نکات مهم رزرو آنلاین هتل ؛ ۱۰ موردی که قبل از رزرو باید بررسی کنید

10 موردی که قبل از رزرو آنلاین هتل باید بررسی کنید
10 موردی که قبل از رزرو آنلاین هتل باید بررسی کنید

رزرو هتل برای لذت بردن از چند روز در آرامش و یا کاوش در مناظر یک شهر خاص بدون شک مهم ترین تصمیم شما در سفر خواهد بود. برای آنکه بتوانید یک اقامت لذت بخش را تجربه کنید، حین رزرو هتل می بایست به نکات مهمی توجه کنید و آن ها را مد نظر قرار دهید. اگر چه در حال حاضر راه ها و راهنمای مختلفی برای دانستن نکات مهم رزرو آنلاین هتل وجود دارد، اما حقیقت این است که موارد مختلفی هستند که ممکن است به دست فراموشی سپرده شوند.

مزیت دنیای آنلاین مدرن این است که پیشنهادات مختلف را پیش روی مسافر پدید می آورد و شما می توانید مقایسه های دقیق قیمت ها و خدمات را انجام دهید. علاوه بر این، جهان رزرو آنلاین، یک متغیر جدید اما جالب را به خدمات خود ارائه کرده است و آن نظرات کاربران است. به همین منظور ما در این مطلب تصمیم داریم به بررسی ده مورد از نکات مهم رزرو آنلاین هتل که از نظر کاربران بسیار مهم است، بپردازیم.

10 موردی که قبل از رزرو آنلاین هتل باید بررسی کنید
۱۰ موردی که قبل از رزرو آنلاین هتل باید بررسی کنید

 

نکات مهم رزرو آنلاین هتل که باید به آنها دقت کنید

موقعیت قرارگیری هتل

درست است که شما می توانید از وسایل نقیله عمومی مانند تاکسی و مترو برای رسیدن به مقاصد گردشگری استفاده کنید، اما حقیقت این است که موقعیت قرارگیری هتل از اهمیت بالایی برای صرفه جویی در هزینه های سفر برخوردار است.

برای مثال اگر مقصد گردشگری شما پایتخت یک کشور باشد، لازم است که هتلی را در مرکز شهر انتخاب کنید تا بتوانید به راحتی به نقاط مختلف شهر بروید و از هزینه های اضافی مالی و زمانی جلوگیری کنید. اگر هم هدف شما بازدید از جاذبه های طبیعی است، می بایست هتل خود را در نزدیکی این مناطق انتخاب کنید تا بتوانید بدون پرداخت هزینه های اضافی حمل و نقل، به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشید.

 

دسته بندی هتل
دسته بندی هتل

دسته بندی هتل

توجه به تعداد ستاره های یک هتل برای کیفیت و تنوع خدمات آن ضروری است. در اسپانیا، این ویژگی تحت کنترل شدید است، به این معنا که اگر در یکی از هتل های سه ستاره و یا بالاتر اقامت کنید، اطمینان خواهید داشت که از کیفیت و امنیت بالای هتل بهره مند خواهید شد. در صورتی که این میزان از کنترل کیفیت خدمات هتل، در هتلهای سایر کشور های اروپا فرق می کند.

به عنوان مثال ممکن است برخی از هتل های ۴ یا ۵ ستاره اروپایی، در سطح هتلهای سه ستاره اسپانیا باشند. پس پیشنهاد می کنیم در سفر به کشورهای خارجی یا شهرهای داخلی، حتما نظرات کاربران را در مورد خدماتی هتل مد نظر قرار دهید.

قیمت

قیمت یک متغیر است که شما باید در رابطه با دو عامل قبلی برای تصمیم گیری نهایی مد نظر قرار دهید. ستاره های بیشتر و مکان های بهتر یعنی هزینه بالاتر برای رزرو هتل. بهتر است شما برای انتخاب یک هتل با هزینه مناسب، پیشنهادات ویژه و بسته های جذاب که شامل خدمات افزوده ایست را مد نظر قرار دهید. بازدید از وب سایت رسمی هتل را فراموش نکنید تا دریابید که آیا تخفیف و جشنواره های قیمت برای آن در نظر گرفته شده است یا خیر!

برای رزرو آنلاین هتل، به وب سایت های معتبر مراجعه کنید

امروز رزرو هتل به شکل آنلاین به شدت گسترش یافته است، اما این بدان معنی نیست که تمامی سرویس های ارائه دهنده خدمات رزرو هتل آنلاین، معتبرند. شما باید تمام شرایط و ضوابط وب سایت را بخوانید، بخش پیشنهادات را مطالعه کنید و از این که آیا وب سایت معتبر است، اطمینان حاصل کنید. اگر وب سایتی که انتخاب کرده اید، وب سایت رسمی هتل مورد نظر است، پس شما قادر خواهید بود به طور کامل به آن اعتماد کنید.

 

خدمات هتل
خدمات هتل

خدمات هتل

بسته به نوع اقامتی که مد نظر قرار می دهید، خدماتی که از هتل طلب می کنید هم متفاوت است. این که هتل دارای رستوران، استخر یا پارکینگ باشد تنها چند نمونه کوچک از خدماتی است که یک مرکز اقامتی ارائه میدهد. بهتر است قبل از انتخاب هتل، خدماتی که از هتل می خواهید را لیست کنید و انتخاب خود را براساس آن صورت دهید.

روش پرداخت

به طور معمول، پس از ورود به هتل، پرداخت برای رزرو انجام می شود. بهتر است از نوع پرداخت آگاه باشید تا خود را برای آن آماده کنید.

پذیرایی

یکی دیگر از نکات مهم رزرو آنلاین هتل ، نوع پذیرایی محل اقامت است. برخی از هتل ها، محل اقامت فوق العاده ای را با صبحانه ارائه می کنند که باعث افزایش کیفیت اقامت شما می شود، زیرا با این کار دیگر نیازی به پیاده روی برای صرف اولین وعده صبحانه به خارج از هتل نخواهید داشت. به همین دلیل قبل از رزرو هتل نوع سرویس پذیرایی که مد نظر دارید را انتخاب کنید.

 

اتاق های هتل
اتاق های هتل

نوع اتاق ها

انتخاب نوع اتاق مهم است، آیا با خانواه سفر می کنید؟ یا قرار است با دوستان یا همکارانتان به سفر بروید؟ در اغلب هتل ها، اتاق های مختلفی وجود دارد که بسته به همراهان شما، سرویس های متفاوتی را ارائه می دهند. اتاق دو نفره، دو نفره یا سه نفره برای بزرگسالان و کودکان و یا اتاق های مجاور و… بسته به اینکه با چه کسانی سفر می کنید، قابل رزرو است.

موقعیت اتاق ها

حین رزرو هتل دقت کنید که کدام اتاق را می پسندید، آیا دوست دارید پنجره اتاق به یک چشم انداز زیبا باز شود و یا اینکه تماشای خیابان شلوغ از اتاقتان را ترجیح می دهید.

نظرات مهمانان پیشین هتل

خوب است که از تجارب سایر مشتریانی که در هتل اقامت کرده اند، مطلع شوید. بهتر است نظرات مسافرانی که پیش تر در هتل انتخابی شما اقامت داشتند را بخوانید، چرا که با این کار به آسانی می توانید از خدماتی که هتل ارائه می دهد اطمینان پیدا کنید.

همان طور که مشاهده کردید، در نظر گرفتن تمامی موارد فوق حین رزرو آنلاین هتل، به شما کمک می کند که بهترین انتخاب را برای رزرو محل اقامت خود داشته باشید. علاقه مندی های خود را لیست کنید و بر اساس آن ها، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...