برترین تفریحات هیجان انگیز با چاشنی ارتفاع

تفریحات هیجان انگیز

سال ها از زمانی که تنها با قدم زدن در میان درختان و تماشای طبیعت؛ روزی را به تفریح سپری می کردیم، گذشته است. امروزه تفریحات هیجان انگیز متعددی به راه افتاده است که شکل یک روز تعطیل را به کلی دگرگون ساخته است.

در این میان تفریحات هیجان انگیزی که با چاشنی ارتفاع همراه هستند و فرد را از زمین زیر پای خود جدا می سازند، به مراتب جذاب تر بوده و طرفداران بیشتری نیز دارند.

در اینجا به تعدادی از مشهورترین تفریحات هیجان انگیز که به نوعی با ارتفاع و کنده شدن از زمین رابطه دارند، اشاره می کنیم.

تفریحات هیجان انگیز در ارتفاع

زیپ لاین از تفریحات هیجان انگیز

زیپ لاین به شما این امکان را می دهد که خود را بر فراز مسیرهای جنگلی، رودخانه یا دره های دیدنی در حرکت دیده و مانند کبوتری در خط مستقیم یا پیچ در پیچ پیش بروید. این وسیله ی تفریحی در واقع یک مسیر طولانی بر فراز جنگل های انبوه، رودخانه های خروشان و … با کابل های کاملا محکم فراهم می سازد. افرادی که قصد تجربه ی آن را داشته باشند، باید در صندلی های برزنتی آن قرار گرفته و در حالی که با قلاب های مخصوص از کابل های زیپ لاین آویزان شده اند، دل به هیجان مسیر بسپارند.

در این مسیر گاه به آرامی پیش رفته و گاه اوجی چشمگیری خواهید گرفت. تماشای مناظر زیبای زیر پایتان در حالی که بر فراز آن ها در حرکت هستید، فوق العاده حیرت انگیز و در عین حال جذاب خواهد بود.

زیپ لاین از آن جمله تفریحات هیجان انگیز است که در ایران نیز به آن دسترسی دارید. در حال حاضر در تله کابین توچال، رامسر، بابلسر، جلفا، شهرکرد و چند نقطه دیگر از کشور، زیپ لاین وجود دارد.

بانجی جامپینگ

پریدن از ارتفاع رویایی ست که انسان از دیرینه با خود همراه داشته است. تفریح جذاب و هیجانی بانجی جامپینگ، این رویا را محقق ساخته است. در بانجی جامپینگ باید در ارتفاعی که اغلب ۵۰ متر است قرار گرفته و در حالی که پاهای شما با طنابی محکم بسته می شود، سقوط آزاد داشته باشید. مطمئن باشید که ارتفاع طناب طوری ست که به زمین برخورد نخواهید کرد، اما در هر بار فرود به سمت زمین، خود را در یک قدمی تصادم خواهید دید و این بر هیجان ماجرا می افزاید. شاید قواعد زنده ماندن حین سقوط هواپیما را بدانید، اما در بانجی جامپینگ، تنها باید روی هیجان نزدیک شدن به زمین تمرکز داشته و به سقوط و زنده ماندن حین آن فکر نکنید.

بانجی جامپینگ

این تفریح نیز در ایران جایگاه خود را پیدا کرده است و در حال حاضر مراکز بانجی جامپینگ متعددی در سطح کشور می یابیم. به طور نمونه بانجی جامپینگ توچال و بوستان ولایت در استان تهران، همدان، کیش، اصفهان، مشهد و …را داریم.

اسکای دایوینگ از تفریحات هیجان انگیز

اسکای دایوینگ نیز همان طور که از نام آن می توان حدس زد به یکی از تفریحات هیجان انگیز در شکل سقوط از آسمان اطلاق می شود. در این تفریح شمابا هلی کوپتر به ارتفاع برده شده و سپس به همراه چتر نجات، پایین می پرید. البته که چتر نجات، امنیت شما را حفظ خواهد کرد، اما هیجان و اضطراب سقوط از ارتفاع و رها شدن در آسمان؛ چیزی نیست که بتوانیم به آرامش از آن یاد کنیم.

اسکای دایوینگ

این تفریح هنوز آن قدرها در ایران ایجاد نشده و تنها چند مرکز آموزشی محدود در تهران و چند شهر بزرگ دیگر وجود دارد که به آموزش اسکای دایوینگ می پردازند.

فلای بورد

فلای بورد از تفریحات هیجان انگیز میان آب و آسمان است. هیجان این تفریح را باید بارها بیشتر بدانیم، زیرا فرد اضطراب رها شدن در آب و رفتن به ارتفاع را به همراه هم تجربه می کند. فلای بورد به یک جت اسکی متصل شده و در حالی که فشار آب به بوردی که روی آن قرار دارید، پمپاژ می شود، به بالا و ارتفاع برده خواهید شد. در این حالت اگر کمی مهارت داشته باشید، می توانید خودتان کنترل اوضاع را در دست گرفته و به هر سمت که مایل هستید، به حرکت در بیایید. البته جلیقه نجات و کلیه تمهیدات ایمنی دیگر نیز در فلای بورد تعبیه شده است و نباید نگرانی و استرسی از رها شدن در آب و افتادن در آن داشته باشید. این ورزش و تفریح جذاب در ایران نیز جای دارد و توسط فدراسیون انجمن های ورزشی به رسمیت شناخته شده است.

تفریحات هیجان انگیز در ارتفاع| فلای بورد

پاراموتورینگ از تفریحات هیجان انگیز

پاراموتورینگ نیز یکی از ابزار سرگرمی و تفریح بسیار هیجان انگیز است که به وسیله ی آن می توانید تا ارتفاع بیش از ۵۰۰ متر از زمین فاصله بگیرید. البته برای سواری بر پاراموتورینگ باید حتما شخصی به عنوان خلبان همراهی تان کند و معمولا راندن این وسیله بدون آموزش و مهارت نسبی خلبانی، امکان پذیر نخواهد بود.

پاراموتورینگ

اگر تجربه ای از تفریحات این چنینی دارید که طعم هیجان و بالا رفتن آدرنالین در خون را به شما بخشیده اند؛ آن ها را در بخش نظریات با ما در میان بگذارید.

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...