بهترین مکان های گردشگری در پاییز ؛ جنگل های پاییزی

بهترین مکان های گردشگری در پاییز

پاییز یکی از زیباترین فصولی است که می تواند برای گردشگران چشم اندازهای دیدنی بسازد. یکی از مواردی که این چشم اندازهای فوالعاده را پدید می آورد، جنگل ها هستند. اما شاید با خود فکر کنید که برگ های درختان در فصل پاییز می ریزند و دیگر آن شورانگیزی سابق در جنگل ها وجود ندارد، اما باید بگوییم که این فکر اشتباه است. بهترین مکان های گردشگری در پاییز همین جنگل های روح نواز هستند. با ما باشید تا به معرفی بهترین جنگل های برای گشت و گذار پاییزی بپردازیم.

بهترین مکان های گردشگری در پاییز

بازدید از جنگل ابر در پاییز

بی شک یکی از زیباترین جنگل های کشورمان، جنگل ابر است که اغلب با مه محاصره می شود، جایی که در آن دریایی از ابر را مشاهده می کنید و شما را وسوسه می کند که در آن شیرجه بزنید. این جنگل زیبا در ارتفاعات قرار گرفته است، به همین دلیل همه چیز در زیر پایتان قرار می گیرد. جنگل ابر در استان سمنان و در شهرستان شاهرود واقع شده و می توانید با صرف هزینه ای بسیار اندک به آن برسید. در این جنگل، گونه های خاص و زیبایی از گیاهان وجود دارد و شما می توانید در میان انواع درختان راش، افرا، توسکا، بلوط و بسیاری دیگر قدم بزنید. جنگل ابر یکی از بهترین مکان های گردشگری در پاییز است چرا که با متراکم شدن ابرها، بیشتر مواقع این جنگل را در دریایی از ابر مشاهده می کنید.

جنگل ابر
جنگل ابر

 

بازدید از جنگل دو هزار و سه هزار در پاییز

این جنگل های زیبا در شهر تنکابن قرار دارد و برای رسیدن به آن می بایست از جاده چالوس حرکت کنید. اگر دوست دارید که یک جنگل نوردی لذت بخش را تجربه کنید، حتما تا فصل زمستان فرا نرسیده است، از جنگل دو هزار و سه هزار تنکابن دیدن کنید. اینجا هم جنگل دارد و هم دشت، پس می توانید در کنار رودخانه های جاری از وسط جنگل، کمی استراحت کنید. درست است که پای بشر به این جنگل زیبا رسیده است، اما همچنان بخشی از آن بکر و دست نخورده باقی مانده است.

جنگل دو هزاره و سه هزاره
جنگل دو هزاره و سه هزاره

 

جنگل های اسالم به خلخال

اسالم به خلخال زیباترین جاده کشور است، اینجا نه تنها در پاییز، بلکه در تمامی فصول سال طبیعتی زیبا دارد. اما اگر دوست دارید در طبیعتی رنگارنگ غرق شوید و بهترین رنگ های پاییزی را ببینید، به جنگل های اسالم به خلخال که یکی از بهترین مکان های گردشگری در پاییز است، بروید. اینجا بعد از مسیر ماشین رو می توانید در جنگل هایش پیاده روی کنید و از آن جا به جاده های ساحلی مانند گیسوم و روستاهای اطراف برسید.

اسالم به خلخال
اسالم به خلخال

 

جنگل نور

در هوای پاییزی، مناطق شمالی کشور بسیار دیدنی می شوند، هوایی مه آلود، بارش باران و جنگل هایی پوشیده شده از برگ های نارنجی رنگ، همگی دست به دست هم می دهند تا زیباترین مکان های گردشگری در پاییز را برای مسافران رقم بزند؛ جنگل نور یکی از همین مکان هاست. جنگل نور در شهر نور مازندران قرار گرفته است و در پاییز شما می توانید این جنگل را مانند سایر فصول، زیبا و دیدنی بیابید، به خصوص که نم باران بر جذابیت آن می افزاید.

جنگل نور
جنگل نور

جنگل های درفک در پاییز

این جنگل را در پاییز می توانید همانند بوم نقاشی بیابید، جنگلی پوشیده از درختان زیبا که در پاییز به رنگ های زرد و نارنجی در می آیند. اینجا پیاده روی کنید، عکس بگیرید و به روستاهای فوق العاده ی اطراف بروید و خاطراتی لذت بخش را در دفتر زندگی خود رقم زنید.

جنگل درفک
جنگل درفک

 

دریاچه جنگلی چورت در پاییز

دیدن از دریاچه ای که به وسیله ی جنگل محاصره شده است، در پاییز بسیار لذت بخش خواهد بود. منظره ای وصف نشدنی و بهشتی از ترکیب کوهستان، جنگل و دریاچه در یکی از بهترین مناطق کشور در فصل پاییز را از دست ندهید. این مکان دیدنی در ساری و در فاصله ی ۱۰ کیلومتری از روستای چورت قرار گرفته است و برای گشت و گذار در آن، نیاز به صرف هزینه ی زیادی ندارید. پس اگر قصد سفر در پاییز را دارید، بازدید از این مکان را فراموش نکنید.

جنگل چورت
جنگل چورت

 

البته لازم به ذکر است که ایران، در جای جای خود دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است که در هر فصل از سال، جذابیت خاص خودش را دارد. اما اگر دوست دارید در پاییز زیباترین جنگل های کشورها را ببینید، از لیست فوق کمک بگیرید و لذت ببرید.

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...