۱۰ دلیل برای سفر به فلورانس

10 دلیل برای سفر به فلورانس
10 دلیل برای سفر به فلورانس

هنگامی که سخن از سفر و گردشگری به میان می آید، بسیاری از نقاط برجسته ی جهان پیش رویمان برای بازدید پدیدار می شوند. اما اگر شما محدودیتی برای سفر نداشته باشید، به کدام شهر سفر خواهید کرد؟ یکی از هیجان انگیزترین پیشنهادات سفر، فلورانس می باشد. می پرسید چرا؟ در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با ۱۰ دلیل برای سفر به فلورانس آشنا شوید.

۱۰ دلیل برای سفر به فلورانس کدامند؟

قبل از آنکه به این پرسش پاسخ دهیم، لازم است که با این شهر آشنا شویم.

فلورانس کجاست؟

فلورانس یکی از زیباترین شهرهای ایتالیا می باشد که در شمال این کشور واقع شده است. اینجا مرکز رنسانس ایتالیا، یک شهر پر از کاخ های بلند و هنرهای نفیس است. فلورانس خاستگاه و جایگاه مارک های جهانی مدرن مانند گوچی، پچچی و روبرتو کاوالی می باشد و در آن موزه ها، کاخ ها، کلیساهای بسیاری وجود دارد که بزرگ ترین گنجینه های هنری جهان را در خود جای داده اند.
این ها تنها گوشه ای از دلایل سفر به فلورانس محسوب می شوند. مطالعه ی موارد زیر، هر گردشگری را مجاب می کند که فلورانس را یکی از بهترین مناطق گردشگری بنامد.

دلایل سفر به فلورانس

دلایل زیادی برای سفر به فلورانس وجود دارد. کافیست کفش های خود را به پا کنید و در شهر به راه بیفتید تا در جای جای آن بتوانید موارد شگفت آوری را تماشا کنید. فلورانس ترکیبی از جدید و قدیم است و هیچ جای تعجبی نیست که بگوییم این شهر یکی از جذاب ترین شهرهای ایتالیا می باشد.
فلورانس ایتالیا بزرگترین شهر توسکانی است و در آن بهترین و با کیفیت ترین غذای منطقه ارائه می شود. مسافرانی که قصد سفر به فلورانس را دارند به طور قطع این ۱۰ دلیل را برای سفر به این شهر، کافی می دانند.

دوئومو فلورانس
دوئومو فلورانس

دوئومو

دوئومو یکی از جاذبه های اصلی برای بازدیدکنندگان از فلورانس به حساب می آید و شاید بتوان گفت برترین جاذبه ی گردشگری شهر نیز قلمداد می شود. این کلیسای باستانی و با شکوه در مرکز شهر قرار گرفته است و گردش صبحگاهی در اطراف دوئومو یکی از بهترین گزینه های توریستی در فلورانس می باشد. مسافرانی که به فلورانس سفر می کنند، خود را برای یک چالش هیجان انگیز آماده می کنند، کفش ها مهیا می شوند و راه به سوی پله ها آغاز می گردد تا برای دیدن از چشم اندازی نفس گیر و منحصر به فرد، راه صعود را پیش گیرند.

غذای سنتی فلورانس
غذای سنتی فلورانس

غذای سنتی فلورانس

هیچ لازم به گفتن نیست که غذا در فلورانس چیزی فراتر از تصورات مسافران است. برای آنکه گردشگران بتوانند طعم های واقعی و بسیار خوشمزه را از غذاهای سنتی فلورانس بچشند، می بایست به خارج از شهر رفته و در مناطق باستانی غذاهای محلی را سفارش دهند.

ژلاتو بستنی
ژلاتو بستنی

ژلاتو بستنی

چگونه می توان به فلورانس سفر کرد و ژلاتو بستنی های خوشمزه ی این شهر را امتحان نکرد؟ مسافران می توانند یک مغازه ژلاتو را در هر گوشه از هر خیابانی پیدا کنند. چنانچه به فلورانس سفر کردید، یک صندلی انتخاب کنید، چشم های خود را ببندید و طعم بسیار خوشمزه ی ژلاتو بستنی های ایتالیا را امتحان کنید. طعم های ابدی که هرگز از یاد نخواهید برد.

باغ های Boboli
باغ های Boboli

باغ های Boboli

با یک پیاده روی کوتاه مدت از مرکز شهر، می توان به باغ های Boboli رسید. هیچ فرقی ندارد که در کدام از فصل سال به این باغ قدم می گذارید، چرا که در تمامی فصول چشم انداز بسیار فوق العاده از گل های زیبا و درختان روح نواز، در این باغ خودنمایی می کند. در این باغ به راحتی می توانید گوشه ای دنج را پیدا کرده و زیر درختان یک چرت میان روز بزنید و خستگی از تن به در کنید.

 Mercato Centrale

Mercato Centrale

Mercato Centrale

Mercato Centrale تمام رویاهای شما در مورد مواد غذایی را به حقیقت تبدیل می کند. این بازار دارای نان صنعتی، روغن زیتون ساخته شده محلی و چندین سالن غذایی است که می توانید از غذاهای خوشمزه و ایتالیایی امتحان کرده و حسابی لذت ببرید. Mercato Centrale یکی از مراکزی است که در فلورانس حتما باید از آن دیدن کنید.

تندیس داوود میکل آنژ
تندیس داوود میکل آنژ

تندیس داوود میکل آنژ

مجسمه داوود از میکل آنژ یکی از بایدهای دیدنی در فلورانس است. این مجسمه عصر رنسانس در ایتالیا را به یاد می آورد و یکی از مهمترین و تاثیر گذارترین قطعات آن زمان را به معرض نمایش می گذارد. به یاد داشته باشید در سفر به فلورانس، برای بازدید از تندیس داوود میکل آنژ صبح زود حرکت کنید تا مجبور نباشید در صف های طولانی برای بازدید از آن بایستید.

راه رفتن در کنار رودخانه آرنو
راه رفتن در کنار رودخانه آرنو

راه رفتن در کنار رودخانه آرنو

راه رفتن در کنار رودخانه آرنو می تواند حس بسیار لذت بخشی را به مسافران فلورانس القا کند. اینجا همان منطقه ایست که می توان در آن نفس کشید و از هر گوشه اش، چشم اندازی عجیب و حیرت آور کشف کرد. در یکی از تعداد زیادی از کافه هایی که در خط حاشیه ای رودخانه قرار گرفته اند، توقف کنید و یک کاپوچینوی خوشمزه سفارش دهید.
آیا می خواهید بهترین چشم انداز ممکن را در فلورانس ببینید؟ به Piazzale Michelangelo که آن سوی رودخانه آرنو قرار گرفته، بروید و زیباترین غروب خورشید را در فلورانس تماشا کنید.

فرهنگ ایتالیایی
فرهنگ ایتالیایی

آشنایی با فرهنگ آرام و شاد ایتالیایی

فرهنگ ایتالیایی به طور کامل خانوادگی و غذا گرا است. یک شب در فلورانس را برای صرف غذا به یکی از رستوران های خانوادگی فلورانس اختصاص دهید تا بتوانید جو بسیاری صمیمی و خانوادگی حاکم در رستوران ها را مشاهده کنید؛ افرادی که برای صرف غذا در یک رستوران گرد هم آمده اند. در حالی که شما در فلورانس هستید، مطمئن باشید که لحظاتی را تجربه خواهید کرد که کاملا با فرهنگ ایتالیایی آمیخته است.

 Ponte Vecchio

Ponte Vecchio

Ponte Vecchio

Ponte Vecchio قدیمی ترین پل است که از رودخانه آرنو در فلورانس عبور می کند و تنها پلی می باشد که آلمانی ها در جنگ جهانی دوم آن را نابود نکرده اند. Ponte Vecchio به آن می ارزد که کمی زودتر از همیشه چشم های خود را بگشایید و به تماشای طلوع چشمگیر خورشید از دریچه ی این پل بنگرید. پس از تحسین طلوع آفتاب، به سمت پل حرکت کرده و از نوشیدن یک قهوه ی خوشمزه، لذت ببرید. سپس از فروشگاه های طلا و جواهر که در راستای پل قرار گرفته اند، دیدن کنید؛ ممکن نیست دست خالی به هتل محل اقامت خود بازگردید.

Uffizi
Uffizi

Uffizi

معماری Uffizi به همان اندازه که هنر آن قابل تحسین است، شگفتی آور می باشد. دقت کنید که حتما در سفر به فلورانس از این جاذبه ی گردشگری دیدن کرده و هم داخل و هم بیرون آن را به خوبی کاوش کنید. بنا بر گفته ی مسافران پیشین، می بایست به تراس Uffizi رفت تا چشم اندازی از شهر در برابر چشمان گردشگران پدیدار شود و تجربه ای وصف نشدنی را به لیست خاطرات خود اضافه کنند.

با در نظر گرفتن موارد فوق، تجربه ی یک سفر کوتاه مدت مجازی به فلورانس فراهم شد. آیا گمان نمی کنید که این شهر زیبا، یکی از بهترین مقاصد گردشگری در ایتالیا است؟ چنانچه محدودیتی برای انتخاب مقصد سفر نداشته باشید، فلورانس را انتخاب می کنید؟

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...