آلمان «کشوری قدرتمند در اقتصاد اروپا»

Germany-aradmag-013
آلمان«Germany»

بیش از یک دوم مساحت این کشور را جنگل‌های سرسبز تشکیل داده و مناظر طبیعیِ شگفت‌انگیزی را به وجود آورده است. جنگل «توتوبورک»، پارک ملی «هاینیش»، پارک «کروملائو»، دریاچه «ایبسی» از جاذبه‌های طبیعی و منحصر به فرد کشور آلمان هستند که در کنار دیگر آثار تاریخی و دیدنی هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کنند. با آرادمگ همراه باشید.

کشور آلمان را می‌توان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان خودرو در جهان معرفی کرد که برندهای مشهور بسیاری مانند مرسدس بنز و فولکس واگن محصول این کشور هستند. یکی دیگر از مواردی که کشور آلمان با آن شناخته می شود سوسیس است، آلمان در این زمینه بیش از ۱۰۰۰ نوع سوسیس را به نام خود کرده است.

از جاذبه‌های تاریخی این کشور می‌توان به قلعه‌های آن اشاره کرد، بیش از ۱۰۰ قلعه تاریخی و باشکوه در آلمان وجود دارد که قلعه «نیوشوان» یکی از مشهورترین قلعه‌ها در این کشور است.

Germany-aradmag-001
قلعه نیوشوان-آلمان

آلمان یکی از کشورهای قاره اروپاست که بیشترین تعداد باغ وحش را دارد، بیش از ۳۵۰ باغ وحش در این کشور با انواع گونه‌های جانوری وجود دارد.

کشور آلمان و شهرهایش مملو از شگفتی و زیبایی است که در این مطلب ما به معرفی برخی از این آثار می‌پردازیم.

دروازه براندنبورگ «The Brandenburg Gate»

یکی از مشهورترین آثار تاریخی کشور آلمان در شهر برلین واقع شده است. دورازه براندنبورگ در نزدیکی مرز برلین شرقی و غربی قرار داشت. ساخت این دروازه زیبا از سال ۱۷۷۸ شروع شد و تا سال ۱۷۹۱ ادامه داشت، براندنبورگ به دستور امپراتور ویلیام دوم ساخته شد. امروزه این دروازه نماد صلح در کشور آلمان است.

Germany-aradmag-002
دروازه براندنبورگ-آلمان

دروازه براندنبورگ دوازده ستون دارد که درواقع در هر طرف شش ستون وجود دارد. در بالای این دروازه مجسمه زیبایی قرار دارد که الهه پیروزی رومیان «ویکتوریا» را در حال راندن ارابه‌ای با چهار اسب نشان می‌دهد. مجسمه‌سازی به نام «یوهان گوتفرید» ساخت این مجسمه را به عهده گرفته بود.

سبک معماری دروازه براندنبورگ نئوکلاسیک است. در گذشته دروازه‌های بسیاری در برلین وجود داشت که از میان آن‌ها تنها دروازه براندنبورگ جان سالم به در برده است. این دروازه پنج مسیر برای عبور و مرور دارد که درگذشته اشراف و افراد ثروتمند از راه اصلی و بزرگ‌تر رفت و آمد می‌کردند و مردم عادی از دو سمت دروازه اجازه عبور داشتند.

در زمانی که فرانسوی‌ها برلین را اشغال کرده بودند به دستور ناپلئون ارابه‌ی مجسمه دزدیده شد اما بعد از شکست ناپلئون در نبرد واترلو ارابه به جای اصلی خود بازگشت.

کلیسای جامع کلن «Cologne Cathedral»

یکی از بزرگ‌ترین کلیساهای جهان در کشور آلمان واقع شده که نام آن کلیسای جامع کلن است. این کلیسای باستانی و شگفت انگیز در شهر کلن قرار دارد و ساخت و تکمیل آن بیش از ۵۰۰ سال طول کشیده است. در حال حاضر این کلیسا در فهرست جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است.

Germany-aradmag-003
کلیسای جامع کلن-آلمان

ساخت کلیسای جامع کلن دستخوش حوادث و تغییرات بسیاری بوده و به همین دلیل تکمیل آن زمان زیادی طول کشیده است. در سال ۱۲۴۸ ساخت کلیسا شروع شد و در سال ۱۵۳۴ ساخت آن ناتمام ماند و متوقف شد. بعد از گذشت مدت زمانی طولانی در سال ۱۸۴۲ پروژه ساخت کلیسا مجددا شروع شد و در نهایت در سال ۱۸۸۰ ساخت کلیسا به پایان رسید.

کلیسا با مجسمه‌ها و ستون‌های تزئین شده زیبایی خود را به نمایش گذاشته است، دو برج به ارتفاع ۱۵۷ متر در محوطه روبروی کلیسا قرار دارد. سبک معماری داخلی کلیسا به سبک گوتیک است و شیشه‌های رنگی کلیسا یکی از زیباترین جاذبه‌های این کلیسا هستند.

Germany-aradmag-003-1
کلیسای جامع کلن

یکی از جاذبه‌های کلیسا صلیبی باستانی است که قدمت آن به ۸۰۰ سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد، این صلیب «گیرو» نام دارد. همچنین مجسمه‌ای از مریم مقدس و مجسمه‌ی دیگری از مریم مقدس به همراه عیسی مسیح در کلیسا وجود دارد که از آثار دیدنی کلیسا به حساب می آیند.

یکی دیگر از جاذبه‌های کلیسای جامع کلن خزانه‌ای از اشیاء ارزشمند و گران قیمت است که از جنگ جهانی دوم تا به حال در کلیسا باقی مانده است. مساحت داخلی کلیسا بیش از ۶ هزار متر مربع است و ۵۶ ستون عظیم این فضا را باشکوه‌تر کرده است.

جزیره موزه برلین «Berlin’s Museum Island»

جزیره موزه برلین درواقع میزبان ۵ موزه است که در هر کدام آثار هنری و تاریخی ارزشمندی وجود دارد. در این موزه آثاری از دوره‌های مختلفی مانند بیزانس و برلین قدیم وجود دارد که هر ساله گردشگران بسیاری برای دیدار از این آثار به برلین سفر می‌کنند.

Germany-aradmag-004
جزیره موزه برلین-آلمان

اولین موزه در جزیره «موزه قدیمی» نام دارد که سبک معماری آن نئوکلاسیک است. معماری این موزه به تنهایی توجه بسیاری را به خود جلب می‌کند. در این موزه آثار هنری و باستانی از یونان و امپراتوری روم برای بازدید عموم به نمایش گذاشته می شود.

از دیگر موزه‌های پرطرفدار جزیره موزه «پِرگامون» است که دروازه ایشتار یکی از محبوب‌ترین آثار موجود در موزه است. یکی دیگر از آثار شاخص و شگفت‌انگیزی که در جزیره موزه برلین وجود دارد مجسمه ملکه مصری «نفرتیتی» است.

جزیره روگن «Rugen»

Germany-aradmag-005
جزیره روگن-آلمان

جزیره روگن در دریای بالتیک، سواحل پومرانیا قراردارد. جزیره روگن از بزرگ‌ترین جزیره‌های آلمان است که تفرجگاه های ساحلی آن مکان مناسبی برای تفریح گردشگران به حساب می آید. در این جزیره پارک ملی زیبایی وجود دارد که از جاذبه‌های جزیره روگن محسوب می شود. شبه جزیره جاسموند، شهر ساحلی پوتبوس و جنگل‌های استابینز از دیگر جاذبه‌های دیدنی جزیره روگن محسوب می شوند.

کاخ سان سوسی پوتسدام «Sanssouci Palace»

Germany-aradmag-006
کاخ سان سوسی پوتسدام-آلمان

یکی از پرطرفدارترین مکان‌های گردشگری در کشور آلمان کاخ سان سوسی و پارک زیبای آن است. این کاخ که در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده به دستور پادشاه پروس «فردریچ بزرگ» ساخته شد. پادشاه پروس فردی ساده و معمولی بود و به مادیات علاقه زیادی نداشت، درواقع این کاخ به مکانی برای تلطیف روح و آرامش برای فردریچ بزرگ تبدیل شده بود. این کاخ که در زمین پهناوری در شهر پوتسدام واقع شده در سال‌های ۱۷۴۵ تا ۱۷۴۷ احداث و تکمیل شد.

دیوار برلین

دیوار برلین که نمادی از جنگ سرد بود در سال ۱۹۸۹ از بین رفت. این دیوار برلین شرقی و غربی را از هم جدا کرده بود. درواقع هدف از ایجاد این دیوار که ساخت آن از سال ۱۹۶۱ آغاز شده بود، مجزا کردن سه منطقه بود که هر کدام تحت فرماندهی فرانسه، آمریکا و بریتانیا بودند.

Germany-aradmag-007
دیوار برلین-آلمان

بعد از احداث دیوار کنترل برلین غربی به دست آمریکا، بریتانیا و فرانسه افتاد و قسمت شرقی نیز تحت کنترل اتحادیه شوروی بود.

عبور و مرور برای مردمِ آلمان شرقی به آن طرف دیوار یعنی آلمان غربی ممنوع بود و افرادی که قصد داشتند از دیوار عبور کرده و به آلمان غربی بروند خیانتکار محسوب می‌شدند و نگهبانان اجازه داشتند به آن‌ها به صورتی که فقط زخمی شوند، شلیک کنند.

در حال حاضر بخشی از دیوار برلین به یکی از جاذبه‌های گردشگری آلمان تبدیل شده که در طول این دیوار نقاشی‌های دیواری متنوعی به چشم می‌خورد.

مونیخ «Munich»

شهر مونیخ یکی از بزرگ‌ترین شهرهای آلمان محسوب می شود. این شهر زیبا و سرسبز آثار تاریخی ارزشمندی را در خود جای داده است، همچنین به دلیل داشتن بزرگ‌ترین پارک به یکی از سرسبزترین شهرهای آلمان تبدیل‌شده است.

Germany-aradmag-008
مونیخ-آلمان

یکی از معروف‌ترین مکان‌ها در مونیخ میدان قدیمی «مارین پلاتز» است که به نوعی میدان اصلی شهر نیز به‌حساب می‌آید. کلیسای «فرانکیرچ» از مهمترین آثار تاریخی مونیخ است که قدمت آن به سال ۱۴۸۸ برمی‌گردد. معماری این کلیسا و رنگ قرمز آجرهای آن زیبایی کلیسای فرانکیرچ را دوچندان کرده است.

یکی از افسانه‌هایی که در این کلیسا وجود دارد ردپایی عجیب است که بومیان اعتقاد دارند این ردپا متعلق به شیطان است.

در شهر مونیخ کلیساهای زیبای بسیاری وجود دارد که یکی از مهمترین آن‌ها کلیسای سنت پیتر است. سبک معماری این کلیسا از دو سبک باروک و گوتیک الهام گرفته است. نقاشی‌های دیوارها و سقف و مجسمه‌های طلایی‌رنگ کلیسا از جذابیت‌های آن به شمار می آید. از مهمترین جاذبه‌های داخلی کلیسا محراب آن است که قدمت آن به قرن هجدهم میلادی برمی‌گردد.

کاخ «نیمفنبورگ» از دیگر جاذبه‌های گردشگری شهر مونیخ است. قدمت این کاخ به سال ۱۶۷۴ بازمی‌گردد، این کاخ در میان کانال نیمفنبورگ واقع شده است. این کاخ به نوعی مکانی برای ییلاق به شمار می‌آمد.

1-Germany-aradmag-008
کاخ نیمفنبورگ مونیخ-آلمان

یکی از شگفت انگیزترین سالن‌های تئاتر در آلمان متعلق به شهر مونیخ است. تئاتر «کوویلیز» در سال ۱۷۵۵ احداث شد و معماری داخلی آن بسیار زیبا و منحصر به فرد است. معماری تئاتر کوویلیز الهام گرفته از سبک باروک است. در این تئاتر نمایش‌های اپرا و کنسرت‌های موسیقی بی نظیری اجرا شده است.

کلن «Cologne»

شهر کلن یکی از مهمترین شهرهای آلمان محسوب می شود، شهر کلن به وسیله رودخانه راین به دو قسمت تقسیم شده است. یکی از دلایل محبوبیت این شهر وجود کلیساهایی به سبک رمانسک است. یکی از این کلیساهای زیبا کلیسای «سنت گیریون» است، نمای داخلی کلیسا با شیشه های رنگی و نقاشی‌های دیواری مزین شده است و این کلیسا را به یکی از زیباترین آثار به سبک رمانسک تبدیل کرده است.

Germany-aradmag-009
کلن-آلمان

از دیگر کلیساهای با ارزش شهر کلن می‌توان به کلیسای «پانتالئون»، کلیسای جامع «آلتنبرگ» وکلیسای جامع کلن اشاره کرد که کلیسای جامع کلن همانطور که گفته شد از باشکوه‌ترین و بزرگ‌ترین کلیساهای جامع در اروپا به حساب می آید. کلیسای آلتنبرگ برخلاف اسمش که کلیسای جامع نامیده می‌شود محل سکونت هیچ اسقفی نبوده است.

نورمبرگ «Nuremberg»

شهر نورمبرگ شهری باستانی در کشور آلمان است که بناهای زیبایی متعلق به قرون وسطی در آن به چشم می‌خورد. یکی از این آثار تاریخی کلیسای «سنت لورنس» است که متعلق به قرن چهاردهم میلادی است. کلیسای سنت لورنس بزرگ‌ترین کلیسا در شهر نورمبرگ است.

Germany-aradmag-010
نورمبرگ-آلمان

کلیسای «سنت زیبایدوس» نیز از دیگر کلیساهای شگفت انگیز در شهر نورمبرگ است که ستون‌ها و طاق‌های باشکوه آن زیبایی خیره کننده‌ای به این بنا بخشیده است. این کلیسا که یک کلیسای پروتستان است در سال‌های ۱۲۲۵ تا ۱۲۷۳ ساخته شده است.

فرانکفورت «Frankfurt»

شهر فرانکفورت یکی از مهمترین شهرهای آلمان محسوب می‌شود و فرودگاه فرانکفورت نیز از شاخص‌ترین فرودگاه‌های کشور آلمان است. شهر فرانکفورت علاوه بر اینکه از نظر اقتصادی کشور مهمی به حساب می‌آید، جاذبه‌های دیدنی بسیاری نیز دارد که هر ساله نظر گردشگران بسیاری را به خود جلب می‌کند.

Germany-aradmag-011
فرانکفورت-آلمان

میدان «رومربرگ» قدیمی‌ترین میدان در شهر فرانکفورت است که ساختمان‌های چوبی و قدیمی بسیاری در اطراف این میدان دیده می شود. شکل گرفتن این میدان به قرن چهاردهم میلادی برمی‌گردد و در مرکز این میدان فواره‌ای قدیمی به نام فواره عدالت وجود دارد.

باغ وحش فرانکفورت نیز یکی از مکان‌های گردشگری این شهر است. این باغ وحش مساحت وسیعی دارد و بیش از ۳۵۰ گونه جانوری در این باغ وحش برای بازدید عموم وجود دارد.

فرانکفورت همچنین میزبان موزه‌های بسیاری مانند «موزه هنر مدرن، موزه تاریخ طبیعی سنکن، موزه معماری، موزه اشتدل و…» است و علاقه مندان بسیاری برای بازدید از این موزه ها به فرانکفورت سفر می‌کنند.

Germany-aradmag-011-1
باغ پالم فرانکفورت-آلمان

یکی از مشهورترین سالن‌های کنسرت در شهر فرانکفورت ساختمان اپرا است که قدمت آن به قرن نوزدهم میلادی بازمی‌گردد و سبک معماری آن به سبک رنسانس است.

مردم فرانکفورت و همچنین بسیاری از گردشگران برای گذراندن ساعاتی در طبیعت معمولا به باغ «پالم» می‌روند. باغ پالم یک باغ گیاه شناسی است، این باغ به دلیل داشتن فضایی وسیع و گونه‌های متنوع گیاهی از محبوب‌ترین پارک‌های فرانکفورت محسوب می شود.

Germany-aradmag-011-2
ساختمان اپرا فرانکفورت-آلمان

کلیسای جامع «سنت بارتولومیو» و «سنت پاول» از دیگر جاذبه‌های تاریخی شهر فرانکفورت هستند که قدمت آن‌ها به ترتیب به قرن‌های سیزدهم و هجدهم میلادی برمی‌گردد. کلیسای سنت پاول کاربری خود به عنوان کلیسا را از دست داده و تنها به یک جاذبه تاریخی تبدیل شده است.

هامبورگ «Hamburg»

شهر هامبورگ در کنار برلین یکی از بزرگ‌ترین شهرهای آلمان و همچنین اروپا است. هامبورگ شهری بندری است و در حال حاضر یکی از قطب‌های صنعت حمل و نقل در اروپا به حساب می آید. بندر هامبورگ مهمترین جاذبه این شهر به حساب می آید که قدمت آن و بناهای اطراف آن به قرن نوزدهم میلادی بازمی‌گردد.

علاوه بر بندر هامبورگ بندر زیبای دیگری به نام بندر «وَرهوس» وجود دارد که منطقه‌ای خوش آب و هوا و دیدنی برای گردشگران به حساب می آید.

Germany-aradmag-012
هامبورگ-آلمان

درمیان کلیساهای هامبورگ کلیسای «سنت میشل» کلیسایی مهم و شناخته شده است. این کلیسا برجی به ارتفاع ۱۳۰ متر دارد و در سال ۱۷۵۰ ساخت آن آغاز شده و تا سال ۱۷۶۲ تکمیل شده است.

رود آلستر، باغ وحش هامبورگ، شهر هافنسیتی، تونل آلتر و… از دیگر جاذبه‌های گردشگری شهر هامبورگ به شمار می‌آیند.