فصل سفر به کیش رسیده؛ این جاذبه ها را فراموش نکنید

مکان های دیدنی کیش که در پاییز نباید از دست دهید
مکان های دیدنی کیش که در پاییز نباید از دست دهید

روز به روز هوا خنک تر می شود و بهترین زمان سفر به کیش فرا می رسد. کیش به دلیل موقعیت قرار گیری اش دارای آب و هوای بسیار شرجی است که سفر به آن در فصول گرم سال پیشنهاد نمی شود. بهترین فصل سفر به کیش از راه رسیده است و بسیاری از مسافران پاییز را برای گردشگری در این جزیره زیبا انتخاب می کنند. کیش دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است و در آن هتل های فوق العاده ای ساخته شده است و ما در این مطلب قصد داریم به معرفی مکان های دیدنی کیش که در پاییز نباید از دست دهید، بپردازیم. با ما همراه باشید.

بهترین دیدنی های کیش در پاییز

کیش دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است. معمولا همه کیش را با آن کشتی یونانی معروف می شناسند. اما گردشگری در کیش به آن کشتی معروف و خرید از مراکز تجاری آن ختم نمی شود. اگر دوست دارید در بهترین فصل سفر به کیش از طبیعت و چشم انداز فوق العاده این جزیره در پاییز دیدن کنید و یا به تماشای حیوانات در کیش بنشینید، این جاذبه ها را از دست ندهید:

اسکله تفریحی

کیش جزیره ای زیبا است و دارای دیدنی های فراوان! اگر دوست دارید خود را روی خشکی اما وسط دریا ببینید، به اسکله تفریحی کیش بروید. از آنجایی که آب و هوای کیش در پاییز بسیار مطبوع است، می توانید از سواحل و اسکله تفریحی لذت ببرید. این اسکله را می توان یک عرشه چوبی دانست که مسافران می توانند با پیاده روی بر آن، تا دل آب های آبی خلیج فارس بروند. این اسکه ۴۳۷ متر طول دارد، پس تصور زدن به دل آب روی خشکی با آن، چندان دور از تصور نیست.

البته این عرشه تنها چیزی نیست که در اسکله تفریحی وجود دارد. سینما ۴ بعدی، کلوپ های تفریحی و بولینگ بازی کردن، تنها چند مورد از تفریحاتی است که می توانید در این قسمت از جزیره کیش انجام دهید.

اسکله تفریحی کیش
اسکله تفریحی کیش

 

ساحل مرجانی

آیا دوست دارید به یکی از زیباترین ساحل های کشور بروید؟ ساحل مرجانی کیش را از یاد نبرید. بازدید از این ساحل به جرات یکی از کارهایی است که حتما باید در کیش انجام دهید. این جا تا چشم کار می کند، زیبایی است، از مناظر فوق العاده گرفته تا آلاچیق هایی که در پارک ساحلی آن قرار داده شده اند. این جا برای تماشای غروب پاییز و ثبت عکس و خاطره سازی فوق العاده است.

ساحل مرجانی کیش
ساحل مرجانی کیش

پارک ساحلی میرمهنا

اگردوست دارید در امتداد ساحل و با چشم انداز دریا، در یک پارک زیبا قدم بزنید و یا پیکنیک راه اندازی کنید، به شما پیشنهاد می کنیم، حتما بازدید از این پارک را از دست ندهید. این پارک در دو فاز ساحته شده است که هر یک دارای مساحتی بین ۴۰ تا ۵۰ هزار متر هستند. در این پارک می توانید راه بروید، در آلاچیق هایش اسکان کنید و روی منتقل های تعبیه شده یک کباب خوشمزه درست کنید. البته امکان دوچرخه سواری، خرید ماهی از بازار ماهی فروش ها، خرید از بوفه و چایخانه، بازار عرب ها در فاز دیگر این پارک، برای مسافران فراهم است.

پارک ساحلی میرمهنا کیش
پارک ساحلی میرمهنا کیش

پارک دلفین ها

اگر عاشق دلفین هستید و دوست دارید در یک مجتمع بزرگ تفریحی به تماشای بازی این حیوانات زیبا بنشینید، دلفیناریوم کیش بهترین انتخاب شما در جزیره کیش خواهد بود. البته تماشای دلفین ها تنها چیزی نیست که در این مجتمع تفریحی جذابیت دارد، بازدید باغ پرندگان از زیباترین و نادرترین پرندگان هم خالی از لطف نیست.

پارک دلفین ها کیش
پارک دلفین ها کیش

پارک سیمرغ

پارک سیمرغ هم در خط ساحلی ساخته شده است و در کنار دلفیناریوم قرار دارد. این پارک، ساحل ماسه ای دارد و گردشگران می توانند در آن تفریحات متعددی انجام دهند؛ بدمینتون، اسکیت، پینگ پنگ و دوچرخه سواری از کمترین کارهایی است که می توان در این پارک انجام داد.

پارک ساحلی سیمرغ
پارک ساحلی سیمرغ

بوستان آهوان

این مکان هم یکی دیگر از بهترین جاذبه های گردشگری در کیش است. تماشای آهوانی که در ۲ هکتار زمین و بوستان، آزاد و رها زندگی می کنند، بسیار هیجان انگیز است. توجه داشته باشید که اینجا با تمام پارک های حیواناتی که دیده اید فرق دارد، در این بوستان علاوه بر آهو، حیوانات دیگری مانند، میمون، روباه، شیر، گوزن و پرندگان زیبا بدون قفس زندگی می کنند. اینجا می توانید از طبیعت واقعی دیدن کنید.

بوستان آهوان
بوستان آهوان

کلام آخر

همان طور که گفتیم، جاذبه های گردشگری در کیش، متعدد هستند، اما اگر گشت و گذار در پارک های ساحلی را دوست دارید، این جاذبه ها را در پاییز از دست ندهید.

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...