خوش‌طعم‌ترین غذاهای خیابانی

streetfood-aradmag-020

غذاخوری‌های محلی و خیابانی نمادی از تنوع غذایی و فرهنگ هر کشوری هستند که امروزه توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده‌اند. این نوع غذاخوری‌ها علاوه بر تنوع و جذابیت غذا، در صرفه‌جویی زمان نیز کاربردی هستند. برخی از افراد برای استفاده بهینه از وقت، غذایی که سریع آماده می‌شود را به رستوران‌های بزرگ و ماندن در انتظار نوبت ترجیح می‌دهند. با آرادمگ همراه باشید.

Panad

streetfood-aradmag-001

بلیز «Belize» کشوری در آمریکای مرکزی است که در سال ۱۹۸۱ از بریتانیا مستقل شد. یکی از غذاهای محبوب در این کشور Panad است که در زبان اسپانیایی به Empanadas شناخته می‌شود.

پاناد در واقع خمیر ذرتی است که درون آن با ماهی پر شده است. در کشور بلیز می‌توان بهترین ماهی‌های تازه را پیدا کرد. این غذا با سس مخصوصی از پیاز، فلفل و کلم سرو می‌شود.

Waffle

streetfood-aradmag-002

وافل از خوراکی‌های خوشمزه در بلژیک است که طرفداران زیادی دارد. قدمت وافل به قرون‌وسطی برمی‌گردد که درخیابان های بلژیک فروخته می‌شد.

وافل نوعی نان شیرین است که از آرد، تخم‌مرغ، شکر و روغن تشکیل‌شده و در بلژیک وافل ها دو نوع دارند. یک نوع وافل با نانی ضخیم که بیضی‌شکل است و نوع دیگر که نازک‌تر و مستطیل شکل است. بلژیکی‌ها بر روی وافل گردی از قند می‌ریزند.

Tamale

streetfood-aradmag-003

در مکزیک غذاهای لذیذ و متنوعی یافت می‌شود که یکی از این غذاهای خیابانی خوش‌طعم تاماله است. این غذا را می‌توان در هر گوشه از خیابان‌های مکزیک پیدا کرد. تاماله از نوعی خمیر ذرت به نام «ماسا» درست می‌شود که داخل برگ ذرت یا برگ موز بخارپز می‌شود. درون ماسا را از گوشت، سبزی و پنیر پر می‌کنند.

در قدیم زنان مکزیکی برای بهتر به عمل آمدن تاماله حدود ۲ الی ۳ روز را صرف پختن آن می‌کردند. البته امروزه این غذا جزء غذاهای خیابانی که سریع آماده می‌شوند به شمار می‌آید.

Doner Kebab

streetfood-aradmag-004

یکی از پرفروش‌ترین غذاهای خیابانی در ترکیه دونر کباب است. تاریخچه‌ی این غذا به امپراتوری عثمانی برمی‌گردد. در آن زمان دونر کباب برخلاف دونرهای امروزی که به‌صورت استوانه‌ای پخته می‌شوند، به‌صورت افقی طبخ می‌شد.

دونر از گوشت گاو، گوسفند و مرغ بر طبق ذائقه‌ی مشتری طبخ می‌شود. گوشت بر روی میله‌ای استوانه‌ای شکل پخته می‌شود و با بریدن گوشت از روی آن غذا برای مشتری سرو می‌شود.

Banh mi

streetfood-aradmag-005

فرانسوی‌ها از سال ۱۸۸۷ تا ۱۹۵۴ ویتنام را اشغال کردند و این موضوع باعث ادغام غذاهای فرانسوی و آسیایی شد که نتیجه‌ی آن غذاهای خوش‌طعم ویتنامی است که طرفداران بسیاری دارد.

یکی از این غذاهای ویتنامی «بان می» است که نوعی ساندویچ فرانسوی-ویتنامی است. «بان می» یک نان باگت ده اینچی است که درون آن با گوشت، سبزیجات و سس‌های محلی، کره، سس سویا و فلفل‌های تند پر می‌شود.

Assam Laksa

streetfood-aradmag-006

یکی از غذاهای خیابانی محبوب در مالزی «آسام لاکسا» است که برخی اعتقاد دارند اصل این غذا مربوط به چین است. این غذا نوعی سوپ نودل است که بسته به سفارش مشتری میزان تند بودن آن افزایش پیدا می‌کند. ماده غذایی مهم در این سوپ ماهی تازه است و در کنار ماهی، نودل برنج، فلفل سبز و تمبر هندی از ترکیبات این غذا هستند.

این سوپ را در دیگر کشورهای آسیای جنوب شرقی نیز می‌توان امتحان کرد اما این غذا در مالزی از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

Chicken Rice

streetfood-aradmag-007

پلوی مرغ از معروف‌ترین غذاها در سنگاپور است که البته این غذا قدمتی چینی دارد. پلوی مرغ ترکیب‌ شده از مرغی کامل همراه با برنج است که مرغ به صورت جداگانه پخته می‌شود و بر روی برنج به صورت تکه‌تکه ریخته می‌شود. در کنار این غذا سس تندی متشکل از فلفل و سس سویا و زنجبیل نیز سرو می‌شود. پلوی مرغ از ارزان‌ترین غذاهای خیابانی در سنگاپور است.

Pad Thai

streetfood-aradmag-008

غذاهای خیابانی در تایلند طرفداران خاص خود را دارد و گردشگرانی که به تایلند سفر می‌کنند حتما یک‌بار این غذاها را امتحان می‌کنند.

یکی از این غذاها «پد تای» است که ماده اصلی تشکیل‌دهنده‌ی آن نودل است. نودل ها بعد از پخته شدن باید سرخ‌شده و همراه با موادی مخصوص برای مشتریان سرو شود. این غذا با طعمی بی‌نظیر ارزش امتحان کردن را دارد. ترکیب مخصوص آن نیز متشکل از سس ماهی، فلفل قرمز، لوبیا، میگو و پیاز است.

Takoyaki

streetfood-aradmag-009

یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای ژاپنی تاکویاکی است که از گوشت هشت‌پا تشکیل می‌شود. این غذا به شکل کوفته‌های گرد کوچکی است که پیاز، زنجبیل و گوشت هشت‌پا به صورت ریز شده در آن وجود دارد. قبل از پخت کوفته‌ها باید در سس مخصوص باربکیو خوابانده شوند.

محبوبیت این غذا به‌اندازه‌ای است که شما می‌توانید در سوپرمارکت‌ها نیز آن را پیدا کنید.

Arancini

streetfood-aradmag-010

اگر به ایتالیا سفر کردید حتما غذای «آرانچینی» را امتحان کنید. این غذا ظاهر زیبایی دارد و به شکل کوفته‌های گرد کوچکی است. آرانچینی به معنای پرتقال کوچک است و به دلیل شکل غذا این نام را به آن داده‌اند.

کوفته‌ها برنجی هستند که در روغن سرخ می‌شوند اما داخل آن‌ها نرم و لطیف است. برنج با نخودفرنگی، مرغ یا گوشت چرخ‌کرده و پنیر موزارلا ترکیب‌ شده و سپس سرخ می‌شوند.

Feijoada

streetfood-aradmag-011

یکی از غذاهای ملی برزیل Feijoada است که در قدیم این غذا در ظرف‌هایی خشتی طبخ می‌شد. Feijoada نوعی خورشت است که با گوشت خوک و لوبیا پخته می‌شود. نوع دیگری از این خورشت که بدون گوشت و فقط با لوبیا سرو می‌شود مخصوص کسانی است که به خوردن گوشت علاقه‌ای ندارند، البته با گوشت این نوع از Feijoada را طعم دار می‌کنند.

Vada Pav

streetfood-aradmag-012

یکی از ارزان‌ترین غذاهای هندی «وادا پاو» است که در نان همبرگر سرو می‌شود. این غذا مخلوطی از سیب‌زمینی، سبزی، آردنخود و سیر است که در روغن سرخ می‌شود. «وادا پاو» با سس تند مخصوصی سرو می‌شود که به رنگ قرمز یا سبز است.

Jerk Chicken

streetfood-aradmag-013

این غذا از تندترین غذاها در جامائیکا و همچنین در دنیاست. ران مرغ ماده اصلی این غذاست که در موادی متشکل از آویشن، دارچین، جوز هندی، سیر، میخک و پیازچه خوابانده می‌شود و بعد این مرغ‌های طعم دار شده بر روی آتش کباب می‌شوند. Jerk Chicken غذایی تند و پرادویه است که طعم لذیذ آن هیچ‌وقت فراموش نمی‌شود.

Tteokbokki

streetfood-aradmag-014

توکبوکی غذایی تند در کره جنوبی است و به شکل کیک‌های استوانه‌ای برنجی و کیک‌های ماهی مثلثی شکل است. این غذا همراه با سس فلفل، پیازچه و سیر سرو می‌شود.

Pupusa

streetfood-aradmag-015

پوپوسا از معروف‌ترین غذاهای محلی السالوادور «کوچک‌ترین شهر آمریکای مرکزی» است. این غذا نوعی نان ذرت است که داخل نان را با لوبیا، گوشت و پنیر پر می‌کنند. برخی افراد پوپوسا را با گوشت خوک یا مرغ پر می‌کنند و بر اساس ذائقه‌ی مشتری می‌توان پوپوسا را با میگو یا اسفناج نیز سرو کرد.

Souvlaki

streetfood-aradmag-016

سوولاکی از بهترین غذاهای محلی یونان است. این غذا ترکیبی از گوشت، جعفری، پیاز و گوجه‌فرنگی است که درون نانی مخصوص به نام «پیتا» گذاشته می‌شود. گوشت سوولاکی می‌تواند از انواع گوشت خوک، گوسفند و گاو باشد. ماستی مخصوص همراه با خیار و سیب‌زمینی درکنار سوولاکی سرو می‌شود.

Poutine

streetfood-aradmag-017

این غذا تنها در کانادا محبوب نیست بلکه در سراسر جهان Poutine غذای شناخته‌شده‌ای است. مواد تشکیل‌دهنده‌ی این غذا سیب‌زمینی سرخ‌کرده، ذرت و قطعات کوچک پنیر است که همراه با سس گوشت مخصوص سرو می‌شود. برخی فروشنده‌ها از سیب‌زمینی شیرین استفاده می‌کنند یا به مواد اصلی غذا بیکن یا گوشت دودی نیز اضافه می‌کنند.

Tokneneng

streetfood-aradmag-018

ماده اصلی این غذای فیلیپینی تخم بلدرچین است. ابتدا تخم بلدرچین را آب پز می‌کنند و بعد در خمیری نارنجی‌رنگ می‌پیچند و درون روغن سرخ می‌کنند. رنگ نارنجی خمیر رنگ خوراکی است که هیچ طعمی ندارد و فقط برای زیبایی ظاهر غذا از آن استفاده می‌شود.

Sancocho

streetfood-aradmag-019

سانکوچو غذای ملی پاناماست. این غذا نوعی سوپ مرغ یا خورشت مرغ است که از ذرت، پیاز، سبزیجات و نوعی ادویه مخصوص پاناما تشکیل شده است. مردم پاناما این غذا را برای صبحانه یا نهار همراه با نان یا برنج سرو می‌کنند.