جاده توسکستان ؛ زیباترین جاده ی جنگلی در ایران

جاده توسکستان گرگان
جاده توسکستان گرگان

شمال کشور دارای طبیعت بی نظیریست، به همین دلیل است که این منطقه در بسیاری از ماه های سال، میزبان مسافران زیادی از سراسر کشور می باشد. امروز قصد داریم از تمامی زیبایی هایی که در شمال کشور پراکنده شده است، شما را به یکی از جاده های زیبا ببریم و جاده ای زیبا را معرفی کنیم که قطعا دوستش خواهید داشت. نام این مسیر زیبا جاده توسکستان می باشد که جاده ای جنگلیست. با ما همراه باشید.

جاده توسکستان گرگان
جاده توسکستان گرگان

جاده توسکستان

شاید تا به امروز تصاویری هوایی از مسیر پر پیچی که از دل جنگل می گذرد را دیده باشید، این مسیر همان جاده توسکستان نام دارد که در خطه ی شمالی کشور خودمان قرار گرفته است.

این جاده ی جنگلی پر پیچ و خم در گرگان قرار گرفته است و شما را به جنگل توسکستان می رساند. برای آنکه بتوانید در این مسیر زیبا رانندگی کنید، می بایست به ۱۸ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان گرگان بروید. پس باید مسیر خود را به سمت روستای توسکستان کج کنید و از آنجا تا دشت سرعلی آباد به راه خود ادامه دهید. این جاده مسیری ۳۵ کیلومتریست که در امتداد جاده گرگان – شاهرود قرار گرفته است.
باید این نکته را به شما متذکر شویم که بهتر است برای گذر از این جاده، یک راننده ی ماهر باشید، چرا که پیچ و خم آن به قدری هست که شما را به چالش بزرگ اما زیبا دعوت کند. البته ما به شما پیشنهاد می کنیم که در طی مسیر، کمی هم خودرویتان را پارک کنید و پیاده روی کنید. بی شک لذت بخش ترین تجربه ی زندگی تان را رقم می زنید.

جاده توسکستان گرگان
جاده توسکستان گرگان

فصل اوج زیبایی جاده توسکستان، فصل بهار می باشد. در این فصل که درختان شکوفه می دهند و طبیعت دوباره زنده می شود، رانندگی جاده ای، بسیار لذت بخش خواهد بود. اگر می خواهید در بهشتی غرق شوید که شما را رهسپار منطقه ای زیبا می کند، بهتر است حتما رانندگی در این مسیر را تجربه نمایید.
پس از گذشتن از این جاده ی چشم نواز، به جنگلی رویایی می رسید که به اندازه ی همان جاده، روح و روانتان را صیقل می دهد. جنگل توسکستانی منطقه ایست که در ادامه راه، انتظار شما را می کشد. این جنگل با دو رشته کوه محاصره شده است و رودخانه ای پر آب از میان آن می گذرد.

جاده توسکستان گرگان
جاده توسکستان گرگان

از جاده که بگذرید، مغازه هایی را سر راه خود خواهید دید که بهتر است یک توقف کوتاه مدت داشته باشید، چرا که اینجا، جاییست که شما می توانید ماست، پنیر و خوراکی های محلی بسیار خوشمزه ای خریداری کنید که مثل و مانندش را جایی ندیده اید.
در این منطقه شما هر آن چه که از طبیعت انتظار دارید را خواهید یافت. روح نوازی این منطقه را یک آبشار زیبا تکمیل می کند که نباید از دیدن آن چشم بپوشانید.
هرچه بیشتر پیش روید، درختان تنک تر می شوندف اختلاف دما افزایش میابد و درختان ارس از خود رونمایی می کنند، این یعنی یک لذت وصف ناپذیر از سفرهای جاده ای!

بنا بر عقیده ی برخی ها، جاده توسکستان پاییز زیباتری دارد که البته این به سلیقه شما بستگی دارد، آیا عاشق انواع مختلف رنگ سبز و بوی خوش شکوفه ها هستید، یا پاییز رنگارنگ را با رنگ های مختلفش می پسندید؟ البته تا پاییز زمان زیاد مانده، پس تماشای این جاده در بهار را به هوای پاییز از دست ندهید.

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...