روستای واریان ، پیشنهادی فوق العاده برای نوروز

معرفی روستای واریان
معرفی روستای واریان

در ایران روستاهای مختلفی وجود دارد که هر کدام از آن ها دارای آب و هوا و طبیعت متفاوت است. هر یک از این روستاها ویژگی هایی دارند که آن ها را از یکدیگر متمایز می سازند، یکی آب و هوای ویژه ای دارد، یکی طبیعتی فوق العاده و دیگری رسم و رسومی عجیب! اما روستای واریان یکی از روستاهای زیبای ایران است که سفر و دیدن از آن خالی از لطف نیست.

معرفی روستای واریان

چنانچه از مسیر کرج به سمت چالوس حرکت کنید، در استان البرز می توانید روستای واریان را بیابید. این روستای فوق العاده بعد از پی ریزی سد امیر کبیر قرار گرفته است و برای رسیدن به آن می بایست از یک قایق استفاده کنید و از سد کرج عبور نمایید.

معرفی روستای واریان
معرفی روستای واریان

به طور دقیق تر، روستای واریان در فاصله ی ۲۵ کیلومتری از ابتدای جاده ی چالوس و در قسمت شرقی سد کرج قرار گرفته است. جالب است بدانید پیش از احداث، این روستا در بستر دریاچه ی سد کرج واقع شده بود.
اگر به این روستا سفر کنید، منطقه ای را خواهید دید که پر شده است از درختان سرسبزی که از میان آن رودهای کوچک و جویبارهایی عبور می کند. همچنین وجود آبشار و چشمه های متعدد بر زیبایی فضا می افزاید. روستای واریان در فصل بهار با رویش گل های فوق العاده و پروانه های رنگارنگ به بهترین شکل خود در می آید. اینجا آب و هوایی دل انگیز دارد و یکی از بهترین مناطق برای سفر نوروی محسوب می شود.
آبی که در این روستا جاریست، از رود کرج و چشمه سار تامین می شود و باغ های میوه، غلات و محصولاتی مانند لبنیات و عسل در آن وجود دارد.

معرفی روستای واریان
معرفی روستای واریان

بعد از ساخت سد کرج، اهالی این روستا به منطقه های بالاتر کوچ کردند و پل ارتباطی آن ها این راه آبی شد. لازم به ذکر است که کشاورزی و دامپروری در این روستا بسیار پر رونق است و زیبایی روستای واریان سبب شده تا افراد زیادی برای بازدید به آن سفر کنند. اینجا افراد می توانند در هتلی در نزدیکی جاده بمانند و یا قایقرانی و اسکی روی آب را تجربه کنند.
این روستا در گذشته دارای محله های متعددی بوده و چند خاندان مخصوص در آن زندگی می کردند. خاندان کیان از جمله ی مهم ترین و با نفوذترین خاندان هایی بود که در این روستا سکونت داشتند.

معرفی روستای واریان
معرفی روستای واریان

تفریحات روستای واریان

علاوه بر زیبایی هایی که این روستا دارد، تفریحاتی در آن موجود است که هر گردشگری را سرگرم می کند. مضاف بر قایقرانی و اسکی، توریست ها می توانند به شنا و ماهیگیری نیز مشغول شوند. اما جالب است بدانید که اهالی این روستا الک دلک، عمو زنجیر باف، لی لی، اکر دکر، اشتر زن و … را بازی می کنند و همراه با آن ترانه هایی نیز می خوانند.

اگر می خواهید در یکی از بکرترین روستاهای ایران که دارای آب و هوای دلپذیریست، نوروز خوشی را سپری کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که دیدن از روستای واریان را از یاد نبرید چرا که تجربه ای بی نظیر را در آن خواهید داشت.

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...