مرموزترین جزیره های جهان

مرموزترین جزیره های جهان
مرموزترین جزیره های جهان

مرموزترین جزیره های جهان کجایند؟ هنگامی که صحبت از دیدن از نقاط مختلف دنیا میرسد، به نظر می رسد که تمام گردشگری، تا به امروز شناخته شده هستند. به لطف پیشرفت تکنولوژی و سفرهای هوایی، می توان به ناشناخته ها سفر کرد و از مکان ها و جاذبه های گردشگری عجیب و غریبی که در دنیا وجود دارد، دیدن کنیم. ممکن است متعجب شوید که برخی از مکان های شن و ماسه ای که فکر می کنید هیچ رازی پشت خود ندارند، سرشار از رمز و راز هستند.

بعضی از آنها تا به امروز به حال خود رها شده اند و در مکان هایی قرار دارند که هیچ کس پیش از این به آن مکان ها نرفته است این در حالیست که برخی دیگر از آنها دارای امکانات دولتی مسکونی و خصوصی هستند. ما به این بهانه تصمیم داریم به معرفی مرموزترین جزیره های جهان بپردازیم. از شما دعوت می کنیم تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

معرفی مرموزترین جزیره های جهان

Isla Bermeja

این جزیره ۸۰ کیلومتر مربعی، پیش تر در نزدیکی سواحل مکزیک قرار گرفته بود، اما گفته می شود که این جزیره ی مرموز به طور ناگهانی ناپدید شده است.
این جزیره می توانست به عنوان دورترین نقطه ی مکزیک شناخته شود، اما اکنون به لطف ناپدید شدنش خبری از مرزهای طولانی تر از مکزیک نیست.
این بدان معنی است که جزایر آلاکرنز هم اکنون به عنوان مرز جغرافیایی مکزیک باقی می ماند و این کشور نمی تواند ادعا کند که جزیره ای مرموز را در دل خود دارد. اما چه اتفاقی برای Isla Bermeja افتاد؟

واقعیت این است که هیچ کس از این موضوع درست آگاهی ندارد. برای اولین بار این جزیره روی نقشه های سواحل یوکاتان در سال ۱۷۰۰ نشان داده شد و تا کنون تلاش های بسیاری برای یافتن آن صورت گرفته است. یک کشتی دریایی مکزیک در سال ۱۹۹۷ راه خود را به مسیر این جزیره پیش برد تا آن را پیدا کند، اما متاسفانه هیچ ردی از این جزیره یافت نشد. بسیاری از افراد معتقدند که این جزیره بر اثر زلزله ناپدید و غرق شده است.

 

Isla Bermeja
Isla Bermeja

 

جزیره Vozrozhdeniya

این جزیره مرموز در دریای آرال یافت شد و در دهه ۱۹۲۰ روسیه شوروی برای آزمایشهای سلاحهای زیستی جزیره Vozrozhdeniya را انتخاب کرد. مقامات اتحاد جماهیر شوروی در آن زمان برای انجام آزمایش هایشان به منطقه ای به غیر از کشور خود احتیاج داشتند و جزیره Vozrozhdeniya برایشان ایده آل بود.
هنگامی که این جزیره در روزهای اوج خود قرار داشت، بیش از ۱۵۰۰ کارگر درون آن زندگی و کار می کردند. شوروی سلاح های تندی مانند سمورفکس، باله و تولرهمی را برای استفاده نظامی بالقوه تدوین و مورد آزمایش قرار داد.
پس چه اتفاقی برای جزیره افتاد؟ دریای آرال خشک شد و این بدان معنا بود که دیگر خبری از این از جزیره نبود! شوروی سلاح های بیولوژیکی در آنجا را دفن یا سوزانده بود تا از تشخیص و تخریب آن جلوگیری کند.

 

جزیره Vozrozhdeniya
جزیره Vozrozhdeniya

 

جزیره زلزله

این جزیره به دلیل جدا شدن از هسته مرکزی زمین بسیار مرموز شناخته می شود. بسیاری زمین لرزه های بزرگ در اطراف پاکستان را در سال ۲۰۱۳ به یاد خواهند آورد که ۳۹ تن را کشت. آنچه که بسیاری از افراد نمی دانند این است که همین زمین لرزه ها از هیچ این جزیره را پدید آورده است.
پیش از آن، از این جزیره هیچ نقشه ای وجود نداشت و دانشمندان بر این باورند که نیروهای خشونت آمیز زلزله، آن را ایجاد کرده اند. با ۱۰۰ متر طول و ۹ متر ارتفاع، اینجا یکی از عجایب زمین است. دانشمندان بر این باورند که نیروهای فراوان ناشی از زمین لرزه تکه هایی از زمین روی تکه ای دیگر زمین می اندازند و این، جزیره ای مرموز را به وجود می آورد.

 

جزیره زلزله
جزیره زلزله

 

جزیره Bannerman

این جزیره که مردم با تعجب درباره آن سخن می گویند، تنها به اندازه نیم ساعت قایق سواری از نیویورک فاصله دارد.
این جزیره در حقیقت با نام جزیره پولوپل شناخته می شود، می گویند که Bannerman پس از پایان جنگ و این جزیره را خانه ی خود قرار داد و بسیاری از سلاح هایی که از دولت ایالات متحده خرداری کرده بود را در این جزیره نگه داری می کرد.

Bannerman در سال ۱۹۰۰ نام این جزیره را تغییر داد، یک قلعه و فروشگاه هایی برای ادامه ی زندگی درون آن ساخت. زمانی که Bannerman در سال ۱۹۱۸ درگذشت، کار در این جزیره متوقف شد و به زودی به انتهای خط خود رسید. این جزیره برای مدت طولانی بسته شد، اما اخیرا در سال ۲۰۱۷ برای هرکسی که میخواهد در اطراف این مکان عجیب و غریب پرسه بزند، دوباره باز شود.

 

جزیره Bannerman
جزیره Bannerman

 

جزیره سکوترا

این جزیره با آب های کریستالی محاصره شده است. این ساحل در یمن یافت می شود و به نظر می رسد که جزیره ای بیگانه است و گیاهان نادری در آن یافت می شود. گفته می شود که یک سوم از گیاهانی که در این جزیره وجود دارند، در هیچ جای دیگر کره زمین یافت نمی شود. به همین دلیل، ۷۰٪ از این جزیره تحت قانون برای نسل های آینده تحت حفاظت قرار گرفته است. به نظر می رسد علت این کار گیاهان عجیب و غریب، شرایط خشک و درجه حرارت شدید است که در این جزیره می حاکم است.

بسیاری از گونه های غیر معمول در اینجا از جمله درخت اژدها یافت می شوند. سیب این درخت قرمز روشن است و برگ های آن تنها در جهت های شاخه های آن رشد می کنند. این فقط گیاهان نیست که مردم می بینند – این جزیره کلنی هایی از باتلاق و غارهای سنگ آهک بزرگ را درون خود جا داده است که دیدن از آن جرات می خواهد.

 

جزیره سکوترا
جزیره سکوترا

 

جزیره چشم شناور

این احتمالا جدیدترین مورد از مرموزترین جزایر جهان در لیست ما است که توسط فیلمساز سرجیو نوسپیلر در سال ۲۰۱۶ کشف شده است. جزیره چشم شناوردر نزدیکی بوئنوس آیرس در آرژانتین واقع شده است و دایره ای شکل است که کانال آب در یک طرف آن جاری می شود. این جزیره و کانالش چرخش زمین حول محورش را یادآور می شود که بسیار شگفت انگیز است. چنین چیزی سبب شده که او تصمیم گرفت یک فیلم در مورد این جزیره بسازد و در مورد آن به مردم چیزهایی بگوید.

 

جزیره چشم شناور
جزیره چشم شناور

 

جزیره عروسک ها

افسانه این است که در این جزیره، یک دختر کوچک تحت شرایط مرموز غرق شد. نگهبان منطقه نتوانست زندگی او را نجات دهد و در عوض یک عروسک از آن را در نزدیکی محل غرق شدنش یافت. او خاطره ی تلخ آن شب را درحافظه اش حک کرد و پس از مدتی او هم به شکل مرموزی مرد. گردشگران از آن روز به بعد با رفتن به این جزیره، عروسک هایی را به نقاط مختلف آویزان می کنند.

 

جزیره عروسک ها
جزیره عروسک ها

 

جزیره خرگوشی

این جزیره در اقیانوس ساحلی ژاپن قرار گرفته است و به دلیل پر بودنش از خرگوش های وحشی، به جزیره باگز بانی معروف است. هزاران خرگوش در این جزیره دیده می شود که از این سو به آن سو می روند. حقایق تاریخی نشان می دهد که در جنگ جهانی دوم، ارتش ژاپن مخفیانه گاز سمی در این جزیره تولید کرد که تاثیر آن سبب به وجود آمدن کلونی هایی از خرگوش هایی است که در این جزیره زندگی می کنند.

 

جزیره خرگوشی
جزیره خرگوشی

 

پالمیرا اتل

این مکان که یکی از مرموزترین جزایر جهان است به دلیل حوادث ناگواری که درون آن رخ می دهد، بسیار عجیب و غریب است. این جزیره بسیار مرموز است به گونه ای که گفته می شود تمام ساختمان ها، جاده ها و پل ها همه تسخیر شده و خالی از سکنه اند. پالمیرا اتل در اقیانوس آرام واقع شده است، همچنین به عنوان یکی از مکان های گردشگری مرموز شناخته شده است، اما احتمالا این بیشتر بدان معنی است که این مکان یک منطقه تسخیر شده است که نباید به از آن دیدن کرد. ظاهرا حضور آسیب دیدگی در این جزیره بیشتر با این واقعیت تایید می شود که داستان های مرموز فراوانی از کشتی های خراب شده ای به گوش می رسد که بازماندگانی از آن باقی نمی ماند.

 

پالمیرا اتل
پالمیرا اتل

 

البته این ها تنها بخشی از نقط عجیب دنیا و جزایر مرموز جهان را تشکیل می دهند، اما همین موارد کافیست تا بدانیم دنیایی که در آن زندگی می کنیم، پر از شگفتگی هایی ست که هنوز از چشم ما پنهان مانده است.

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...