فرانسه «پاریس؛ شهر نور»

France-aradmag-015
France-فرانسه

کشور فرانسه عنوان دروازه اروپا را به دلیل داشتن فرودگاه‌های بزرگ بین‌المللی، از آنِ خود کرده است. این شهرت و محبوبیت فرانسه شامل دلایل دیگری مانند آب و هوای معتدل، روستاهای زیبا و منحصر به فرد، موزه‌های هنری، گالری‌ها، جاذبه‌های طبیعی و تاریخی و… نیز می‌شود. با آرادمگ همراه باشید.

مردم فرانسه به شیک بودن در ظاهر و لباس پوشیدن معروف هستند و این خصیصه سبب شده است تا کشورهای دیگر مردم فرانسه را خودپسند بخوانند که این تنها یک نظر شخصی است. بخش‌های جنوبی فرانسه از محبوبیت بیشتری نسبت به دیگر مناطق این کشور برخوردار هستند و از نظر جمعیت و هزینه نیز با دیگر مناطق فرق دارند؛ یکی از جاذبه‌های قسمت‌های جنوبی فرانسه مزارع اسطوخودوس است که جلوه بی نظیری به این مناطق بخشیده‌اند.

France-aradmag-001
پاریس-فرانسه

شهر پاریس را می‌توان نماد اصلی کشور فرانسه دانست؛ این شهر گران و جذاب یکی از باشکوه‌ترین شهرهای پایتخت در جهان است و با وجود برج ایفل و موزه لوور این شکوه تکمیل می شود. علاوه بر جاذبه‌های فرهنگی، طبیعی و تاریخی کشور فرانسه، می‌توان آن را یکی از بهترین کشورهای جهان برای تحصیل دانست؛ تعدادی از بهترین دانشگاه‌های جهان در فرانسه واقع شده‌اند.

کاخ ورسای «Palace of Versailles»

مجموعه باشکوه ورسای یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری فرانسه محسوب می شود که در جنوب پاریس واقع شده است و هر ساله بیش از دو میلیون گردشگر برای بازدید از کاخ ورسای به پاریس سفر می‌کنند. منطقه ورسای ابتدا یک شکارگاه خصوصی بود که بعدها در این منطقه کاخ ورسای و باغ‌های آن احداث شدند.

France-aradmag-002
کاخ ورسای-فرانسه

لویی سیزدهم به همراه خانواده‌اش در این شکارگاه سکونت داشتند که به دستور او در سال ۱۶۲۴ ساخت مجموعه ورسای شروع شد. سبک کاخ ورسای برگرفته از سبک معماری باروک است و یکی از نمادهای ملی کشور فرانسه به شمار می‌آید.

یکی از جاذبه‌های مجموعه ورسای «کاخ مرمر» است که از سنگ‌های مرمر سفید و سیاه رنگ ساخته شده است و همچنین تندیس‌های مرمری نیز برخی از امپراتوران رومی را به تصویر درآورده‌اند. از دیگر دیدنی‌های کاخ ورسای تالاری به نام تالار آیینه است که بیش از ۳۰۰ آیینه این اتاق را زینت بخشیده‌اند.

یکی از قسمت‌های کاخ ورسای که معماری زیبا و باشکوهی دارد؛ سالن اپرای سلطنتی است که به دستور لویی چهاردهم در این کاخ ساخته شد که در سال ۱۷۷۰ مراسم ازدواج پسر لویی شانزدهم و ماری آنتوانت در این سالن برگزار شد. باغ‌های مجموعه ورسای از دیگر جذابیت‌های آن است که به مجسمه‌ها و حوض‌های زیبایی مزین شده‌اند؛ باغ‌های کاخ ورسای با طراحی معمار برجسته فرانسه «آندره لونوتر» ساخته شدند. باغ‌های کاخ ورسای یکی از بزرگ‌ترین باغ‌ها در جهان هستند و گونه‌های متفاوتی از گل و گیاه در آن وجود دارد.

France-aradmag-003
کاخ ورسای-فرانسه

کاخ باشکوه ورسای بیش از ۳۰۰ اتاق دارد که هر کدام اندازه و سبک متفاوتی دارند به عنوان مثال اتاق شخصی لویی چهاردهم یکی از زیباترین و بزرگ‌ترین اتاق‌های کاخ است و دیگر اتاق‌ها با توجه به شخصی که در آن اتاق اقامت دارد شکل و اندازه متفاوتی دارند.

در مجموعه کاخ ورسای پنج کلیسا وجود دارد که متأسفانه در طول تاریخ همگی آن‌ها از بین رفتند و تنها یک کلیسا باقی مانده است. کاخ ورسای با اینکه یکی از بی‌نظیرترین کاخ‌ها در جهان است اما مردم فرانسه به این کاخ علاقه‌ای نداشتند زیرا برخلاف تجملاتی که در کاخ به کار برده می شد مردم در فقر و زندگی نابسامان به سر می‌بردند.

سواحل فرانسه

France-aradmag-004
سواحل فرانسه

ساحل پالومباجا

ساحل ماسه‌ای پالومباجا یکی از پلاژهای محبوب در فرانسه است که درختان کاج اطراف این منطقه و کوه‌های زیبای آن جذابیت این پلاژ را دوچندان کرده است.

ساحل بولیو

ساحل بولیو یکی از لوکس‌ترین سواحل موجود در فرانسه است که افراد ثروتمند هر ساله از این ساحل دیدن می‌کنند. در این ساحل رستوران‌ها و کافه‌های بسیاری وجود دارد که از گردشگران پذیرایی می‌کنند.

ساحل دومنام

از دیگر سواحل زیبای فرانسه باید به ساحل دومنام اشاره کرد که ماسه‌هایی سفید رنگ دارد و ماهیگیران هر روز در این ساحل به ماهیگیری می‌پردازند.

France-aradmag-005
سواحل فرانسه

ساحل دوقیو

یکی از بکرترین مناطق بین سواحل فرانسه ساحل دوقیو است که گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند؛ در این ساحل تفریحات آبی بسیاری نیز برای گردشگران در نظر گرفته شده است.

از دیگر سواحل زیبای فرانسه می توان به ساحل «لاکونچا»، «کوت سووژ»، «اُندای»، «کورس دوسود» و… اشاره کرد.

مونت سن میشل «Mont Saint-Michel»

یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی فرانسه جزیره مونت سن میشل است که در «نرماندی» واقع شده است؛ این جزیره و قلعه آن در فهرست جهانی یونسکو ثبت شده‌اند. قلعه مونت سن میشل و جزیره یکی از پرطرفدارترین مکان‌های گردشگری فرانسه هستند که به اندازه برج ایفل محبوب هستند؛ سالانه بیش از یک میلیون گردشگر برای دیدن قلعه و جزیره به نرماندی سفر می‌کنند.

France-aradmag-006
مونت سن میشل-فرانسه

این قلعه در گذشته حصاری برای محافظت از دشمنان بوده و از ورود نیروهای دشمن مانند وایکینگ‌ها به فرانسه جلوگیری می‌کرده است.

این جزیره دارای بلندترین جزر و مدهاست و آب‌هایی که این جزیره را احاطه کرده بودند آن را به منطقه‌ای امن و غیرقابل نفوذ تبدیل کرده بودند و همین امر سبب شد تا همیشه در مقابل دشمنان این منطقه امن باقی بماند.

کلیسای جامع شارتر «Cathedral Notre Dame Chartres»

France-aradmag-007
کلیسای جامع شارتر-فرانسه

کلیسای جامع شارتر کلیسایی زیبا در جنوب پاریس است که قدمت آن به قرون وسطی برمی‌گردد. سبک معماری کلیسای شارتر الهام گرفته از سبک گوتیک است و یکی از جاذبه‌های ثبت شده در فهرست جهانی یونسکو است. در برخی از ماه‌های سال کلیسای شارتر با نورپردازی‌های زیبا تزئین می شوند و توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب می‌کند. یکی از شاخص‌ترین جذابیت‌های ظاهری کلیسا پنجره‌های آن هستند؛ این پنجره‌ها با شیشه‌هایی رنگی تزئین شده‌اند.

کاخ دوک های بریتِنی «Brittany»

کاخ دوک‌های بریتنی در شهر «نانت» واقع شده‌اند و یکی از جاذبه‌های تاریخی کشور فرانسه محسوب می‌شوند. در قرن پانزدهم میلادی این مجموعه تاریخی برای یکی از آخرین دوک‌های بریتنی ساخته شد و بعد از مدتی نیز این مکان سکونتگاه خانواده سلطنتی و ملکه «آن» بوده است.

France-aradmag-008
کاخ دوک های بریتِنی-فرانسه

از دیگر کاربری‌های این کاخ محافظت از خانواده سلطنتی در برابر تهاجم دشمنان بود؛ در اطراف این کاخ خندق و دژهایی ساخته شد تا از کاخ و ساکنین آن محافظت کند. یکی از بخش‌های این کاخ ساختمانی ۶ طبقه است که به «خانه بزرگ» شهرت دارد، «ساختمان دولت» از دیگر بخش‌های این کاخ است که عهدنامه پایان یافتن مبارزات مذهبی در فرانسه در این ساختمان قرار دارد.

برج «گلدن کراون» نیز از دیگر جاذبه‌های این کاخ است که بیش از ۲۰ متر ارتفاع دارد و متعلق به ملکه «آن» بوده است. قصر «دوک» نیز یکی دیگر از ساختمان‌های موجود در این کاخ است که در گذشته سکونتگاه اصلی فرمانروایان بوده است.

روستای روکامادور «Rocamadour»

یکی از قدیمی‌ترین روستاهای قاره اروپا در کشور فرانسه واقع شده است؛ این روستای قدیمی و منحصربه‌فرد روکامادور نام دارد و قدمت آن به قرون وسطی برمی‌گردد. جاذبه‌های طبیعی و تاریخی این روستا آن را به یکی از پربازدیدترین مکان‌های گردشگری در اروپا تبدیل کرده است.

France-aradmag-009
روستای روکامادور-فرانسه

روستای روکامادور درواقع یک روستای صخره‌ای است به این صورت که تمام خانه و کلیساهای شهر بر روی یک صخره قرار گرفته‌اند و به همین دلیل نیز خانه‌ها به صورت عمودی ساخته شده‌اند. در تمام خیابان‌ها و کوچه‌های این روستا پله‌های بیشماری وجود دارد که نقاط مختلف آن را به هم متصل می کند.

روستای روکامادور علاوه بر جذابیت‌های طبیعی و تاریخی از نظر مذهبی نیز اهمیت بسیاری بین اهالی روستا دارد و زیارتگاه‌های موجود در آن گواهی بر این موضوع هستند.

کلیسای قلب مقدس «Basilica of Sacred Heart»

کلیسای قلب مقدس که یکی از مهمترین بناهای موجود در پاریس به شمار می آید متعلق به سال ۱۸۷۵ است و نام دیگر آن کلیسای «سکره دومون مارتر» است. این کلیسای بیزانسی و سفید رنگ بر روی تپه «مون مارتر» قرار گرفته است و بر فراز این تپه می توان چشم انداز بی نظیری از پاریس داشت.

France-aradmag-010
کلیسای قلب مقدس-فرانسه

نام قلب مقدس اشاره مستقیمی به قلب عیسی مسیح دارد و همین نام این کلیسا را تقدیس کرده است. معماری داخلی و خارجی این کلیسا دارای جزئیات و ریزه‌کاری‌های بی نظیری است؛ سقف کلیسا با موزائیک تزئین شده است و یکی از زیباترین موزائیک کاری‌ها در کلیساهای فرانسه محسوب می شود.

در ساخت این کلیسا از سنگ‌های «تراورتن» استفاده شده است؛ تراورتن نوعی سنگ آهک است که از رسوبات ناشی از چشمه‌های آب گرم به وجود می آیند. در گذشته کلیسای قلب مقدس دارای یک سالن نیایش بزرگ با چشمه‌ای در آن بود که وجود چشمه این مکان را منحصر به فرد کرده بود.

پل پونت دوگارد «Pont Du Gard»

یکی از یادگارهای روم باستان در فرانسه پل پونت دوگارد است که قدمت آن به قرن یکم میلادی برمی‌گردد. پل پونت ۵۰ کیلومتر طول دارد و بر روی رودخانه «گارد» واقع شده است؛ کاربری اصلی پل پونت رساندن آب به شهر «نیم» در فرانسه بوده است.

France-aradmag-011
پل پونت دوگارد-فرانسه

پل پونت از سنگ‌های آهک زرد ساخته شده است و دارای سه قوس به ارتفاع ۸ متر است؛ این پل در سال ۱۹۸۵ در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

دیزنی لند «Disneyland»

پارک بزرگ دیزنی لند یکی از پربازدیدترین مکان‌ها در پاریس است که هر ساله میلیون‌ها گردشگر برای بازدید از این پارک پاریس را برای سفر انتخاب می‌کنند. این پارک بزرگ علاوه بر اینکه مکان مناسبی برای گذراندن اوقاتی خوش برای کودکان محسوب می شود؛ توجه اکثر بزرگسالان را نیز با جذابیت‌هایش به خود جلب می‌کند.

France-aradmag-012
دیزنی لند پاریس-فرانسه

دیزنی لند پاریس در سال ۱۹۹۲ افتتاح شد و در سال ۲۰۱۴ با بیش از ۲۷۰ میلیون بار بازدید به یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری پاریس تبدیل شد. دیزنی لند شامل دو شهربازی بزرگ و مجموعه‌های سرگرمی و تفریحی بیشماری است؛ همچنین این پارک دارای رستوران‌ها و هتل‌های مشهور بسیاری می باشد.

موزه لوور «The Louvre»

بی شک یکی از بزرگ‌ترین و شگفت ‌انگیزترین موزه‌های جهان موزه لوور است که برای اولین بار در سال ۱۷۶۳ میلادی افتتاح شد. موزه لوور درواقع بخشی از کاخ لوور است که متعلق به قرون وسطی می باشد و سبک معماری آن الهام گرفته از سبک باروک است.

France-aradmag-013
موزه لوور-فرانسه

در موزه لوور بیش از ۳۰ هزار اشیاء عتیقه و متعلق به دوران ماقبل تاریخ وجود دارد که این اشیاء باارزش شامل جواهرات، تاج، عتیقه‌های مصری، مجسمه‌های باستانی، نقاشی‌های قدیمی و… می باشد.

موزه لوور هشت بخش اصلی دارد که این اشیاء گرانبها در آن‌ها به نمایش گذاشته می شود؛ یکی از قابل‌توجه‌ترین نکات درباره موزه لوور اضافه کردن بسیاری از این آثار ارزشمند به مجموعه توسط ناپلئون بوده است. وسعت موزه لوور و بخش‌هایش به قدری زیاد است که شما هرگز در یک روز نمی‌توانید از کل موزه بازدید کنید.

France-aradmag-014
موزه لوور-فرانسه

یکی از شناخته‌شده‌ترین آثار هنری در موزه لوور تابلوی «مونالیزا» اثر داوینچی است. گالری‌های موزه لوور نیز از دیگر جذابیت‌های این مجموعه عظیم هستند؛ بیش از ۷ هزار نقاشی در این موزه به نمایش گذاشته می شود.

هرم شیشه‌ای معروف لوور نیز متعلق به سال ۱۹۸۹ است و از شیشه و فلز ساخته شده و بیش از ده متر ارتفاع دارد.