بهترین مناطق جنوب کشور برای سفرهای نوروزی کدامند؟

سفر به جنوب کشور
سفر به جنوب کشور

نوروز که از راه برسد، بسیاری از افراد، برای سفرهای بهاره ی خود، آستین بالا زده و برنامه ریزی می کنند. چرا که آب و هوا در بهترین شرایط خود قرار دارند و طبیعت به زیباترین شکل خود پدیدار می شود. بی شک در این ایام، بسیاری از مناطق گردشگری کشورمان، مملو از توریست هایی می شود که می خواهند سال نوی خود را با گردش در این مکان ها آغاز کنند. یکی از همین مکان های جذاب در بهار، جنوب کشور است.

اما جذاب ترین مناطق جنوب کشور برای سفرهای نوروزی کجاها هستند؟ با ما باشید تا با این مکان ها آشنا شوید.

بهترین مناطق جنوب کشور برای سفرهای نوروزی

بی شک و بدون تردید یکی از بهترین مناطق گردشگری در نوروز، جنوب کشور می باشد. آب و هوای بسیار مطبوع در کنار مردم خونگرم و مهمان نواز این منطقه، جنوب کشور را به بهترین مناطق گردشگری تبدیل کرده است. اگر دوست دارید عید نوروز و تعطیلات آن را در جنوب کشور سپری کنید، این‌ مناطق بهترین گزینه ها خواهند بود:

سفر به کیش
سفر به کیش

کیش

یکی از بهترین گزینه ها برای سفر به جنوب کشور در نوروز ۹۸، جزیره کیش است. این جزیره در این روزها دارای آب و هوای بسیار مناسبیست و سفر و گردشگری در آن لذت بخش خواهد بود. کیش دارای جاذبه های گردشگری فراوانیست که می توانید اوقات خوشی را در آن ها بگذرانید. اما یک حقیقت تلخ در سفر به کیش در نوروز وجود دارد و آن، این است که سفر به جزیره در نوروز، بسیار گران می باشد. اما بی شک آب و هوا و طبیعت زیبای آن برایتان بسیار هیجان انگیز خواهد بود.

سفر به بوشهر
سفر به بوشهر

بوشهر

یکی دیگر از مناطق گردشگری جنوب کشور برای سفرهای نوروزی، بوشهر می باشد. بوشهر در حاشیه دریای خلیج فارس قرار گرفته است و این به تنهایی بدین معنیست که باید خود را برای سفر به یکی از بهترین شهرها در جنوب کشور آماده کنید.

بوشهر دارای بناهای تاریخی مختلفیست که معماری آن ها برای مسافران جذاب خواهد بود. بازدید از مساجد مختلف، برج ها و قلعه های قدیمی در کنار باغ های زیبا، بوشهر را به یکی از بهترین مراکز گردشگری جنوب کشور تبدیل کرده است.
اگر دوست دارید از شهری دیدن نمایید که قدمت آن به دوران ساسانیان می رسد و دارای نخلستان های سرسبزی است، حتما به بوشهر سفر کنید.
بازدید از گنبد نمکی جاشک، عمارت ملک، موزه رئیس علی دلواری، گورستان و منطقه باستانی سیراف، عمارت کازرونی، بازار بوشهر و … در سفر به این شهر را به هیچ عنوان از دست ندهید.
و اما برای آنکه لذت سفر به این شهر را تکمیل کنید، می توانید در هتل ساحلی پرواز اقامت کنید. این هتل چشم اندازی به پارک مرجان دارد و این یعنی شما اقامتی لذت بخش در این شهر را تجربه خواهید کرد.

سفر به جزیره هرمز
سفر به جزیره هرمز

جزیره هرمز

جزیره هرمز یکی دیگر از بهترین مقاصد تفریحی جنوب کشور محسوب می شود چرا که دارای طبیعتی بی نظیر و بکر است و آب هوای آن در فصل بهار، بسیار متعادل خواهد بود. آنچه که جزیره هرمز را ویژه کرده، ساحل شنی قرمز رنگ آن می باشد.
قدم زدن در این ساحل، در کنار آب های آبی خلیج فارس، تجربه ای لذت بخش را برای شما به ارمغان می آورد.
اگر عاشق طبیعت گردی و عکس انداختن در طبیعت باشید، جزیره هرمز در بهار برایتان گزینه ای مناسب خواهد بود. از جاذبه های گردشگری مهم این جزیره می توانیم به غار مراقبه، کوه یخی، دره رنگین کمان، ساحل تک درخت، دره سکوت و الهه نمک و … اشاره کنیم که در سفر به این جزیره، حتما می بایست از آن ها دیدن کنید. در کنار این جاذبه های طبیعی، دیدن از بناهای تاریخی مانند بقایای قصر بی‌بی گل و بی‌بی صورت، قلعه پرتغالی ها، قدمگاه حضرت خضر و مکتب خانه خالی از لطف نیست.

بعد از گشت و گذار در این جزیره، ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای استراحت، به سراغ اقامتگاه های بومگری بروید تا بیشتر در حال و هوای جزیره ای قرار بگیرید. این اقامتگاه های جذاب در ساحل قرار گرفته اند و می توانند لذت بخش ترین خواب زیر آسمان پر ستاره را برای شما فراهم سازند. کمپ های ساحلی هم در کنار این اقامتگاه ها می توانند جذاب باشند.

سفر به اهواز
سفر به اهواز

اهواز

اهواز دارای آب و هوای گرم است اما چنانچه فصل بهار را برای سفر انتخاب کنید، از گرما در این شهر چندان خبری نخواهد بود.
از جذاب ترین جاذبه گردشگری اهواز می توانیم به رود کارون و پل سفید آن اشاره کنیم. زمانی این رود بسیار پر آب بوده اما امروز در معرض کم آبی قرار گرفته است. اما این هیچ چیزی از تماشای این رود معروف کم نمی کند.
در اهواز می توانید ردپای به جا مانده از دوران جنگ را ببینید که این خود تفکر برانگیز است. اما در کنار این موارد، گشت و بازدید در بازار کاوه اهواز، بازار عبدالحمید، بنای معین التجار، کلیسای سورت مسروپ، آبشار مصنوعی و … در این شهر خالی از لطف نخواهد بود.

سفر به قشم
سفر به قشم

قشم

جنوب کشور است و قشم! مگر می شود در میان جاذبه های گردشگری جنوب کشور، نام قشم را از یاد برد. این جزیره ی زیبا، در فصل بهار دیدنی تر می شود و آب و هوای بسیار خوبی خواهد داشت. قشم بزرگ ترین جزیره در قلب خلیج فارس محسوب می شود و یکی از مقاصد مهم در نوروز!
در نوروز که به قشم سفر کنید، قایقرانی در آب های خلیج فارس را از یاد نبرید، همچنین گشت در جنگل های حرا را به هیچ عنوان از دست ندهید.
به قشم که سفر می کنید، امتحان کردن غذاهای جنوبی و ویژه ای که در این جزیره سرو می شود را فراموش نکنید. پیشنهاد ما به شما، کلمبا، هواری، زیبون و موفلک است که صرف آن ها در حال و هوای جزیره تجربه ای لذت بخش برایتان می سازد.

چنانچه قصد دارید نوروز را به جای ماندن در ترافیک سنگین جاده های شمالی، در جنوب کشور بگذرانید، پیشنهاد ما به شما، مقاصدیست که در بالا به شما معرفی کردیم.

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...