کارهایی که باید در بوکاس دل تورو انجام داد

بوکاس دل تورو
بوکاس دل تورو

حال و هوای بوکاس دل تورو، چیزی شبیه به نیو اورلاند است. برخی از بخش های این منطقه هنوز همان حال و هوای قدیمی خود را حفظ کرده، گویا زمان به این منطقه سر نزده است. این را می توان در ساختمان های هایبوکاس دل تورو و موسیقی هایی که در بارها و کلوب های شبانه این منطقه پخش می شود، دید.

بوکاس دل تورو کجاست؟

بوکاس دل تورو استانی در پاناما، زنجیره ای از مجمع الجزایر کارائیب است و بخشی از سرزمین هایی با جنگل های بارانی و تنوع زیست محیطی را داراست. جزیره اصلی آن Isla Colon نام دارد و پایتخت آن Bocas Town است. شهر بوکاس جایی برای خوردن غذاهای مختلف، خرید و زندگی در شب های درخشان و زیباست. بوکاس دل تورو را به جرات می توان یکی از زیباترین سواحل جزایر پاناما نامید، جایی که در آن همه چیز رنگ و بوی آرامش می دهد.
مانند بسیاری از جاذبه های گردشگری در سراسر دنیا، منطقی در بوکاس دل تورو وجود دارد که آشنایی با آن ها خالی از لطف نیست:

بهترین کارهایی که می توان در بوکاس دل تورو انجام داد

بازدید از ساحل قورباغه قرمز

این ساحل همان جایی است که مسافران به آن می گویند ” بهشت گرمسیری “. آب های این منطقه کریستالی و شفاف هستند؛ حتی شناگرهای ماهر از این منطقه لذت می برند، چرا که آب تا فاصله زیادی از ساحل عمق کمی دارد و می توان تا حدود زیادی در امنیت در آب راه رفت. همچنین این ساحل برای تخته موج سواری موقعیت بسیار مناسبی دارد، ماسه آن نرم است و می توان در آن بوی خوش غذاهای محلی را حس کرد.
یک پیاده روی کوتاه مدت مسافران را به ساحل پانتا لاوا می رساند، جایی که می توان بهترین موج سواری را انجام داد، نوشیدنی های فوق العاده ای نوشید و خوراکی های خوشمزه خورد! برای ماجراجویان، جست و جو برای قورباغه در جزیره، استفاده از زیپ لاین یا غواصی در آب های کم عمق، می تواند بهترین تفریح باشد.

ساحل قورباغه قرمز
ساحل قورباغه قرمز

بهترین هتل منطقه: هتل سوان کای

مسافرانی که دوست دارند به این منطقه سفر کنند، یک انتخاب فوق العاده برای رزرو هتل خواهند داشت و آن، هتل سوان کای است. در این هتل پذیرش مسافران به همراه حمل و نقل آن ها و گردش در جزیره خواهد بود. لابی آن فوق العاده است، سقف های طلایی و راه پله هایی از چوب های دارچین، در این هتل به شدت خودنمایی می کند. در هتل سوان کای، تورهای گردشگری مختلفی به جزیره پرنده، ساحل قورباغه قرمز، ساحل ستاره دریایی، خلیج دلفین، زاپاتیلا کای برگزار می شود. گشت و گذار در این منطقه با یک راهنمای تور خبره بسیار لذت بخش خواهد بود، چرا که هیچ نقطه دیدنی از چشم ها پنهان نمی ماند.

هتل سوان کای
هتل سوان کای

تماشای دلفین ها در خانه شان

تماشای دلفین های زیبا در خلیج دلفین ها که مشغول بازی های گروهی هستند، بسیار لذت بخش است. به جرات می توان گفت خلیج دلفین بهترین جای دنیا برای تماشای بازی دلفین هاست!

خلیج دلفین هابوکاس دل تورو
خلیج دلفین هابوکاس دل تورو

غواصی در سواحل مرجانی

در بسیاری از مناطق بوکاس می توان در آب های مرجانی آن، غواصی و دنیای زیر آب را تماشا کرد. غواصی در این آب های شفاف و کم عمق، نیاز به تجربه و مهارت ویژه ای ندارد، چرا که حتی می توان با یک جلیقه نجات هم دنیای زیر آب را تماشا کرد. شناور شدن روی آب های آرام این منطقه، یکی از بهترین کارهایی است که می توان در بعد از ظهرهای تفریحی در بوکاس انجام داد.
تماشای دنیای زیر آب در این منطقه فوق العاده است، آب های شفاف، ماهی ها و مرجان های زیبا همگی دست به دست هم می دهند تا تجربه ای فوق العاده برای مسافران فراهم شود.

غواصی در بوکاس دل تورو
غواصی در بوکاس دل تورو

پرسه در شهر: فروشندگان خیابانی و دنیای شبانه

هنگامی که خورشید از بوکاس می رود، جهانی دیگر در این منطقه پدیدار می شود و مسافران می توانند در فرهنگ محلی مردم منطقه غرق شوند. بارکو هاندیدو که در طول روز آرام است، در طول شب شاهد هیاهوی کسانی می شود که در حال رقص و آواز هستند. بارکو هاندیدو در پارک مرکزی قرار دارد و مسافران با دنبال کردن صدای موسیقی می توانند به راحتی به آن برسند.

در این جزیره ترسی از گم شدن وجود ندارد، چرا که تاکسی ها در تمام طول شب هم فعالیت می کنند. در شب بسیاری از مغازه ها هنوز فعال هستند، مغازه هایی مانند نانوایی ها و بستنی فروشی ها . اینجا تنها یک مسیر وجود دارد، آن هم تفریح و غرق شدن در زیبایی هاست!

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...