جذاب ترین جشن ها و فستیوال های کره جنوبی

جذابترین جشن ها و فستیوال ای

نام کره از یکی از امپراتوری های بزرگ کره بنام گوگوریو گرفته شده که به KORYO معروف است و یکی از قدرتهای بزرگ در شرق آسیا بوده است . تا اواسط قرن بیستم ، کره در درجه اول یک جامعه کشاورزی بود و ریتم های فصلی زندگی روزانه توسط تقویم قمری سازماندهی می شد. به عنوان جامعه ای که کشاورزی برای امرار معاش اعضای آن بسیار مهم بود ، انواع زیادی از وقایع نیمه مذهبی را بوجود آورد که در آن نیایش برای برداشت محصول خوب و غذاهای فراوان برگزار می شد و به تدریج به  جشن های عمومی تبدیل شدند . کره جنوبی در حال حاضر پیشرفت زیادی را در زمینه فناوری و صنعت به دست آورده و توانسته در ردیف بهترین ها در جهان قرار بگیرد .

آراد مگ ، شما را به آشنایی با جذاب ترین جشن ها و فستیوال های این کشور کهن دعوت می کند ، پس با ما همراه باشید :

۱. روز سال نو کره ای :

سال نو کره

روز سال جدید قمری (Seol یا Seollal) ، که به طور کلی به عنوان مهمترین جشنواره  سنتی فصلی شناخته می شود . غذای مخصوص این جشن به نام tteokguk یا “سوپ کله برنج” است که در روز سال نو توسط خانواده ها سرو می شود و خوردن آن به معنای بزرگتر شدن یک سال است . در کره ، نوزادان به محض تولد  با احتساب زمانی که در رحم مادرشان هستند یک سال سن دارند (این بدان معناست که کودکی که در ۲۹ ام از ماه دوازدهم قمری متولد می شود ، تنها دو روز بعد دو ساله می شود).

این جشنواره همچنین با مراسم اجرای Sebae (کمان سال نو) پیش از بزرگان خانواده و همسایگان مرتبط است. در این جشن جوانان و سایر اعضای خانواده به دیدن بزرگان رفته و بعد از شبی ، بزرگان هدیه سال نو را به جوانان خود اهدا می کنند.

۲. سال جدید را در جشنواره طلوع آفتاب Seongsan شروع کنید :

Seongsan

به منظور استقبال از روز اول سال ، تماشاگران جشنواره Sunrise Seongsan با مراجعه به نقطه ی نگاه معروف Jeju ، Seongsan Ilchulbong Peak به دیدن اولین طلوع آفتاب سال جدید می روند . این مکان همچنین به عنوان اوج طلوع آفتاب معروف است ،این مکان یک سایت میراث جهانی طبیعت یونسکو است که دارای منظره ای باورنکردنی است ، از این رو در طول سال بازدید کننده را به خود جلب می کند.

این جشنواره یک روز قبل از عید نوروز با یک تور طبیعت گردی و سایر رویدادها آغاز می شود. روشن کردن مشعل ، اجراهای هنرمندان محلی ، شمارش معکوس و آتش بازی در نیمه شب عید نوروز از برنامه های این جشن است . سپس قبل از طلوع آفتاب سال جدید ، پیاده روی به قله Seongsan Ilchulbong آغاز می شود. این جشنواره نمادی از آرزوها و موفقیت در سال جدید و همچنین راهی برای تبلیغ قله Seongsan Ilchulbong جزیره ججو است.

۳. جشنواره فانوس جینجو :

جسنواره فانوس جینجو کره

آرزوهای خود را در جشنواره فانوس جینجو بنویسید ! این جشنواره در ماه اکتبر در شهر جنوبی جینجو به مدت دو هفته برگزار می شود . جشنواره فانوس نبرد مشهور را در طول جنگ ایمجین در سال ۱۵۹۲ یادآور می شود . جشنواره ژانژو فانوس از رسم نورپردازی فانوس ها منشأ گرفت تا از ورود نیروهای ژاپنی در رودخانه Namgang در هنگام حمله ژاپنی جلوگیری کند. همچنین در این جشنواره از نورپردازی فانوس ها به یاد جانبازان نبرد قلعه جینژوزونگ استفاده شده است.

فانوس های پر نور و پر از اشکال ، اندازه ها و رنگ های مختلف ، آب رودخانه Nam را برای نمایش خیره کننده در جشنواره Jinju Namgang Yudeung می آرایند . در ساحل رودخانه نیز بیش از ده هزار فانوس قرمز وجود دارد که آرزوهای شخصی ساکنان محلی را حمل می کنند . علاوه بر این ، شما می توانید از یک پیاده روی عصرانه  در کنار رودخانه لذت ببرید ، رژه های خیابانی و اجراها را ببینید ، از فروشندگان مواد غذایی خیابانی خوراکی های کره ای را امتحان کنید و فعالیتهای دیگری همچون ساختن فانوس مخصوص خود و نوشتن آرزوهایتان برای آویزان کردن آن در تونل آرزوها را انجام دهید .

امروز ، این جشنواره دارای فانوس های کاغذی با اندازه های مختلف است که صحنه هایی از این نبرد خونین را به تصویر می کشند .همچنین  فانوس هایی که نمادهای فرهنگی کره ای ، حیوانات ، علائم جهانی و شخصیت های معروف کارتونی را به تصویر می کشند نیز در این جشنواره دیده می شوند . از آنجا که این جشنواره در شب برگزار می شود ، چراغ های روشنایی در برابر آسمان تاریک می درخشند. این جشنواره همچنین یک نمایشگاه آتش بازی ، غذاهای بین المللی در خیابان و اجراهای سنتی دارد.

 BIFF .4(جشنواره بین المللی فیلم بوسان) :

BIFF

BIFF یا جشنواره بین المللی فیلم بوسان برای نمایش های فیلم  در ماه اکتبر برگزار می شود . در این جشنواره فیلم هایی از کره و سایر کشورهای آسیا و غرب  نمایش داده می شوند. این جشنواره ده روز به طول انجامیده و با برگزاری مراسم افتتاحیه ،شروع و اختتامیه پایان می یابد . بینندگان می توانند هر طور که بخواهند بیایند و بروند. برخی از بازدید کنندگان آن  دوست دارند برای کل جشنواره بمانند ، در حالی که برخی دیگر فقط می خواهند یک یا دو فیلم  خاص را ببینند. می توانید بلیت فیلم مورد نظر خود را به صورت اینترنتی با با منتظر ایستادن در صف تهیه کنید .

BIFF میزبان انواع فیلم ها از جمله فیلم های برتر دنیا از فیلم های مستقل و نمایش فیلم های کلاسیک است. تعدادی از فیلم ها با یک مراسم نقد و پرسش و پاسخ با فیلمسازان دنبال می شوند. BIFF در نزدیکی ساحل Haeundae و Centum City واقع شده است که هر دو از مقاصد توریستی محبوب کره جنوبی هستند.

۵. جشنواره شکوفه گیلاس Jinhae :

jinhae

اگرچه چشم انداز کره در طول ماه های آوریل و ماه مه از شکوفه های گیلاس پوشیده شده است ، اما جشنواره شکوفه گیلاس Jinhae این گل ها را جشن گرفته و جمعیت مخصوصاً زیادی را به خود جلب می کند. برخلاف بیشتر جشنواره های دیگر کره ، جشنواره شکوفه های گیلاس در یک مکان مرکزی قرار ندارد. در عوض ، برای دیدن شکوفه ها و قدردانی از زیبایی های بهار می توانید از چندین نقطه مانند ایستگاه قطار گیونگوا و پل بوش گیلاس یوجوواچون دیدن کنید. هنگامی که در این شهر کوچک و جذاب گشت و گذار می کنید از برخی از hotteok (پنکیک های شیرین) و سایر غذاهای خیابانی لذت ببرید. گذشته از منظره دوست داشتنی مناظر شکوفه گیلاس ، برنامه های دیگری نیز در این جشنواره مانند اجرای فرهنگی و نظامی برگزار می شود.

اگر بیننده سریال های کره ای باشید ، لحظات درام  سریال تلویزیونی کره ای  Bridge Romance که در ” K-Drama “نمایش داده می شد را به یاد بیاورید ،  مناظر نفس گیر در ایستگاه گیونگوا نیز به صورت حضوری مشاهده می شود. با گذر از قطار ، هزاران گلبرگ شکوفه گیلاس را به برف صورتی تبدیل می شوند.

۶. جشنواره چای سبز بوزونگ :

شهر بوزونگ واقع در استان غربی ژولانامدو است .این  شهر کوچک  بزرگترین تولید کننده چای سبز کره است. در ماه مه ، بوزونگ برای جشن گرفتن این بخش مهم از فرهنگ کره میزبان جشنواره چای سبز است. در این موقع می توانید در مزارع چای سبز گردشی داشته باشید ،  بستنی چای سبز و میان وعده ها امتحان کرده و از آن ها لذت برده و در مورد روند برداشت برگهای چای و تهیه چای سبز اطلاعات کسب کنید. از آنجا که شهر بوزونگ بسیار کوچک است ، پیدا کردن محلی برای ماندن در شب می تواند مشکل باشد. پس به مسافران  توصیه می شود برای یک سفر یک روزه یا اقامت در یکی از شهرهای بزرگ خارج از بوزونگ مانند گوانگجو یا سونچون بمانند.

۷. جشنواره رقص ماسک آندونگ :

Andong mask festival

 

جشنواره بین المللی رقص ماسک آندونگ در اواخر سپتامبر هر سال برگزار می شود. در یکی از سالن های دهکده قومی هاهو ، هنر نمایشی پر جنب و جوش سنتی کره هنوز بخشی از زندگی روزمره افراد آن است. محل اصلی این جشنواره در نزدیکی آندونگ ، شهری در استان شمالی جیونگسانگ است. بازدید کنندگان نه تنها می توانند از طلسم کره (رقص های نقاب دار کره ای) لذت ببرند ، بلکه اجراهای نقاب بین المللی را نیز می توانند شاهد باشند. پس از غروب آفتاب ، از عملکرد برجسته هاهو “Seonyujul Bulnori” که در آن آتش بازیها مانند باران می افتد لذت برده ، و بازتاب های دیدنی بر روی رودخانه ایجاد می کنند.

۸. مراسم عروسی سنتی کره ای :

korean wedding

 

مراسم عروسی کره ای عمدتا شامل سه مرحله است:

  1. Jeonallye ، که در آن داماد با غاز چوبی به خانواده عروس می رود.
  2. Gyobaerye ، که در آن عروس و داماد تعظیم مراسم تعظیم می کنند.
  3. هاپژولی ، که در آن زوج متاهل یک لیوان شراب به اشتراک می گذارند.

در گذشته ، یک مراسم عروسی در کره بیشتر شبیه یک جشنواره روستایی بود. خانواده ها ، بستگان و دهیاری ها برای جشن گرفتن یک زوج جمع می شدند. داماد لباس ساموگوآه را می پوشید ، که یک لباس سنتی برای مأمورین دربار بود و عروس با یک لباس عروس مزین به دوزی از قبیل هاروت یا وونسام و یک روسری مروارید یا کرونی به نام جوکدوری لباس می پوشید . امروزه شیوه غربی شدن مراسم عروسی به طور گسترده ای به عنوان یک هنجار در نظر گرفته می شود ، اما برخی از آیین های سنتی مانند Pyebaek (مراسم سنتی برای احترام به خانواده داماد توسط زوج تازه ازدواج کرده درست پس از عروسی خود) و Ibaji (غذای عروسی که هدایای عروس به خانواده داماد) هنوز هم حفظ می شوند.

۹. جشنواره گِل Boryeong :

Boryeong

جشنواره گل بوریونگ با حمایت یک شرکت آرایشی و بهداشتی در شهر بوریونگ و در ساحل Daecheonبرگزار می شود . این جشنواره یک رویداد تابستانی است که بسیار مورد توجه کره ای ها و خارجی ها قرار گرفته است و نزدیک به نیم میلیون بازدید کننده  هر سال به جشنواره سالانه گل Boryeong گل می روند . این جشنواره بسیار پرطرفدار است و در سال های اخیر به یک بین المللی بین المللی تبدیل شده است که باعث جذب بینندگان از سراسر جهان می شود! یک فضای کارناوال مانند غول پیکر با اسلایدهای گل ، کشتی ، صورت و وسایل عکس . این جشنواره در کنار ساحل برگزار می شود تا بتوانید با بازی در گل ،کودک درون خود را فعال کرده ،سپس در اقیانوس پرش کرده و  تا قبل از بازگشت به هتل خود را شستشو دهید.

از دهه ۹۰ به عنوان راهی برای ترویج فواید سلامتی گلهای غنی از مواد معدنی آغاز شد . اگر روزی آرامش بخش تر را ترجیح می دهید ، می توانید برای ایجاد ماسک صورت یا ماساژ خود ثبت نام کنید یا برای خرید برخی از محصولات پوستی مبتنی بر گل ، اقدام به خرید کنید. جشنواره گل همچنین دارای کنسرت شبانه در ساحل است که غالباً ستاره های مشهور k-pop مانند PSY تحت عنوان این عمل قرار دارند. یک تجربه یک بار در طول زندگی قطعاً ارزش سفر را دارد.

۱۰ . قزل آلا خود را در فستیوال یخی عجیب Hwacheon Sancheoneo بگیرید :

قستیوال یخی

همه ساله صدها هزار بازدید کننده  شجاع برای شرکت در ماهیگیری یخی ماهی قزل آلا در جشنواره یخ Hwacheon Sancheoneo ،  در درجه حرارت زیر صفر را تحمل می کنند. این فستیوال در یک رودخانه یخ زده در استان گانگون  برگزار می شود ، شرکت کنندگان در فستیوال چوب های ماهیگیری خود را درون یخ های حفر شده با سوراخ فرو می برند و با صبر و شکیبایی صبر می کنند تا صیدشان را بگیرند . به عنوان راهی برای جشن گرفتن صید خود ، شرکت کنندگان در فستیوال ، سر قزل آلای صید کرده شان را می خورند! بازدیدکنندگانی که شجاع هستند نیز می توانند با دست بدون محافظ ( دستکش ) خود ماهی را امتحان کنند.

این یکی از محبوب ترین جشنواره های زمستانی کره است و علاوه بر ماهیگیری در یخ ، فعالیت های دیگری نیز در زمستان نیز دارد. از دیگر برنامه های فستیوال یخ می توان به سورتمه روی یخ ، بایل ، فوتبال یخی ، ساختن آدم برفی و تونل برفی و سرسره اشاره کرد.

۱۱. در جشنواره آتش ججو  با آتش بازی کنید :

جشنواره آتش ججو کره

به عنوان بخشی از یک جشنواره ۳ روزه از اواخر فوریه تا اوایل ماه مارس هر سال ، تپه ای در شهر ججو (Saebyeol Oreum) برای استقبال از سلامتی خوب و برداشت محصول  خوب برای سال جدید ، مراسم آتش سوزی ای برگزار می شود. این سمبل سنت کهن سوزاندن چمن های قدیمی برای خلاص شدن از شر پوست قبل از فصل کاشت جدید است.

گذشته از دیدنی باشکوه آتش سوزی ، جشنواره آتش ججو فعالیت های دیگری همچون بازی های مردمی ، راهپیمایی با مشعل ، اجراهای ویژه و موارد دیگر را نیز در کارنامه خود دارد. نمایش چشمگیر از آتش بازی نیز برای نشان دادن پایان جشنواره برگزار می شود. آنچه جشنواره را خاص تر می کند ، چشم انداز زیبا و طبیعی است که جزیره ججو را احاطه کرده است.

۱۲ .جشنواره پروانه Hampyeong :

Hampyeong

جشنواره پروانه Hampyeong هر ساله حدود اواخر ماه آوریل در Hampyeong ، استان جوله جنوبی کره  برگزار می شود. بازدید کنندگان می توانند هزاران پروانه مختلف را در جشنواره پروانه Hampyeong از نزدیک ببینند . در هوای تازه بهاری ، بازدید کنندگان در می توانند مزارع گلهای قدم بزنند و پروانه ها را در زیستگاه طبیعی خود مشاهده کنند. آنها همچنین می توانند پروانه های نادر را از نزدیک مشاهده کرده و درباره محیط زیست اطلاعاتی کسب کنند.

۱۳. تماشای انفجارهای رنگارنگ در آسمان ، در جشنواره آتش بازی های بوسان :

آتش بازی

 

جشنواره آتش بازی های بوسان هر ساله با داشتن یک میلیون بازدید کننده ، یکی از بزرگترین و محبوبترین جشنواره های کره جنوبی به شمار می رود ! هر ساله در ماه اکتبر ، آسمان در امتداد ساحل گوانگالی با نمایش خیره کننده ای از آتش بازیها و ماشینهای آتش بازی همراه با موسیقی روشن می شود. هیچ چیز کاملاً شبیه یک شاهکار در آسمان است و شما شاهد انفجارها و پراکندگی رنگها در آسمان و خواهید بود.

۱۴. کیمچی خود را در فستیوال جهانی کیمچی گوانگجو بپزید :

جشنواره کیمچی کره

چهاردهمین فستیوال از جذابترین جشن ها و فستیوال های کره ، فستیوال جهانی کیمچی است . با کمال تعجب امکان ندارد کسی  به کره  برود و کیمچی نخورد! ، در گوانگجو فستیوالی وجود دارد که تمام آن به همه چیز kimchi اختصاص داده شده است و  در شهر Gwangju برگزار می شود ، جشنواره جهانی فرهنگ Kimchi Gwangju  شامل برنامه هایی مانند ساخت کیمچی ، گالری هنری ، تجربه پخت و پز و سایر اجراهای ویژه را دارا است.

این جشنواره همچنین دارای یک مسابقه استاد کیمچی و یک بازار گسترده کیمچی است که در آن می توانید انواع کیمچی را امتحان کرده و خریداری کنید. اگر این مکان برای به دست آوردن بهترین کیمچی در جهان نیست ، ما نمی دانیم کجاست!

۱۵. جشنواره سرامیک ایچون :

جشنواره سرامیک Icheon یکی دیگر از رویدادهای هیجان انگیز سالانه کره جنوبی است.در این جشنواره  درس ها و تجربیات زیادی وجود دارد که باید امتحان کنید. برنامه های جالب این جشنواره  از ساختن سرامیک های خود گرفته تا روشهای یادگیری نوشیدن چای متغیر است. سایر رویدادهای آن  شامل نمایشگاه های سرامیکی ، فروش و اجراهای مختلف است. این رویداد معمولاً از هفته دوم ماه مهتا هفته اول جون ادامه دارد.

۱۴. مهمانی و رقص Ultra که مانند آن را قبلاً در هیچ جای دیگری ندیده اید :

فستیوال ultra

گذشته از جشنواره های فرهنگی ، کره همچنین یک جشنواره EDM قاتل را انجام می دهد! ساله در هر ماه ژوئن ، هنرمندان برجسته EDM از سراسر جهان در سئول جمع می شوند تا بزرگترین مهمانی  رقص کشور را برای چند روز  کنند.

به عنوان اولین جشنواره موسیقی در آسیا ، اولترا کره هر ساله با حضور در خط هیجان انگیزترین خواننده های کره ای هر سال بر صحنه حاکم است. در گذشته ، هنرمندان EDM مانند Dash Berlin ، Tiesto، Avicii، David Guetta، Snoop Dogg، MIA، Skrillex و موارد دیگر در Ultra Korea صحنه بازی را پشت سر گذاشتند!

۱۵.  دستیابی به رویای طرفداران KPop در فستیوال Busan One Asia :

Kpop

طرفداران KPop ، جشنواره Busan One Asia ، رویای شما است! در این فستیوال هنرمندانی مانند A Pink، ASTRO، B.A.P، GOT7، SF9، NU’EST W، Momoland، Black Pink، iKON، G-Friend، Wanna One و Sechskies  که برترین های کره هستند حضور دارند. با شروع مراسم ، در تاریخ ۲۲ اکتبر ۲۰۱۷ با مراسم افتتاحیه ، این جشنواره به مدت ۱۰ روز متوالی در سراسر منطقه بوسان برگزار می شود. به عنوان برترین جشنواره هالیو (موج کره ای) آسیا ، ترکیب ستاره-ستاره برای مراسم افتتاحیه به تنهایی ارزش سفر به بوسان را دارد.

به علاوه ، اگر یک بسته کوچک موسیقی جز از Klook خریداری می کنید ، می توانید از دیگر جاذبه ها و جشنواره های برتر در شهر ساحلی زیبای بوسان نیز دیدن کنید. علاوه بر این ، شما همچنین می توانید به مراسم ایستاده منحصر به فرد Klook در BOF Busan One Asia افتتاحیه جشنواره دسترسی داشته باشید!

۱۶. جشنواره بامبو Damyang :

جشنواره بامبو

Damyang-gun در استان جوله جنوبی ، به دلیل جنگلهای سرسبزش  مشهور است ، هر ساله در اوایل ماه مه ، جشنواره بامبو در این استان  در Juknokwon به مدت پنج روز متوالی جشن گرفته می شود . اکوسیستم این منطقه به دلیل مناظر دیدنی و جذاب که شامل تعداد زیادی بامبو ، درختان دیگر و اماکن فرهنگی است، شناخته شده است. بیش از ۱.۲ میلیون گردشگر از جشنواره دامیانگ در ۲۰۰۹ بازدید کردند. این جشنواره شامل کنسرت های ارکسترال ، موسیقی سنتی ، پدال های سواری ، ماهیگیری و تعداد زیادی است .

نظرات و اطلاعات خودتون را درباره فستیوال های جذاب کره جنوبی با ما به اشتراک بگذارید .