روستای کشه از روستاهای دیدنی و کمتر شناخته شده ایران

روستای کشه

روستاگردی همیشه یکی از جذاب ترین انواع سفرهای داخلی محسوب می شده است. در روستاها چیزهایی را می یابیم و با صحنه های شگفت انگیزی روبرو می شویم، که در هیچ سفر لوکسی مانندشان وجود ندارد. پیش از این روستای واریان را دیدیم و به فضای فوق العاده ی آن پرداختیم. به جز آن، روستای کشه در نطنز، از روستاهای بسیار دیدنی ست که کمتر به آن پرداخته شده و بسیاری آن را نمی شناسند.

معرفی روستای کشه

روستای کشه از روستاهای استان اصفهان به حساب می آید. این روستا در ۳۵ کیلومتری شهرستان نطنز قرار دارد و محلی بکر و مستعد برای کشف و سفرهای توریستی به شمار می رود.

در این روستا مردمی شاد و سرزنده زندگی کرده و جمعیت آن ها به چیزی نزدیک به ۷۰۰ نفر می رسد.

روستای کشه

رودخانه ی زیبای کشه در این روستا جاری بوده و آبی زلال و خنک دارد. این رودخانه روستای کشه را در دو قسمت پایینی و بالایی مجزا ساخته است. برای گردشگری در این روستا، لازم است که زمان خود را بین دو قسمت پایین دست و بالادست تقسیم کنید.

بیشترین تمرکز خانه های مسکونی در بخش پایینی روستا بوده و در بخش بالایی به باغات و زمین های کشاورزی می رسید.

محله های روستای کشه

در این روستا به ۱۹ محله مختلف به اسامی زیر می رسید که هر یک فوق العاده دیدنی و چیزی شبیه به کارت پستال به نظر می رسند:

خاک سفید، هنویه، درب حسینیه، سرچشمه، لاجه، درب گاراژ، مارچون، باغناره، پریار، کربلایی علی، ورتخته، گهر، اسبر، درب حمام، الله آباد، روی قلعه، پاکمر و ماهیه

روستای کشه

قله کرکس و دهکده توریستی رایان

در روستای کشه می توانید از بناهای تاریخی به ویژه مساجد قدیمی دیدن کنید. اما حتما زمانی را برای دهکده توریستی رایان اختصاص دهید. این دهکده در ارتفاع ۲۵۰۰ متری از سطح دریا واقع شده و با داشتن دریاچه مصنوعی و پوشش گیاهی برجسته، مقصد گردشگری اصلی در روستای کشه به حساب می آید.

دهکده توریستی رایان در اصل در دامنه ی قله ی کرکس واقع شده است. در اینجا گون، درمنه، گندمیان و دیگر انواع پوشش های گیاهی را خواهید یافت.

به ویژه در فصل بهار که برف روی کوه آب شده و آب و هوای معتدلی بر منطقه حاکم می شود؛ سرسبزی و رنگ و لعاب دامنه کوه کرکس و بستر دهکده توریستی رایان بی نظیر می نماید.

روستای کشه

برای داشتن سفری متفاوت و منحصر به فرد که پیش از آن تجربه اش نکرده باشید، این روستا از توابع استان اصفهان و شهرستان نطنز؛ می تواند مقصد گردشگری ایده آلی باشد. در این روستا حتما از غذاهای محلی امتحان کرده و طعم لبنیات خوشمزه و اصیل آن را بچشید.

روستای کشه

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...