راهنمای سفر با قطار | راه های پیشنهادی برای لذت بردن از سفر

راهنمای سفر با قطار
راهنمای سفر با قطار

چیزی به شروع تعطیلات نوروزی باقی نمانده است و بسیاری از افراد از مدت ها پیش برای سفرهای خود برنامه ریزی کرده اند. گزینه های مختلفی برای رفتن به شهرهای دیدنی کشورمان وجود دارد که یکی از آن ها سفر با قطار است. ما هم به این منظور قصد داریم راهنمای سفر با قطار را در اختیار علاقه مندان سفر با این وسیله ی نقلیه قرار دهیم.

راهنمای سفر با قطار

سفر با قطار دارای معایب و مزایاییست و انتخاب آن کاملا بستگی به سلیقه ی هر مسافری دارد.
هنگامی که سخن از راحتی به میان می آید، بسیاری از مسافران قطار را به جای هواپیما انتخاب می کنند. قطارهایی با کابین های بزرگ معمولا امکانات رفاهی بیشتری را در مقایسه با سفر با هواپیما برای دراز کردن پا و رفع خستگی فراهم می کنند. در این وسیله ی نقلیه هیچ خبری از کمربندهای ایمنی حین نشستن و برخاستن نیست و مسافت با سرعت کمتری طی می شود. همچنین مسافران احتیاجی به پرداخت مالیات های گزاف مانند خرید بلیط هواپیما ندارند.
از سویی قیمت بلیط قطار از قیمت بلیط هواپیما ارزان تر است ضمن آنکه برای کسانی که از ارتفاع ترس دارند، گزینه ای مناسب تر می باشد.

بلیط خود را آنلاین خریداری کنید

امروز دیگر برای خرید بلیط قطار لازم نیست به آژانس هاس مسافرتی مراجعه کنید، بلکه می توانید برای صرفه جویی در وقت، به راحتی بلیط خود را به شکل آنلاین خریداری نمایید. از سویی شما می توانید به راحتی شرکت های ارائه ی این سرویس، قیمت ها و مقدار مسافت را بررسی کنید و هر آن چه که مد نظر دارید را خریداری نمایید. این اولین و مهم ترین توصیه در راهنمای سفر با قطار می باشد.

صندلی درستی را انتخاب کنید
صندلی درستی را انتخاب کنید

صندلی درستی را انتخاب کنید

اگر از تماشای مناظر لذت می برید، خوب است صندلی هایی را انتخاب کنید که نزدیک پنجره قرار گرفته اند. با این کار می توانید مسیرهای طولانی را راحت تر پشت سر بگذارید صمن آنکه به تماشای چشم اندازهای بیرون از قطار می نشینید.

وسایل مورد نیازتان را حتما در چمدان قرار دهید

بیایید واقع بین باشیم. قطارهای استاندارد معمولا تمامی امکانات رفاهی و آسایشی را برای مسافران فراهم می کنند، اما آیا این امکانات می تواند هر سلیقه ای را راضی نماید؟ به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که حتما در طول سفر وسایل مورد نیاز خود را به همراه داشته باشید. یه بالشت کوچک و ملحفه ی جمع و جور به همراه وسایل رفاهی که سفر را برای شما آسان تر می سازد، می تواند بسیار کارساز باشد. ما در این راهنمای سفر با قطار به شما می گوییم تا به یاد داشته باشید در قطار خوب است وسایل راحتی خود را حمل کنید تا بتوانید مدت زمان طولانی سفر با قطار را با آسایش پشت سر بگذارید.

 

سرگرمی های خود را با خود بیاورید
سرگرمی های خود را با خود بیاورید

تبلت، گوشی و یا لپ تاپتان را با فیلم ها و موزیک ها و کتاب های دیجیتال مورد علاقه تان پر کنید تا در طول سفر با قطار خود را سرگرم کنید. این یکی از بهترین برنامه ریزی هایست که هر مسافری می تواند صورت دهد. در قطار معمولا امکانات شارژ این وسایل وجود دارد پس آداپتور را فراموش نکنید و حتی خوب است تا پاور بانک خوب و قدرتمند نیز به همراه داشته باشید تا در صورتی که امکان شارژ دستگاه های دیجیتال در قطار برایتان فراهم نبود، از آن استفاده نمایید.

لباس های راحت بپوشید

آنچه که در راهنمای سفر با قطار بسیار حائز اهمیت است، انتخاب لباس های راحت است. یک شلوار جین تنگ و یا کفش پاشنه بلند و یک کت و شلوار رسمی نمی تواند حین سفر با قطار گزینه های مناسبی باشد. پس بهتر است هم لباس های راحتی بپوشید و هم لباس های مناسبی با خود به همراه داشته باشید. سفر با قطار طولانیست اما از سویی این امکان را در اختیارتان قرار می دهد تا در کوپه ای که هستید، استراحت کنید، پس برای استراحت نیاز به لباس راحت دارید.

گاهی هم باید از فضا دور شوید

قرار نیست که در طول سفر با قطار، همواره چشم ها و گوش هایمان همه چیز را ببینند و بشنوند. پس خوب است که چشم بند و گوش گیر با خود به همراه داشته باشید تا در مواقع ضروری، از آن ها استفاده کنید. اگر دوست دارید کمی چرت بزنید و یا اینکه دیگر تلق و تلوق چرخ های قطار را نشنوید، این دو وسیله به کارتان خواهد آمد. کار از محکم کاری عیب نمی کند، پس خوب است حتما این دو را با خود حمل کنید.

ساک و چمدان مناسب انتخاب کنید

یکی دیگر از مهم ترین مواردی که در سفر با قطار باید به آن توجه کنید، انتخاب ساک و چمدان است. شما در حمل چمدان و ساک در قطار با محدودیت وزنی مواجه نیستید. اما از سویی تسهیلات ویژه ای در اختیارتان قرار نمی گیرد. خب ساده است! می بایست در انتخاب ساک و چمدان هوشمندانه عمل کنید تا هم بتوانید همه وسایل مورد نظرتان را به همراه داشته باشید و از سوی دیگر هم جای خود را در کوپه قطار تنگ نکنید.

خوراکی های مورد علاقه تان را فراموش نکنید
خوراکی های مورد علاقه تان را فراموش نکنید

خوراکی های مورد علاقه تان را فراموش نکنید

درست است که در قطارها معمولا رستوران و بوفه وجود دارد، اما اگر دوست دارید خوراکی های مورد علاقه تان را میل کنید، حتما آن ها را از قبل تهیه نمایید و درون ساک دستی تان قرار دهید. مطمئنا دوست ندارید در طول سفر گرسنه بمانید. فراموش نکنید که خود را به خوراکی های خوشمزه ای که دوست دارید مجهز کنید.

همان طور که دیدید، سفر با قطار علی رغم تمامی آسایش و راحتی که دارد، می تواند کمی خسته کننده باشد. پس خوب است با در نظر گرفتن نکاتی که در راهنمای سفر با قطار در اختیارتان قرار گرفت، سختی های احتمالی سفر را به حداقل برسانید.

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...