با معروف ترین فستیوال های زمستانی آشنا شوید

معروف ترین فستیوال های زمستانی
معروف ترین فستیوال های زمستانی

زمستان که از راه برسد، بسیاری از شهرها و کشورها برای برگزاری فستیوال های زمستانی آماده می شوند. این فستیوال های زمستانی خود می توانند عاملی مهم برای جذب گردشگر باشند. با ما باشید چرا که قصد داریم در این مطلب به معرفی معروف ترین فستیوال های زمستانی بپردازیم.


معروف ترین فستیوال های زمستانی

معرفی معروف ترین فستیوال های زمستانی

شاید زمستان برای برخی از افراد سرد و سوزناک باشد، اما زمستان برفی با فستیوال های هیجان انگیزش برای بسیاری دیگر، لذت بخش است.
در برخی از مناطق در سراسر دنیا حتی یک روز در سال هم برف نمی بارد و در برخی دیگر زمستان های بسیار سنگین قدرت نمایی می کند. زمستان جذابیت های خود را دارد و می تواند رقیب بسیار قدرتمندی برای زیبایی های بهار باشد. این فستیوال های زمستانی هستند که می توانند روزهای سرد و برفی را گرم و دلنشین کنند.

فستیوال وایت فیش آمریکا

فستیوال زمستانی وایت فیش در آمریکا

مانند بسیاری از مناطق گردشگری، در آمریکا و در ایالت مونتانا، جشنواره های زمستانی برگزار می شود که جشنواره ی زمستانی این منطقه، وایت فیش نام دارد. این فستیوال در این ایالت بیشینه ای تاریخی دارد که البته کمی تخیل نیز چاشنی آن شده است. برخی ها معتقدند اولر که الهه برف شمالی است، روزی تصمیم می گیرد خانه ای در مونتانا برای خود بسازد. اما غول های برفی او را احاطه کرده و وی را به اسارت می برند. اما در نهایت این داستان به خوبی پیش می رود. به همین دلیل است که مردم این منطقه هر سال این فستیوال را جشن می گیرند و در آن آثار هنری زیادی را خلق می کنند.


جشنواره برف شهری – Sapporo Japan

جشنواره برف شهری – Sapporo Japan

جشنواره برف شهری در شهر ساپورو ژاپن، جشنواره ی مجسمه سازی از برف است که هر سال در ماه فوریه در این شهر کوهستانی برگزار می شود و در لیست معروف ترین جشنواره های زمستانی قرار می گیرد. هنگامی که در روزهای برگزاری این فستیوال در خیابان های شهر راه بروید، برخی از این مجسمه ها را به اندازه ی یک ساختمان بلند خواهید یافت که ارتفاع بسیار زیادی دارند. مسافرانی که قصد شرکت در این فستیوال را دارند، می بایست از مدت ها قبل برای سفر به این شهر برنامه ریزی کنند چرا که اینجا یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری در زمستان می باشد و هتل ها و مراکز اقامتی به سرعت رزرو می شوند. این جشنواره معمولا چند ساختمان آن طرف تر از پارک Odori برگزار می شود و لازم به ذکر است که یکی از بهترین فستیوال های زمستانی در سراسر جهان محسوب می شود و طرفداران بسیاری دارد.

فستیوال هاربین

فستیوال زمستان هاربین

این فستیوال همانند فستیوال ژاپن، فستیوال مجسمه سازی از برف و یخ است که در شهر هاربین برگزار می شود. مردم هر ساله در روزهای سر زمستانی که شهر مملو از برف و یخ می شود، به ساخت مجسمه های بسیار زیبا و حیرت انگیز دست می زنند. هنرمندان چینی در این فستیوال آثار تاریخی بسیار معروفی مانند شهر آکروپلیس آتن را می سازند و گردشگران مختلفی را از سراسر جهان به خود جلب می کنند. در روزهای برفی، هاربین با بناهای عظیم یخی که شب ها به زیباترین شکل نورپردازی می شوند، زیباترین فستیوال را به معرض نمایش می گذارد.

کارناوار ونیز

کارناوال ونیز – ونیز، ایتالیا

چه کسی می گوید جشنواره های زمستانی باید با سرمای سخت همراه باشند؟ درست است که برف و سرما یکی از جذابیت های جدا نشدنی از جشنواره های زمستانی هستند، اما این بدان معنی نیست که تمامی فستیوال های زمستانی می بایست با برف و یخ همراه باشد. کارناوال ونیز یکی از زیباترین و معروف ترین جشنواره های زمستانی است که گردشگران در این فستیوال می توانند به قرن ۱۲ میلادی بروند و در آن نسخه ونیزی از Mardi Gras را ببینند. در این فستیوال، افراد لباس های متعلق به قرن ۱۲ را به تن می کنند و با ماسک به خیابان ها می آیند.

جشنواره نور زمستان آبشار نیاگارا
جشنواره نور زمستان آبشار نیاگارا

جشنواره زمستانی نور – آبشار نیاگارا، انتاریو

با نمایش بیش از دو میلیون نور در امتداد مسیر ۸ کیلومتری آبشار، این فستیوال می تواند در زمستان بسیار جالب توجه باشد! جالب است بدانید که هر سال به نورپردازی آبشار نیاگارا افزوده می شود تا جذابیت آن بیفزایند.
علاوه بر نورپردازی زیبای آبشار نیاگارا، گردشگران فستیوال همچنین می توانند از رویدادهایی مانند تور پیاده روی، آتش بازی هفتگی، نمایش نور لیزر، کنسرت های شبانه و جشنواره ی IceWine لذت ببرند.


جشنواره نور زمستانی ریکیاویک

جشنواره نور زمستانی ریکیاویک – ریکیاویک، ایسلند

تعداد زیادی از مناطق گردشگری در دنیا وجود دارد که شما می توانید زمستانی بسیار لذتبخش را در آن ها تجربه کنید. اما شاید هیچ کدام از آن ها به اندازه ی جشنواره ی نور ایسلند نمی تواند جذاب باشد.
در مقابل مکان های پر ماجرای زمستانی، ایسلند به دلیل زمستان های بسیار شدید و سختش معروف است. در فوریه که هوا به سرعت تاریک می شود، هر شب با شفق های شمالی جشنواره نور ریکیاویک زیباتر می شود. ریکیاویک با نورهای طبیعی و شفق های قطبی دیگر نیازی به تزئیات نورهای مصنوعی ندارد و تلفیق این جشنوراه با هنر، موسیقی، ورزش و فرهنگ، رویدادی فوق العاده می سازد. همچنین گردشگران می توانند تورهای گردشگری به موزه را خریداری کنند، در استخرهای آب گرم شنا کرده و یا به کنسرت ها بروند و لذت ببرند.

همان طور که مشاهده کردید، برف و سرما می تواند رویدادهای مختلفی را پدید آورد که سالانه افراد زیادی را به خود جلب کنند. شما جشنواره های زمستانی را ترجیح می دهید یا تابستانی را؟

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...