بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در ایران با چشم اندازهای فوق العاده

بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در ایران
بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در ایران

هیچ احساسی بهتر از آزادی وجود ندارد آن هم زمانی که هیچ مانعی بین شما، دوچرخه و جاده ای زیبا وجود نداشته باشد. چرخش نرم تایر دوچرخه و وزش بادهای خنک روی گونه هایتان می تواند لذتی وصف نشدنی را برای شما به ارمغان آورد. با افزایش شیب، ضربان قلب شما نیز بالا می رود و این یعنی بر هیجانتان افزوده می شود و برعکس در سرازیری ها راهی جز دل سپردن به مسیر سراشیبی نخواهید داشت! از آن جایی که فصل رفتن به دل طبیعت فرا رسیده، شاید بد نباشد با بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در ایران آشنا شوید تا در روزهای تعطیل، تجربه رکاب زدن در مسیرهای فوق العاده را از آن خود نمایید.

بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در ایران

امروز دوچرخه سواری به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از سرگرمی های محبوب در سراسر جهان است. این ورزش به جلوگیری از سرطان کمک می کند، خطر بیماری قلبی را کاهش می دهد و باعث کاهش وزن می شود. علاوه بر این، غوطه ور شدن در دل طبیعت لذتی دارد که هرکس می بایست آن را تجربه کند:

دره جاجرود
دره جاجرود

دره جاجرود

یکی از بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در ایران، دره جاجرود می باشد که در حد فاصل شمال سد لتیان تا گردنه دیزین واقع شده است. این جاده آسفالته ۴۰ کیلومتر طول دارد و برای رکاب زدن های عادی و نسبتا سنگین مسیری بسیار مناسب خواهد بود. دوچرخه سواران در ادامه می توانند از گردنه دیزین تا آبادی ولایت رود و گچسر پایین آیند و از رکاب زدن در ارتفاعات البرز لذت ببرند.

دشت لار

یکی دیگر از بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در ایران که مسیر پر از شیب و خاکی می باشد، فاصله ۱۵ کیلومتری جاده آسفالته فشم است که دوچرخه سواران را به سمت شرق راهنمایی می کند. با انتخاب این راه پس از گذشتن از گردنه خاتون بارگاه، در جاده خاکی به دره لار ۵ کیلومتری به پایین رکاب خواهید زد و از رودخانه به سمت چپ در مسیر خاکی تا دریاچه سد ادامه راه می دهید. در نهایت این مسیر دوچرخه سواری در کوهپایه قله دماوند و در بخش پلور و جاده ای آسفالته به پایان می رسد.

فیروزکوه یکی از بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در ایران

فیروزکوه مسیر دوچرخه سواری را برای علاقه مندان فراهم می سازد که طی آن می بایست در جاده فیروزکوه از شرق به جاده هراز را رکاب بزنند. ابتدای مسیر از دهکده نمرود در فیروزکوه آغاز می شود و در مسیر از آبادی های سله بن، علی آباد، آندریه، آسور، بهان، نجفدر، وزنا و گردنه ای به ارتفاع ۳ هزار متر عبور خواهید کرد. در نهایت به دره لاسم خواهید رسید و از آن جا با عبور از روستای زیار در جاده هراز رکاب زنی خود را به پایان خواهید رساند.

مسیر دوچرخه سواری طالقان
طالقان

طالقان

طالقان مسیری طولانی را برای رکاب زنی برای شما رقم می زند. طی این مسیر از آبادی کهنه ده در جاده کرج چالوس رکاب زنی خود را آغاز خواهید کرد و سپس می بایست از گردنه عسلک که در ارتفاع سی و یک هزار متری واقع شده عبور کنید و در دره طالقان فرود آیید. از آن جا مسیر دوچرخه سواری شما از آبادی های گرآب و گته ده به جوستان، شهرک و جاده آسفاله شهرک، گردنه ابراهیم آباد ادامه پیدا کرده که در نهایت به جاده کرج قزوین خواهید رسید و می توانید برای بازگشت از این راه استفاده نمایید.

بلده

بلده یکی از عریض ترین و بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در ایران است که ۱۳ کیلومتر طول دارد. این مسیر جاده های هراز و چالوس را به یکدیگر متصل می کند و این یعنی شما می توانید از نواحی شمالی البرز مرکزی عبور نمایید. نیمی از این جاده آسفالت شده و نیمی دیگر آن در گرنه های ترکه و لابشم خاکیست. در این مسیر دوچرخه سواری چشم اندازهای فوق العاده ای وجود دارد و شما می توانید از مکان هایی مانند قلل کوه گرگ، ناظر، سینه زا، رستم چال، آزاد کوه و وروشت عبور کنید.

مسیر دوچرخه سواری کجور
مسیر دوچرخه سواری کجور

کجور یکی از زیباترین و بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در ایران

این مسیر، راهی زیبا و طولانی برای دوچرخه سواری محسوب می شود چرا که طی آن می بایست از جنگل و چشم اندازهای مسحور کننده ای عبور نمایید. این مسیر دوچرخه سواری از جاده شوسه می گذرد و بعد از گذشتن از آبادی هایی مانند هندی سن و پیل، به گردنه جنگلی و کوهی راه ادامه خواهد یافت. با انتخاب کجور پس از رکاب زدن در مسیر جنگلی، به گردنه کلاردشت می رسید و از آنجا به مرکز کلاردشت و جنگل های عباس آباد رکاب خواهید زد تا در حاشیه دریای خزر دوچرخه سواری را به پایان برسانید.

در ایران مسیرها، جاده ها و راه های بسیار زیبایی وجود دارد که هر کدام ویژگی های خاص و دیدنی هایی فوق العاده ای دارند. چنانچه اهل دوچرخه سواری در دل طبیعت هستید و از این کار لذت می برید، می توانید از لیستی که در بالا معرفی کرده ایم، یکی از بهترین مسیرهای دوچرخه سواری در ایران را انتخاب نموده و تجربه ای لذت بخش را از آن خود نمایید.

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...