مکان های ترسناک در جهان

scaryplace-aradmag-008

مکان‌های زیادی در جهان هستند که با دانستن تاریخچه‌ی آن‌ها می‌توان پی به داستان یا ماجرایی دلهره‌آور برد و برخی از آن‌ها مقصد گردشگران از اقصی نقاط جهان شده‌اند. با آرادمگ همراه باشید.

آسایشگاه Waverly Hills

در سال ۱۹۱۰ ابتدا این آسایشگاه با کاربری یک بیمارستان در حاشیه‌ی شهر لوییویل در ایالت کنتاکی تأسیس شد. در این سال ساختمان به منظور رسیدگی به بیماران مبتلا به سل شروع به کارکرد. زمانی که این بیماری همه‌گیر شد درمان‌های شناخته‌شده‌ای برای کنترل آن وجود نداشت و طبق گفته‌ی محققان طی ۵۰ سال بیش از ۸۰۰۰ نفر بر اثر سل جان خود را در این بیمارستان از دست دادند.

scaryplace-aradmag-001

بعدها که آنتی‌بیوتیک‌ها برای درمان بیماری سل کشف شدند بیمارستان تغییر کاربری داد و مدتی به آسایشگاه سالمندان و بعد به آسایشگاهی برای بیماران روانی تبدیل شد.

یکی از ترسناک‌ترین بخش‌های این آسایشگاه تونلی زیرزمینی است که در این مکان اجساد بیماران را از بین می‌بردند.

راز و رمز اتاق‌های این ساختمان و مرگ بیش از ۸۰۰۰ نفر آسایشگاه Waverly Hills را محل بازدید گردشگران بسیاری تحت عنوان تورهای ارواح کرده است.

خانه همپتون لیلیبریج

شهر ساوانا از ایالت جورجیا خانه‌های مرموز خالی از سکنه‌ی زیادی دارد که در بین آن‌ها خانه‌ی همپتون لیلیبریج از همه معروف‌تر است. این خانه در سال ۱۷۹۷ ساخته شد و محل زندگی افراد زیادی بوده است. این خانه به اتفاقات ناگواری که برای صاحبان آن افتاده مشهور است و عده‌ای که از این خانه بازدید کرده‌اند معتقدند که نیروهای ماوراءالطبیعه در این خانه جریان دارند.

طبق گزارش‌های رسیده از این خانه گورستانی دسته‌جمعی در زیربنای خانه پیدا شده و این اتفاقات خانه را به یکی از مرموزترین خانه‌های ساوانا تبدیل کرده است.

Bachelors Grove Cemetery

قبرستان‌ها در شب یکی از خوفناک‌ترین مکان‌ها هستند اما برخی قبرستان‌ها حتی در روشنایی روز نیز می‌توانند اسباب وحشت شما را فراهم کنند.

یکی از این قبرستان‌های ترسناک قبرستان Bachelor’s Grove است که در یکی از جنگل‌های حاشیه‌ی شیکاگو واقع‌ شده است.

scaryplace-aradmag-002

طبق آمار رسیده از افرادی که در این قبرستان قدم گذاشته‌اند بیش از ۱۰۰ مورد اتفاقات عجیب و حضور ارواح در نقاط مختلف قبرستان گزارش‌شده است. برخی از افراد اعلام کرده‌اند که یک کشاورز را همراه با اسبش در این قبرستان مشاهده کرده‌اند یا گزارش‌شده که اتومبیلی مربوط به سال ۱۹۴۰ چندین بار در حال حرکت در این مکان دیده شده است.

همچنین عکاسی ادعا می‌کند زمانی که یک عکس از این قبرستان را چاپ کرده زنی در عکس دیده شده که بر روی یک سنگ قبر نشسته است درصورتی‌که عکاس هنگام گرفتن عکس آن زن را مشاهده نکرده است.

برج لندن

scaryplace-aradmag-003

این برج زیبا در سال ۱۰۶۶ ساخته شد و در ابتدا به عنوان زندان استفاده می‌شده است و همچنین در جنگ‌های جهانی اول و دوم نیز افراد بسیاری در این مکان زندانی‌شده‌اند. گزارش‌های بسیاری مبنی بر دیدن روحی که سربریده‌ی خود را در دستان خود دارد و در حال حرکت است وجود دارد که معتقدند این روح متعلق به فردی به نام «آن بولین» است که به کشور خود خیانت کرده و مجازات او بریدن سرش بوده است.

جنگل آئوکیگاهارا

این جنگل که در شمال غربی کوه فوجی واقع‌ شده به جنگل خودکشی شهرت دارد. درختان این جنگل بلند و شاخه و برگ‌های آن‌ها درهم‌تنیده‌اند و همین امر فضای وهم‌آوری را در جنگل ایجاد کرده است. برخی اعتقاددارند این جنگل از ارواح و شیاطین پرشده و همین موضوع باعث می‌شود افراد برای خودکشی به این جنگل بروند.

بر اساس گزارشی که روزنامه تایمز ژاپن منتشر کرده بود در سال ۲۰۱۰ حدود ۲۴۷ نفر در این جنگل اقدام به خودکشی کرده‌اند که از این تعداد ۵۴ نفر جان خود را ازدست‌داده‌اند.

scaryplace-aradmag-004

به دلیل آمار بالای خودکشی در جنگل مسئولین دولت ژاپن تابلوهایی که بر روی آن‌ها جمله‌های مثبت و انرژی‌بخش نوشته‌شده در جنگل نصب‌کرده‌اند. همچنین دوربین‌های مداربسته در نقاط مختلف جنگل کار گذاشته‌اند و نگهبانانی نیز در برخی از قسمت‌ها برای جلوگیری از ورود به جنگل استخدام‌شده‌اند.

برخی بر این باور هستند که ارواح افرادی که درگذشته «اوباسوته» شده‌اند در جنگل پرسه می‌زنند و اشخاصی را که با غم و اندوه وارد جنگل می شوند، جذب می‌کنند. عمل اوباسوته در زمان‌های قدیم در ژاپن انجام می گرفته است به‌این‌ترتیب که افراد بیمار یا سالمند و ازکارافتاده توسط اقوام و بستگانشان به دورترین جای ممکن برده می‌شدند تا در اثر گرسنگی و تشنگی یا گرمازدگی از بین بروند.

یکی از نکات قابل توجه در جنگل کار نکردن تلفن همراه، قطب‌نما و جی‌پی‌اس است که آهن همراه با خاصیت مغناطیسی موجود در خاک عامل این موضوع است. البته بومی‌های منطقه وجود شیاطین را عامل اصلی آن می‌دانند.

روستای ناگارو

scaryplace-aradmag-005

روستای ناگارو در جزیره‌ای به نام شیکوکو در ژاپن واقع‌ شده است. در این روستا ۳۵۰ عروسک وجود دارد که در تمام نقاط روستا دیده می‌شوند و اندازه آن‌ها مانند یک انسان واقعی است. این عروسک‌ها از ساکنین روستا هستند که تعداد آن‌ها از تعداد افرادی که در روستا زندگی می‌کنند بیشتر است. افرادی که از روستای ناگارو دیدن کرده‌اند بر این باورند که تعداد عروسک‌ها نگران‌کننده است و جلوه‌ای مخوف به روستا داده است.

داستان شکل‌گیری این عروسک‌ها به زمانی برمی‌گردد که «آیانو تسوکیمی» از شهر به زادگاه خود روستای ناگارو بازگشت و متوجه شد که تعداد افراد ساکن در روستا به شدت کاهش‌یافته و جمعیت پیر و سالخورده نسبت به جوان بیشتر است. این موضوع آیانو را ناراحت کرد و تصمیم به ساخت عروسک‌ها گرفت تا جمعیت روستا را افزایش دهد.

جزیره عروسک ها

علاوه بر روستای ناگارو که به عروسک‌هایش معروف است جزیره عروسک‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیست و عروسک‌های ترسناک این جزیره فضای خوفناکی را به وجود آورده‌اند.

scaryplace-aradmag-006

بر روی تمام درختان این جزیره عروسک‌هایی با سر یا دست‌وپاهای بریده آویزان شده‌اند و با وزش باد در شب شکل وحشتناک بیشتری به خود می‌گیرند. بر اساس گفته‌های مردم بومی، جزیره در تسخیر ارواح قرارگرفته است. برخی بازدیدکنندگان اذعان داشته‌اند که صداهای عجیب در جزیره به گوششان رسیده است.

شخصی به نام «دن خولیان» که تنها و بدون خانواده در این جزیره زندگی می‌کرد بعد از پیدا کردن جسد دختربچه‌ای که در آب غرق شده بود شروع به آویزان کردن عروسک‌ها از درخت کرد و معتقد بود که این کار به تسکین روح آن دختربچه کمک می‌کند.

در سال ۲۰۰۱ دن خولیان دقیقا در مکانی که جسد دختر را پیدا کرد از دنیا رفت.

غار گومانتونگ

غارها به دلیل زیبایی و منحصربه‌فرد بودن یکی از مکان‌هایی هستند که گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می‌کنند اما غار گومانتونگ که در یکی از ایالت‌های مالزی به نام صباح واقع‌شده این‌گونه نیست و با غارهای دیگر متفاوت است.

scaryplace-aradmag-007

این غار به علت وجود خفاش‌ها، سوسک‌ها، حیوانات و حشرات دیگر به مکانی خوفناک تبدیل‌شده است. در قسمت ورودی غار میلیون‌ها خفاش زندگی می‌کنند که سوسک‌ها، موش‌ها و حیوانات دیگر هرروز از فضله‌ی خفاش‌ها تغذیه می‌کنند و به علت حجم زیاد این فضله‌ها فضای غار همیشه بوی آمونیاک می‌دهد.