۶ نکته جالب در مورد پارک جنگ ستارگان در دیزنی لند

6 نکته جالب در مورد پارک جنگ ستارگان در دیزنی لند

وقت آن رسیده که بازدید کنندگان اهل زمین خودشان را برای یک سواری بی نظیر آماده کنند. بزرگترین پارک و منطقه ای که تا به حال در دیزنی لند ساخته شده، همین پارک جنگ ستارگان یا همان Star Wars است که ۵۶ هزار متر مربع وسعت دارد.

این پارک در روز جمعه برای بازدید عموم مردم بازگشایی می شود. ما در اولین جمعه از بازدید این پارک موفق شدیم دوری در آن بزنیم و اطراف را نگاهی بیندازیم. اولین چیزی که عایدمان شد این بود که واقعاً احساس می کردیم که به بُعد و سیاره ی دیگری منتقل شده ایم؛ البته تمام هدف سازندگان پارک جنگ ستارگان هم در همین مسئله خلاصه می شود و مدام این را در صحبت هایشان تکرار می کردند که در طول ۵ سال بازسازی و پیشرفت، این تنها هدفشان بوده است.

هیچ چیزی نمی تواند توهم این که شما در فضا بوده و میلیون ها کیلومتر از خانه دور هستید را از بین ببرد؛ و پارک جنگ ستارگان تقریبا چیزی شبیه به اتفاقات فیلمِ آخرین جدای است. شما در پارک جنگ ستارگان، در نبرد میان فرست اوردر و رزسیتنس در سیاره های مرزی شرکت می کنید و اگرچه که این اتفاق در Star Wars کاملا تازه و نو به نظر می رسد، اما وقتی خودتان در درون پارک هستید، احساس می کنید که این جنگ برای صدها سال است که طول می کشد.

ما به پارک جنگ ستارگان در دیزنی لند رفتیم و نکاتی که در آنجا یاد گرفتیم را برایتان در این مقاله آورده ایم؛ به همین منظور قصد داریم در ادامه به چند مورد از جالب ترین چیزهایی که در طول سفر به دور پارک جنگ ستارگان مشاهده کردیم بپردازیم. با ما همراه باشید.

توجه بسیار زیاد به جزئیات

۱ – توجه بسیار زیاد به جزئیات

حقه ی ساختن چنین پارکی که بی نهایت به جنگ ستارگان و محیط آن شباهت داشته باشد، این است که بدانید ۸۵ درصد از جنگ ستارگان کاملا واقعی است! از این رو می توانید آن ها را بر روی یک فضای کاملاً واقعی نیز پیاده کنید. این سخنان را ما از از زبان دوگ چیانگ، کهنه کار جنگ ستارگان شنیدیم. کسی که پشت تمام طراحی ها و ساختمان های این پارک در دیزنی لند بوده است.

قاچاقچی تحت کنترل فرست اوردر که به بلک اسپایر اوت پست نیز شناخته می شود، بر اساس مخلوطی از استانبول و مراکش ساخته شده است و این تشابه، تا بازار پیچ در پیچ را هم در بر می گیرد. زمین هایی که اطراف بلک اسپایر اوت پست را در بر می گیرد، مناطقی جنگلی هستند که رازی را برای رزیستنس در بر دارند و بر اساس پارک ملی آریزونا ساخته و پرداخته شده اند.

چیانگ در ادامه ما را به دقت به تمامی ابعاد پارکش دعوت کرد؛ هر بعدی که بتوانید تصور کنید و با صحنه های فیلم تطبیق دهید. او به ما می گفت که به تمام گوشه های صحنه و حتی به زیر میزها سر بزنیم و خودمان با چشم ببینیم که چقدر همه چیز بر اساس فیلم ساخته شده و کاملاً با عقل جور در می آید.

البته ساعات محدود روز اجازه نداد که تمام ابعاد و گوشه و کنارهای پارک را بررسی کنیم؛ اما توانستیم بخش اعظمی از حرف های او را با چشم های خودمان تایید کنیم. از درهای اتوماتیک گرفته تا فالکون و درب های خاصی که درون حمام ها قرار دارد.

بدون لوگو - پارک جنگ ستارگان دیزنی لند

۲ – بدون لوگو

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که درون پارک جنگ ستارگان وجود دارد، این است که شما هیچ وقت لغت (Star Wars) را در هیچ جای فیلم و یا روی هیچ دیوار و کاغذی نمی بینید. این تمام چیزی است که از پارکی در دیزنی لند توقع داشتیم و واقعا بی نظیر بود. حتی برای نوشتن تابلوها نیز از حداقل میزان ممکن از زبان انگلیسی بهره گرفته اند، تا فضای کاری و تصورات بازدید کننده خراب نشود. به جای انگلیسی، طراحان این فضا از زبان مخصوص خود جنگ ستارگان، یعنی آربش استفاده کرده اند.

اگر کوکا کولا بخواهد محصولاتش را به زور داخل چنین پارکی ارائه دهد _ که از قضا چنین کاری کرده _ به جای این که اجازه بدهند تابلوی بزرگی با لوگوی خودش را روی در و دیوار نصب کند و فضای کاری را خراب کند، از زبان آربش برای طراحی لوگو و نوشته های آن استفاده کرده اند و آن ها را داخل یک ظرف حرارتی به شدت جالب نگه می دارند. البته توضیح دقیقی که برای نوشابه در خود فیلم وجود دارد، یک نوع نوشیدنی خاص و رمزآلود است که از دنیای بیرون آمده و شبیه به شیرهای آبی و سبز خودشان است.

نوع تجارت دوست داشتنی و وحشتناک پارک جنگ ستارگان

۳ – نوع تجارت دوست داشتنی و وحشتناک پارک جنگ ستارگان

با توجه به تم چند حسی و محشرِ پارک که می تواند تمام حواس پنج گانه ی شما را برای یادآوری و تصور فضای جنگ ستارگان قلقلک بدهد، باید بگویم که در این پارک تنها قادر به خرید چیزهایی هستید که می توانستید در خود جهان جنگ ستارگان بخرید. جالب نیست؟! واقعا محشر است! البته شما در خطر خوردنِ خون رنکورس یا فوزی تاون تاونس نیستید، بلکه می توانید ۷۰۰ مورد جنس مختلف را در ۹ مکان مشخص شده در پارک جنگ ستارگان خریداری کنید و از محصولات خاص و خلاقانه ی پارک بیشترین لذت را ببرید.

یک اپلیکیشن بی نظیر

۴ – یک اپلیکیشن بی نظیر

با تشکر از تمامی سازندگان پارک جنگ ستارگان، دیزنی لند نرم افزاری را برای تلفن های همراه ارائه می کند که با فعال کردن آن _ البته باید بگویم که فعال کردن این برنامه هیچ هزینه ای را برای شما در بر ندارد _ می توانید محصولات را به طور غیر حضوری خریداری کنید و راجع به تمامی ابعاد پارک اطلاعات به درد بخور و پنهانی را کسب کنید. به طور مثال می توانید تمام نوشته های زبان آربشِ روی دیوارها را به راحتی ترجمه کنید یا معنای علامت های روی دیوار را متوجه شوید.

یک سواری محشر

۵ – یک سواری محشر

بله، این یک میلنیوم فالکون واقعی در اندازه های واقعی است. دقیقا همان طوری است که تصورش می کردید. شما می توانید سوار آن بشوید و عکس های مخصوص اینستاگرام خود را تا ۱۰۰ هزار سال آینده تامین کنید. و نهایتا می توانید با آن پرواز کنید، یا تفنگ دار و مهندس باشید که در واقعی ترین حالت ممکن اتفاق می افتد.

سواری شما با این سفینه که اتفاقا شدیداً کوتاه است، شامل ۶ نفر در سفینه می شود. البته فعالیت های شما در سفینه محدود است و باید به دیگر سفینه ها آسیب بزنید. آسیب بیشتر، مساوی با پول پرداختی کمتر بابت بلیط این سواری خواهد بود. اگر نتوانید هیچ آسیبی به سفینه های مقابلتان بزنید، زندگی برایتان در پارک جنگ ستارگان شدیداً سخت خواهد شد.

۶ – بدون رزیستنس

در حالی که شما می توانید به خوبی درون فرست اوردر بروید و تمام ابعاد آن را در اطراف و مرکز شهر احساس کنید، ولی هیچ خبری از رزیستنس نخواهد بود؛ و این موضوع به دلیل «قیام رزیستنس» بوده است. یک جمله خاص از یکی از طراحان دیزنی لند به نام اسکات تروبریج این است که اعلام کرد: «تمام چیزهایی که باعث می شوند جنگ ستارگان به جنگ ستارگان تبدیل شود، هنوز برای ما در دسترس و یا آماده نیست.» البته ما هیچ خبری از ادامه ی پیشرفت های پارک جنگ ستارگان در سال های پس از ۲۰۱۹ نداریم. اما در سال های آینده هم امیدواریم که به صورت مداوم بتوانیم خبرهای جالبی که در مورد این پارک وجود دارد را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

امیر ابوالمعصوم
با تلاش و زحمت مهندسی فناوری اطلاعات رو گرفتم اما با عشق تولید محتوا انجام میدم .