بهترین روش چمدان بستن ؛ سریع و سبک

بهترین روش چمدان بستن

چمدان بستن یکی از سخت ترین کارهای اجتناب ناپذیریست که در سفر کردن افراد را دچار دغدغه می کند. اینکه چه وسایلی در سفر مورد نیاز است و چگونه باید در چمدان جایشان دهیم که هزینه اضافه بار را متحمل نشویم، پیش از بسته بندی به افکارمان نفوذ می کند. با آراد موبایل همراه باشید تا شیوه درست چمدان بستن را بیاموزید.

چمدان بستن می تواند استرس زا باشد، چرا که در این لحظه مسافران فکر می کنند باید هرآنچه دم دست دارند را در چمدان قرار دهند. اما برای آنکه سبک تر و سریع تر یک چمدان را ببندیم، می توانیم از روش های زیر بهره ببریم.

بهترین روش چمدان بستن
بهترین روش چمدان بستن

بهترین روش چمدان بستن

مهم نیست که سفر شما چه مدت به طول انجامد؛ اینکه آخر هفته به یک مسافرت کوتاه می روید یا اینکه برای تعطیلات برنامه ریزی می کنید، تفاوتی را ایجاد نمی کند. چرا که در نهایت می بایست یک چمدان یا ساک برای سفر خود ببندید تا زمان هایی که از خانه دور هستید، وسایل مورد نیازتان را در اختیار داشته باشید.

موارد زیادی هستند که باید برای چمدان بستن به آن ها توجه کنید: نوع و طول سفر، برنامه سفر، آب و هوای مقصد، اندازه چمدان و ساک، محدودیت وزن و نوع وسیله حمل و نقل.

البته لازم به ذکر است که هر مسافری می تواند به هر گونه که دوست دارد چمدان خود را ببندد، اما در این مطلب می توانید بهترین روش چمدان بستن بدون چروک شدن لباس و بدون آسیب رسیدن به لباس ها و وسایل آشنا شوید.

در این مطلب یاد خواهید گرفت که چگونه به بهترین شکل چمدان خود را سازماندهی کنید، از هزینه های اضافی بارگیری جلوگیری کنید و راه هایی را برای یادآوری موارد کوچکی که ممکن است فراموش کنید، فراگیرید.

یک لیست آماده کنید

اولین کاری که باید انجام دهید، تهیه لیست است. موارد مهمی که در سفر به آن ها نیاز دارید را لیست کنید، مانند شارژر، عینک، لباس ها، شانه و … . با این کار شما استرس های دقیقه ۹۰ ای را از خود دور می کنید، چرا که چک لیست شما از فراموش شدن جمع کردن وسایل مورد نیاز، جلوگیری می کند.

بهترین روش چمدان بستن
بهترین روش چمدان بستن

از وسایل و ایده های بسته بندی استفاده کنید

برای آنکه یک چمدان سازمان یافته شده بچینید، لازم نیست که حتما از ابزارهای شگفت انگیز استفاده کنید. می توانید وسایل و لباس های یک رنگ را یک جا بچینید، یا اینکه از مکعب ها و جعبه های مخصوص سفر برای بسته بندی استفاده کنید. با این کار جای هر وسیله ای معلوم است و به راحتی آن ها را در چمدان پیدا می کنید.

لباس ها را رول کنید، تا نکنید

لباس ها را رول کنید. اگر این کار را با دقت و منظم انجام دهید، جای بیشتری برای سایر وسایل خواهید داشت. از سوی دیگر با این کار از چروک شدن لباس ها جلوگیری می کنید.

بهترین روش چمدان بستن
بهترین روش چمدان بستن

وسایل ضروری را در چمدان نگذارید

وسایلی که ممکن است در طول سفر مرتب به آن ها نیاز داشته باشید را دم دست بگذارید. چرا که برای هر بار استفاده نمی توانید چمدان را باز کنید. به این منظور می توانید یک کیف یا ساک دستی کوچک همراه داشته باشید تا وسایل را در آن قرار دهید.

یک کیف لوازم آرایش مخصوص سفر تهیه کنید

ممکن است که برای مصرف روزانه، یک کیف لوازم آرایش معمولی با سایز بسیار بزرگ یا بسیار کوچک داشته باشید. اما برای آنکه چمدان را سبک و سریع ببیندید، بهتر است یک کیف لوازم آرایش مخصوص سفر خریداری کنید. این نوع کیف ها برای هر یک از وسایل جای مخصوصی دارند و به شیوه کم جا، وسایل شما را نگه می دارد.

نصف آن چیزهایی که در ابتدا بسته بندی کردید را در چمدان قرار دهید

حتما تجربه این را داشته اید که بسیاری از وسایلی که برای سفر با خود برده اید را، همان طور دست نخورده به خانه باز گردانده اید. پس برای آنکه چمدان سبک تری را ببیندید و سریع تر این مرحله را پشت سر بگذارید، تنها نیمی از لباس هایی که بسته بندی کردید را در چمدان قرار دهید.

بهترین روش چمدان بستن
بهترین روش چمدان بستن

کیف های پارچه ای تاشو را بردارید

احتمالا در قفسه های مربوطه خانه تان، انواع و اقسام کیف وجود دارد. اما برای بستن چمدان بهتر است به سراغ کیف های پارچه ای که به راحتی تا می شوند و کم جا هستند، بروید. این نوع از کیف مانند لباس ها به راحتی رول می شوند و جای زیادی در چمدان نمی گیرند.

بهترین روش چمدان بستن
بهترین روش چمدان بستن

جورابها را درون کفش هایتان جاسازی کنید

لازم نیست درون چمدان یک جای جداگانه برای قراردادن جوراب ها مد نظر بگیرید. جوراب هایتان را درون کفش ها قرار دهید تا هم از گم شدن آن ها لا به لای لباس هایتان جلوگیری کنید و هم فضای کمتری را اشغال کنند.

وسایل بهداشتی را فراموش نکنید

همیشه یک جعبه بهداشت و کمک های اولیه مخصوص سفر و سایز کوچک داشته باشید. درست است که در هر شهر و کشوری، یک پزشک برای درمان شما پیدا می شود، اما برای درمان زخم ها و پانسمان های کوچک، می توانید خودتان دست به کار شوید.

بهترین روش چمدان بستن
بهترین روش چمدان بستن

گردنبندها و گوشواره ها را درون زیپ کیپ قرار دهید

بهتر است گردنبندها، گوشواره ها و … را به طور جداگانه بسته بندی کنید. می توانید برای نگهداری از آن ها به سراغ زیپ کیپ هاب مخصوص اسنک بروید. با این کار، همه این وسایل یک جا قرار می گیرند و فضای کمی را در چمدان اشغال می کنند.

از ورق های خشک کن میان لباس ها استفاده کنید

برای آنکه لباس ها خشک و تمیز بمانند و در چمدان عرق نکنند، می توانید از ورق های خشک کن استفاده کنید. بین وسایل مختلف و برخی از لباس ها، ورق های خشک کن قرار دهید تا خیالتان از بابت وسایل آسوده باشد.

بهترین روش چمدان بستن
بهترین روش چمدان بستن

یک ساک مخصوص لباس های کثیف بردارید

با این کار شما لباس های کثیف را از لباس های تمیز در سفر جدا می کنید. همچنین دیگر لباس های پوشیده شده را درون کمد اتاق هتل قرار نمی دهید و در بازگشت به خانه فراموششان نمی کنید.

همان طور که در ابتدای مطلب گفته شد، شیوه های مختلفی برای چمدان بستن وجود دارد. اما با مد نظر قرار دادن موارد فوق، می توانید به شکلی کاملا بهینه، یک چمدان سبک را در سریع ترین زمان ممکن ببندید.

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...