با راه های صرفه جویی هزینه در سفر آشنا شوید

بهترین راه های صرفه جویی هزینه در سفر
بهترین راه های صرفه جویی هزینه در سفر

برای بسیاری از افراد، سفر بخش مهمی از زندگی را تشکیل می دهد. مسافران ممکن است هفته ها برای یک سفر لذت بخش برنامه ریزی کنند و یک مقصد فوق العاده را برای سفر و گردشگری خود انتخاب کنند. اما حقیقت این است که همه افراد بودجه ای نامحدود ندارند که بی محابا پول خرج کنند. چاره چیست؟ آیا راه هایی برای صرفه جویی هزینه در سفر وجود دارد؟

خوشبختانه مسافران با تجربه، چند راه آسان برای صرفه جویی پول در سفر معرفی کرده اند که قصد داریم در ادامه مطلب به بررسی آن ها بپردازیم. با ما همراه باشید.

 

راه های صرفه جویی هزینه در سفر

در فصل های داغ سفر، مسافرت نروید.

تنها تعیین مقصد سفر و گردشگری مهم نیست، بلکه زمانی هم که قصد سفر دارید، از اهمیت بالایی برخوردار است. حتما می دانید که قیمت تورهای گردشگری بسته به زمان سفر فرق می کند.

قیمت تورهای گردشگری، هزینه های رزرو هتل و قیمت بلیط هواپیما در روزهای تعطیل نسبت به روزهای عادی متفاوت است و معمولا به مقدار ۴۰ درصد با افزایش قیمت رو به رو است. پس اگر می خواهید در هزینه های گردشگری صرفه جویی کنید، بهتر است سفر در هایسیزن را فراموش کنید و برنامه های سفر خود را در روزهای معمولی بچینید.

بهترین زمان سفر، اغلب بهار و پاییز است. در این زمان ها آب و هوا معمولا به اندازی کافی برای گذراندن وقت در فضای آزاد مناسب است، جمعیت کمتری به مسافرت می روند و قیمت هتل ها، تورها و هزینه های اجاره اتومبیل ارزان تر است.

شلوغ ترین فصل سفر، تابستان است. چرا که مدرسه ها و دانشگاه تعطیل هستند و طیف وسیعی از جمعیت مشغول استراحت هستند، لذا تقاضا برای سفر افزایش میابد و هزینه تور ها چند برابر می شود.

به دنبال رویدادها و فستیوال ها باشید

قبل از سفر کمی تحقیق کنید و رویدادها و جاذبه های محلی را پیدا کنید. به عنوان مثال، جشنواره ها یکی از راه های خوب برای ارتباط برقرار کردن با مردم محلی است و معمولا می توان با هزینه های کم، تجربه های فوق العاده ای را در سفر کسب کرد.

بازدید از برخی از جاذبه های گردشگری رایگان است و معمولا تورهای رایگان برای بازدید از آن ها برگزار می شود. برای صرفه جویی در هزینه می توانید قبل از سفر با یک جست و جوی ساده آن ها را پیدا کنید و در لیست برنامه ریزی خود برای گردشگری قرار دهید. اما چگونه می توانید اطلاعات لازم را کسب کنید؟ وب سایت رسمی هر مقصد گردشگری اطلاعات جامعی را در اختیار مسافران قرار می دهد.

به دنبال بسته های مسافرتی تخفیفی باشید.

بسته های سفر یکی از بهترین راه های صرفه جویی هزینه در سفر است. واگذاری خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل و تور به یک آژانس مسافرتی معتبر می تواند کار را تمام کند. اگر چمدان آماده ای داشته باشید، می توانید تورهای لحظه آخری را خریداری کنید و هزینه سفر خود را به شدت کاهش دهید.

بهترین راه های صرفه جویی هزینه در سفر

 

روش های دیگر حمل و نقل را نیز در نظر بگیرید.

گاهی لازم است برای صرفه جویی در هزینه های سفر، نوع حمل و نقل خود را تغییر دهید. هواپیما گران ترین وسیله حمل و نقل است. اگر برای رسیدن به مقصد گردشگری خود می توانید از سایر وسایل حمل و نقل استفاده کنید. مثلا با انتخاب قطار، در هزینه های سفر خود صرفه جویی کرده اید. حتی می توانید با دنبال کردن جشنواره های تخفیف فروش بلیط و بلیط های لحظه آخری، هزینه سفر را کاهش دهید.

موبایل خود را در حالت پرواز قرار دهید.

شاید باورتان نشود، اما بسیاری از هزینه های سفر می تواند از تلفن های همراه ناشی شود. در سفر های خارجی، قرار دادن تلفن همراه بر حالت پرواز را فراموش نکنید و از متحمل شدن هزینه های اضافی خود را نجات دهید. در سفرهای داخلی هم می توانید موبایل خود را خاموش کنید و دست کم این روزها را بدون استفاده از تلفن همراه بگذرانید.

بهترین راه های صرفه جویی هزینه در سفر

 

مقاصد کم جمعیت تر را برای سفر انتخاب کنید.

پاریس، رم و سانفرانسیسکو مقاصد شگفت انگیزی گردشگری هستند که اغلب پذیرای تعداد زیادی از مسافران هستند؛ پس مقاصدی گران قیمت برای گردشگری محسوب می شوند. بهتر است در برنامه ریزی سفر خود، به سراغ مقاصدی بروید که جمعیت کمتری دارند.

روش هایی که در بالا به آن ها اشاره کردیم، بهترین روش های صرفه جویی هزینه در سفر است که می توانید با بهره گیری از آن ها، بیشتر اما ارزان تر سفر کنید.

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...