جاذبه های گردشگری پوکت: کارهایی که باید حتما در پوکت انجام بدهید

اگر بخواهیم یکی از زیباترین شهرهای جزیره ای که در آسیا وجود دارد را نام ببریم، بی شک پوکت یکی از بهترین ها خواهد بود. در این جزیره، جاذبه های بسیاری برای گردشگری وجود دارد و مسافران می توانند به کارهای زیادی بپردازند، اما بازدید از جاذبه های گردشگری پوکت را نباید از دست داد.

جاذبه های گردشگری پوکت که نباید از دست بدهید

موارد مختلفی در پوکت برای انجام دادن وجود دارند که می توانند بهترین خاطره های یک مسافر را بسازد. این جزیره دارای یک شهر قدیمی تاریخی زیبا، چشم انداز عالی و جاذبه های فرهنگی است و همچنین یکی از بهترین مکان هایی ست که در آن می توان به جزیره های مختلفی سفر کرد؛ جزایر زیبایی مانند خلیج فنگ نگای و جزیره فی فی.

جاذبه های گردشگری پوکت بسیار هستند، اما لیستی که در ادامه مطلب آماده کردیم، کارهایی است که حتما باید در پوکت انجام دهید.

خلیج Phang Nga

یکی از ویژگی های متمایز خلیج فنگ نگای، وجود سنگ آهک های بزرگی است که عمودی از آب های سبز زمردی بیرون زده است. جزیره جیمز باند و Koh Panyee فقط دو تا از نقاط مشهور در این خلیج است. بهترین راه برای لذت بردن از مناظر دیدنی خلیج، این است که با قایق از شمال پوکت حرکت کنید.
یک سفر آرام و روزانه از طریق جزایر سنگین آهکی، گاهی اوقات برای لذت بردن از ساحل های آرام لذت ببرید، بسیار لذت بخش تر از تورهای قایقرانی است.

صرف یک روزه یا دو روزه در جزیره فی فی

جزیره Phi Phi جزیره فوق العاده ای در تایلند است که به ویژه از فیلم The Beach در سال ۲۰۰۰ تا به امروز بیش از پیش شناخته شده است. این جزیره یکی از بهترین مکان هایی است که به مسافران برای گردشگری در پوکت پیشنهاد می شود و برای برخی از مسافران، این تنها دلیل برای فرود در پوکت است. هنگامی که با قایق در این جزیره گشت و گذار کنید، کم کم به قلعه های آهکی که از دل آب بیرون آمده اند، نزدیک می شوید، صخره هایی که به شکل جنگل های عمودی در میان آب های زمردی رنگ به شدت خود نمایی می کنند و در ترکیب با سواحل شنی سفید رنگ، چشم انداز زیبایی را پدید می آورند.

 

شب زنده داری در خیابان بنگلا

در اینجا چند چیز وجود دارد که شما را وادار به پیاده روی در شب می کند. اگر می خواهید در این منطقه حسابی سرگرم شوید، می بایست ذهنی باز و شوخ طبع داشته باشید. اینجا مجموعه ای از کلوپ های شبانه، کافه ها، نمایش ها و تفریحات شبانه وجود دارد که هر مسافری را برای گشت و گذار در شب به خود می کشاند.

مجسمه بودای بزرگ از جاذبه های گردشگری پوکت

از جنوب پوکت، تصویر مجسمه بزرگ بودای پوکت که در بالای تپه Nakkerd نشسته است و از آن به Chalong، Kataو Rawai می نگرد، نمایان می شود. هزینه ساخت این مجسمه بودا ۳۰ میلیون بات بوده است و ۴۵ متر ارتفاع دارد. در کنار آن یک تصویر کوچکتر برنجی نیز ساخته شده است و در نردیکی پارکینگ این منطقه قرار دارد. رفتن به این مجسمه ی بزرگ، شما را به تایلند واقعی می برد و به شما امکان را می دهد تا بسیاری از مناطق زیبای پوکت را از بالا ببینید.

جزیره سیمیلان

این جزیره زیبا در امتداد دریا قرار گرفته و با داشتن ساحل ماسه ای سفید و دریایی آبی، چشم انداز زیبایی را ایجاد کرده است. این جا بهشت غواصان و شیرجه زن ها است و این جزیره نه گانه از coast of khaolak، ۳۰ کیلومتر فاصله دارد. اینجا به دلیل زنده بودن و چشم انداز زیبایی که دارد، در شمار بهترین مناطق پوکت قرار گرفته است.

بازارهای شبانه

پوکت دارای بازارهای شبانه بسیاری است که مسافران می توانند از میان آنها، انتخاب های فراوانی داشته باشند. در تمامی آن ها موارد وسوسه کننده ای وجود دارد که یکی از آن ها خرید سوغاتی های ارزان قیمت است. بازارهای شبانه یک محل عالی برای غذا خوردن و تنقلات محلی هستند و در برخی نیز موسیقی ها و نمایش های شبانه اجرا می شود.

رقص های ساحلی

دریای آندامان پوکت را محاصره کرده است و توانسته است جزایر گرمسیری فوق العاده ای را بسازد. جزیره سیملان و فی فی بهترین گزینه ها از میان سایر سواحل و جزایر پوکت هستند. در این سواحل زیبا می توانید آفتاب بگیرید، عکس های زیبا تهیه کنید، غواصی کنید و بازی کنید و … .

نمایش های پوکت

این نمایش ها در پوکت به بهترین شکل ممکن انجام می شود. فیل ها، بازی های مختلف، آتش بازی ها و از این قبیل موارد همگی دست به دست هم میدهند تا پوکت را به بهترین جا برای برگزاری نمایش تبدیل کنند. شما هیچ چیز دیگری مانند آن را در هیچ نقطه از سیاره زمین نخواهید دید.

معبد وات چالونگ و پوکت

وات چلونگ یکی از مهمترین معابد پوکت است و هر ساله هزاران نفر از آن بازدید می کنند. این مکان به زیباترین شکل ممکن از هزاران قطعات کوچک شیشه طراحی شده و از آن بتکده ای زیبا ساخته است. در تعطیلات ویژه Wat Chalong میزبان نمایشگاه های کشور است، و در این زمان غذاهای خوشمزه محلی با عطر و طعم های واقعی سرو می شود. این جا مرکز معنوی جزیره پوکت محسوب می شود و یکی از بهترین مکان های این جزیره است.

شهر قدیمی پوکت

جاذبه های گردشگری پوکت و به طور کلی این شهر بیشتر از آن چه که تصور می شود برای مسافران جذابیت دارد. اینجا دارای رستوران های زیاد و مناظر محلی است و از ترکیبی از معماری استعماری و چینی بهره مند شده است و می تواند یک بعد از ظهر فوق برای مسافران بسازد.

پناهگاه های فیل

صنعت گردشگری پوکت به طور مداوم در حال پیشرفت است تا با روند مدرن گردشگری جهانی هماهنگ شود. اما واقعیت این است که هیچ یک از مکان های گردشگری در دنیا به اندازه پوکت نمی تواند پناهگاهی بزرگ از فیل های زیبا باشد. اینجا به مسافران اجازه داده می شود تا با رفتاری دوستانه و محیطی زیبا، با این حیوانات دوست داشتنی ارتباط برقرار کنند و آن ها را از فاصله بسیار نزدیک ببیند.

 

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...