک میانبر به آن معرفی کنید تا حتی وقتی که این گوشی درون جیب شما قرار دارد، با دو یا سه بار ضربه زدن به پنل پشتی بدنه آن (بستگی به کاری که به آن شناسایی کرده‌اید) کاری کنید تا Siri فعال شود و اطلاعات کاربردی و مهمی مانند ساعت، تاریخ، آب و هوا، نتیجه یک بازی زنده و حتی آخرین قیمت گوشی شما را اعلام کند.

آیا شما هم یک سری کارهای مختلف در سر دارید که دوست دارید به سادگی فقط با دو یا سه بار ضربه زدن به پنل پشتی بدنه گوشی Apple iPhone خود به صورت خودکار آن‌ها را انجام دهید؟ پس چرا فقط چند دقیقه وقت نمی‌گذارید و یکی از جذاب‌ترین و بهترین ویژگی هایی که اپل تا به حال در یک آپدیت جدید در غالب iOS 14 در اختیارتان قرار داده است را فعال نمی‌کنید؟

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.