بهترین تفریحات آبی در ایران

تفریحات آبی در ایران
تفریحات آبی در ایران

کم کم به فصل بهار نزدیک می شویم و می توانیم به تفریحات لذت بخشی که در زمستان کنار گذاشته بودیم، بپردازیم. تفریحات آبی از جمله ی همین سرگرمی ها محسوب می شوند. به همین منظور ما قصد داریم در این مطلب، به معرفی بهترین تفریحات آبی در ایران بپردازیم، شاید دوست داشته باشید در تعطیلات نوروزی یکی از آن ها را امتحان کنید.

تفریحات آبی در ایران

اگر تا به امروز تفریحات آبی در ایران را امتحان نکرده اید، باید بگوییم که هیجان و لذت های بسیاری را از دست داده اید. درست است که برخی از این سرگرمی ها گران قیمت هستند، اما پیشنهاد می کنیم با یک برنامه ریزی درست، حتما برای یکبار هم که شده، آن ها را امتحان نمایید. البته اگر عاشق هیجان هستید و ترسی هم از آب ندارید. آماده اید؟

اسکوتر زیر دریایی
اسکوتر زیر دریایی

اسکوتر زیر دریایی

چقدر به دنیای زیر آب علاقه دارید؟ آیا دوست دارید به تماشای موجودات دریایی مشغول شنا بپردازید؟ به کیش که سفر کنید، علاوه بر بازدید از جاذبه های گردشگری کیش، می توانید به راحتی اسکوتر زیر دریایی را امتحان نمایید. این یکی از متفاوت ترین تفریحات آبی در ایران محسوب می شود. اسکوتر زیر دریایی چیزی شبیه به یک موتور برقی است که زیر آب حرکت می کند. البته نگران نباشید، این اسکوتر به گونه ای طراحی شده که سر شما درون محفظه ای قرار می گیرد که کپسول اکسیژن به آن متصل است. استفاده از آن بسیار آسان می باشد؛ شما به راحتی سوار آن می شوید، به زیر آب می روید و مدتی را در کنار ماهی ها و سایر موجودات دریایی اسکوتر سواری می کنید.

اسکی روی آب
اسکی روی آب

اسکی روی آب

اسکی روی آب یا کیبل اسکی یکی دیگر از تفریحات آبی در ایران است که حسابی می تواند هیجان را در وجود شما تزریق کند. چنانچه دوست دارید این تفریح را امتحان کنید، باید بدانید که به شما اسکی مخصوصی داده می شود که به کمک یک کابل به موتور آبی متصل است. سپس این موتور آبی با سرعت ۳۰ کیلومتر در ساعت حرکت می کند و شما روی آب و البته روی برد اسکی، کشیده می شوید. شما می بایست از قدرت بدنی بالایی بهره مند باشید ضمن آنکه بتوانید استقامت و تعادل خود را به خوبی حفظ نمایید. اگر از افتادن درون آب نمی ترسید و عاشق هیجان هستید، حتما اسکی روی آب را امتحان کنید.

پاراسل
پاراسل

پاراسل

نظرتان چیست که چتر بازی آن هم روی آب را امتحان کنید؟ پاراسل دقیقا همین تفریح هیجان انگیز است. شما با انتخاب آن، سوار چتری رنگی یک، دو یا سه نفره می شوید که به وسیله ی یک طناب، به قایق موتوری متصل است. سپس این قایق حرکت کرده و شما را می کشاند تا کم کم با این چتر رنگی به پرواز در آیید. بهتر است خود را برای ارتفاع ۳۰۰ متری از سطح دریا و یک هیجان لذت بخش آماده کنید. بی شک در ابتدا کمی از پاراسل احساس ترس خواهید کرد، اما رفته رفته بر آن غلبه می کنید و سکوت لذت بخش بالای آب و تماشای دریای خلیج فارس را تجربه می نمایید.

شاتل بنانا
شاتل بنانا

شاتل بنانا

شاتل بنانا به جرات یکی از هیجان انگیزترین تفریحات آبی در ایران و البته سایر نقاط جهان محسوب می شود. اما قبل از آنکه فکر امتحان کردنش به سرتان بزند، از خود بپرسید که تا چه اندازه هیجان را می توانید تحمل کنید؟ اگر از پرت شدن درون آب دریا و البته هیجان بسیار زیاد هراس ندارید، حتما شاتل بنانا را امتحان کنید. شاتل بنانا در واقع نوعی تیوب به شکل موز است که شما روی آن سوار می شوید و به وسیله ی یک قایق تندرو با سرعت روی آب کشیده می شوید. شاتل بنانا پر از هیجان است، اما باید به شما بگوییم که خوب است خود را برای پرت شدن در آب آماده کنید. چرا که سرعت قایقی که شما را می کشد بسیار زیاد است و به دلیل نیروی گریز از مرکز، ممکن است به درون آب پرت شوید.

فلای بورد
فلای بورد

فلای بورد

فلای بورد وسیله ایست که شما به کمک فشار آب به هوا فرستاده می شوید. این نیز یکی از تفریحات آبی در ایران است که هیجان بالایی دارد. اگر می خواهید فلای بورد را امتحان کنید، حتما باید بتوانید در لحظه تعادل خود را حفظ نمایید، چرا که در غیر این صورت ممکن است به درون آب سقوط کنید. البته نگران نباشید چرا که قبل از آن، ۳۰ دقیقه آموزش می بینید.

غواصی
غواصی

غواصی

یکی دیگر از لذت بخش ترین تفریحات آبی در ایران و جهان، غواصی است. به غیر از اسکوتر زیر دریایی، غواصی نیز به شما این امکان را می دهد که بتوانید در زیر آب موجودات دریایی را تماشا کنید. فرق آن به اسکوتر زیر دریایی این است که شما در غواصی خودتان می بایست مانند یک ماهی شنا کنید و در زیر آب کنار ماهی ها و مرجان ها دریایی کنید.

قایق سواری
قایق سواری

قایق سواری

قایق سواری یکی از تفریحات آبی است که نسبت به سایرین از هیجان کم تری برخوردار است. شما سوار قایق های بزرگ یا کوچک یا حتی کف شیشه ای می شوید و روی آب های نیلگون خلیج فارس می گردید. لذت گشت زدن روی آب می تواند تجربه ای هیجان انگیز را برای شما رقم بزند.

جت اسکی
جت اسکی

جت اسکی

جت اسکی وسیله ای هیجان انگیز است که می تواند برای تفریح روی آب گزینه ای مناسب باشد. جت اسکی موتوری است که با گاز دادن، روی آب به سرعت حرکت خواهید کرد. لازمه ی استفاده از جت اسکی، حفظ تعادل است، چرا که در غیر این صورت ممکن است حوادث ناگواری رخ دهد. البته قبل از استفاده از این وسیله، آموزش های لازم به شما داده می شود، پس جای نگرانی نیست.

چنانچه قصد دارید تعطیلات نوروزی پیش رو را با امتحان کردن تفریحات آبی در ایران پشت سر بگذارید، می توانید از لیستی که در بالا برایتان تهیه کرده ایم، استفاده نمایید. مطمنا این تفریحات آبی می توانند لحظاتی سرشار از هیجان و لذت را برای شما رقم بزنند.

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...