میانمار «سرزمین معابد کهن»

Myanmar -aradmag-017
Myanmar

صنعت گردشگری در میانمار نسبت به کشورهای دیگر در سطح پایین‌تری قرار دارد اما با این حال گردشگران بسیاری سالانه به این کشور سفر می‌کنند تا از معابد و صومعه‌های زیبا و باستانی آن دیدن کنند. هزینه ها در این کشور در سطح معقول و مناسبی قرار دارند و این موضوع نیز یکی از دلایلی است که گردشگران بیشتری را به این کشور جذب می‌کند. با آرادمگ همراه باشید.

پاگودای Sule

پاگودای Sule در مرکز شهر یانگون واقع شده است. این پاگودای زیبا بیش از ۲۰۰۰ هزار سال قدمت دارد و یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر یانگون به شمار می‌آید. درواقع این پاگودا تبدیل به مکانی آرام و روحانی در مرکز یک شهر شلوغ شده است. پاگودای Sule با نمای طلایی رنگ خود جلوه زیبایی به شهر یانگون بخشیده است.

کوه پوپا «Popa»

Myanmar -aradmag-001
کوه پوپا-میانمار

کوه پوپا از دیگر جاذبه‌های طبیعی میانمار است. کوه پوپا یک کوه آتشفشانی است که آتشفشان آن در حال حاضر غیرفعال است. بر فراز این کوه آتشفشانی زیبا یک صومعه به نام «تانک کلات» وجود دارد که گردشگران هنگام تماشای کوه پوپا می‌توانند از این صومعه نیز دیدن کنند. گردشگران باید برای رسیدن به قله بیش از ۷۰۰ پله را طی کنند.

معبد چاک تاتگی «Chauk Htat Gyi»

Myanmar -aradmag-002
معبد چاک تاتگی-میانمار

میانمار به زادگاه معابد بودایی شهرت دارد، یکی از آن‌ها معبد بودای چاک تاتگی است. در این معبد مجسمه‌ای به شکل یک بودای دراز کشیده وجود دارد که با سنگ‌های قیمتی و ارزشمند تزئین شده است. درواقع شهرت معبد چاک تاتگی به این مجسمه زیباست که بیش از ۶۰ متر طول دارد.

در نزدیکی این معبد ساختمانی به عنوان محلی برای مراقبه وجود دارد که روزانه افراد زیادی برای انجام مراقبه و مدیتیشن به این مکان می‌روند.

معبد شوییدگون «Temple Shwedagon»

Myanmar -aradmag-003
معبد شوییدگون-میانمار

یکی از مهمترین معابد در میانمار معبد شوییدگون است. این معبد زیبا و تاریخی بیش از ۲۰۰۰ سال قدمت دارد. معبد شوییدگون بر فراز تپه‌ای قرار دارد که از تمام نقاط شهر این معبد مشخص است. یکی از جذابیت‌های این معبد استفاده‌ی بیش از ۷۰۰۰ سنگ قیمتی و بیش از ۳۰۰۰ زنگوله از جنس طلا در ساخت آن است.

باگان «Bagan»

شهر باستانی باگان یکی دیگر از جاذبه‌های دیدنی در میانمار است. شهر باگان به معابد زیبایش معروف است که هر کدام از این معابد در شکل‌ها و رنگ‌های مختلفی ساخته شده‌اند. در این شهر بیش از ۱۰۰۰ معبد وجود دارد. پادشاهی باگان در قرن‌های یازدهم تا سیزدهم میلادی مسئولیت ساخت بسیاری از این معابد را به عهده داشت. بیش از ۹۰۰۰ از این معابد و صومعه‌ها در این دوران ساخته شده‌اند.

Myanmar -aradmag-004
باگان-میانمار

معبد «آناندا» یکی از معابد مشهور در باگان است که ۵۰ متر ارتفاع دارد و گنبد آن از جنس طلاست. یکی دیگر از معابد باگان معبد «ماهابودهی» است که در ساخت آن ظرافت و دقت بسیاری صورت گرفته است. در قسمت‌های مختلفی از این معبد تندیس‌های متفاوتی از بودا قرار دارد.

غیر از تماشای معابد رنگین و باستانی شهر باگان جاذبه دیگری نیز در این شهر وجود دارد که نظر گردشگران بسیاری را به خود جلب کرده است. بالون‌های زیادی در این شهر وجود دارند که گردشگران می‌توانند با آن‌ها سفری کوتاه بر فراز شهر باستانی باگان داشته باشند. لحظه طلوع خورشید در شهر باستانی باگان شگفت‌انگیز است و گردشگران بسیاری با اطلاع از این موضوع سعی می‌کنند در زمان طلوع خورشید خود را به باگان برسانند.

سواحل میانمار

سواحل میانمار با اینکه شاخصه مهمی از جاذبه های گردشگری این کشور به حساب نمی‌آیند اما بازدید از آن‌ها خالی از لطف نیست. ترکیبی از دریای آبی، ماسه‌های نرم و درختان نخل مکان مناسبی برای گذراندن اوقاتی خوش در این سواحل است.

Myanmar -aradmag-005
سواحل میانمار

همچنین کافه‌ها و رستوران‌های اطراف ساحل با غذاهای متنوع دریایی به جاذبه‌های این مناطق افزوده است. در ماه آپریل جشنواره‌ای به نام جشنواره آب برگزار می شود که برای گردشگران نیز بسیار جذاب است.

پاگودای Kyaiktiyo

Myanmar -aradmag-006
پاگودای Kyaiktiyo-میانمار

این پاگودا بر روی یک تخته سنگ ساخته شده که این تخته سنگ به رنگ طلایی است. یکی از عجیب‌ترین موارد در مورد این پاگودا متعادل بودن آن بر روی سنگ است. یکی از افسانه‌هایی که در مورد این پاگودا وجود دارد این است که بین پاگودا و تخته سنگ توسط یک رشته از موهای بودا توازن و تعادل برقرار شده است.

پاگوداهای کاکوو «Kakku Pagodas»

Myanmar -aradmag-007
پاگوداهای کاکوو-میانمار

در نزدیکی دریاچه‌ای به نام «اینل» مکانی وجود دارد که شبیه به دنیایی از پاگودا و استوپاست. قدمت این بناهای باستانی بیش از ۲۰۰۰ سال است. برخی از این استوپاها در طول زمان تخریب شده و آسیب دیده‌اند. بیش از ۲۰۰۰ استوپا و پاگودا در این منطقه وجود دارد که تبدیل به یکی از جذاب‌ترین مکان‌های گردشگری شده است.

پارک کان دوژی «Kandawgyi»

پارک کان دوژی از جاذبه‌های طبیعی میانمار است که دریاچه‌ای مصنوعی به همین نام در این پارک وجود دارد که توسط بریتانیایی‌ها احداث شده است.

Myanmar -aradmag-008
پارک کان دوژی-میانمار

گردشگران برای تماشای غروب آفتاب به این پارک می‌آیند و امکانات زیادی مانند سالن‌های ورزشی، رستوران و کافه برای گردشگران تعبیه شده است. مردم محلی نیز از این پارک برای پیاده‌روی استفاده می‌کنند.

بازار بوگ یوک «Bogyoke»

بازار بوگ یوک یا بازار اسکات یکی از جاذبه‌های گردشگری میانمار است که هر ساله گردشگران بسیاری برای خرید سوغاتی و صنایع دستی این کشور از این بازار دیدن می‌کنند. قدمت این بازار به سال ۱۹۲۶ می‌رسد و به‌نوعی بزرگ‌ترین بازار در میانمار محسوب می شود.

دریاچه اینیا «Inya»

Myanmar -aradmag-009
دریاچه اینیا-میانمار

در نزدیکی مرکز شهر یانگون دریاچه ای به نام اینیا وجود دارد که به نوعی بزرگ‌ترین دریاچه این شهر محسوب می‌شود. گردشگران بسیاری هتل‌های اطراف این دریاچه را به خاطر چشم انداز زیبای آن برای اقامت انتخاب می‌کنند.

رودخانه آیروادی «Ayeyarwady»

Myanmar -aradmag-010
رودخانه آیروادی-میانمار

رودخانه آیروادی از رشته‌کوه‌های هیمالیا سرچشمه می گیرد و از میانمار عبور کرده و به دریای آندامان می‌ریزد. رودخانه آیرودای طولانی‌ترین رودخانه در میانمار است و بین دو شهر ماندالای و باگان قرار دارد. گردشگران می‌توانند با قایق‌های تفریحی مسافت بین این دو شهر را طی کنند.

صومعه شاناندو «Shwenandaw»

Myanmar -aradmag-011
صومعه شاناندو-میانمار

صومعه شاناندو از دیگر آثار تاریخی میانمار است که در شهرستان ماندالای واقع شده است. این بنا یکی از مهم‌ترین بناهای موجود در میانمار محسوب می شود. این بنا ابتدا بخشی از کاخ‌های پادشاهی ماندالای بوده که با گذشت زمان به صومعه تبدیل شده است.

نمای این صومعه اسطوره‌های بودایی را نشان می‌دهد که مواد تشکیل دهنده آن‌ها سنگ و چوب ساج است.

مراکیو «Mrauku»

Myanmar -aradmag-012
مراکیو-میانمار

مراکیو شهرکی باستانی است که در گذشته برای محافظت از معابد در برابر بلاهای طبیعی احداث شده است. این شهرک مانند یک دژ محکم با دیوارهایی ضخیم و مستحکم عمل می‌کند و معابد زیبای بسیاری در این شهرک وجود دارد.

معبد Dukkanthein

Myanmar -aradmag-013
معبد Dukkanthein-میانمار

این معبد یکی از معابد بی نظیر در میانمار است. معماری آن توجه هر گردشگری را به خود جلب می‌کند. این معبد چهار ضلعی بر روی سطحی بالاتر از زمین واقع شده و در یک طرف این معبد پله‌هایی سنگی وجود دارد که راه ورودی به داخل معبد است.

دریاچه اینل «Inle»

دریاچه اینل یکی از بزرگ‌ترین دریاچه‌های میانمار است و همچنین یکی از مشهورترین جاذبه‌های طبیعی آن نیز محسوب می‌شود. با بازدید از دریاچه اینل و گردش در روستاهای اطراف آن با فرهنگ و زندگی مردم میانمار بیشتر آشنا خواهید شد.

Myanmar -aradmag-014
دریاچه اینل-میانمار

یکی از جذابیت‌های این دریاچه وجود بازاری شناور بر روی آب است که مردم محلی در این بازار شناور به خریدوفروش می‌پردازند. معابد و صومعه‌های زیادی نیز در اطراف این دریاچه وجود دارد. نوعی قایق در این منطقه وجود دارد که مردم برای ماهیگیری از آن استفاده می‌کنند و به شیوه‌ای جالب با یک پا قایق را می رانند.

تپه ماندالای «Mandalay Hill»

Myanmar -aradmag-015
تپه ماندالای-میانمار

تپه ماندالای بیش از ۲۰۰ متر ارتفاع دارد و مکانی مقدس در ماندالای به شمار می‌آید. در این منطقه صومعه‌هایی با معماری زیبا و خاص وجود دارد و گردشگران علاوه بر بازدید از صومعه‌ها می‌توانند چشم اندازی زیبا بر فراز این تپه داشته باشند.

ساختمان‌های استعماری در یانگون

میانمار بیش از یک قرن تحت سلطه انگلیس بود و نام برمه در آن زمان توسط انگلیسی‌ها بر روی میانمار گذاشته‌شده بود. ساختمان‌ها و هتل‌های بسیاری در یانگون وجود دارند که سبک معماری زمان استعمار را حفظ کرده‌اند. یانگون تنها شهر در کشورهای جنوب شرقی آسیاست که بیشترین تعداد ساختمان‌های استعماری را دارد.

اینوا «Inwa»

Myanmar -aradmag-016
اینوا-میانمار

اینوا منطقه‌ای باستانی از زمان پادشاهان پیشین میانمار است که در شهر ماندالای واقع شده است. این منطقه توسط زمین لرزه‌ای در قرن نوزدهم میلادی تخریب و ویران شد، در حال حاضر خرابه‌های صومعه‌های قدیمی در این مکان باقی مانده است. صومعه بزرگی نیز در این منطقه وجود دارد که در حال حاضر راهبان برای نیایش و مراقبه از آن استفاده می‌کنند.