بهترین مقاصد گردشگری در کریسمس

بهترین مقاصد گردشگری در کریسمس
بهترین مقاصد گردشگری در کریسمس

چیزی به فرا رسیدن کریسمس باقی نمانده است و بسیاری از شهرها و کشورها در سراسر دنیا این روز را جشن می گیرند. اما خوب است بدانید که در برخی از کشورها، این جشن بیشتر از سایرین مورد توجه قرار می گیرد، از این رو برای گردشگری در کریسمس محبوب تر تلقی می شوند. اگر دوست دارید با بهترین مقاصد گردشگری در کریسمس آشنا شوید، با ما همراه باشید.

با بهترین مقاصد گردشگری در کریسمس آشنا شوید

هر فردی که کریسمس را جشن می گیرد، به شما خواهد گفت که کریسمس یکی از جادویی ترین زمان های سال است. بسیاری از مسافران این زمان از سال را برای سفر انتخاب می کنند چرا که در سراسر دنیا برخی از شهرها به عنوان بهترین مقاصد گردشگری در کریسمس شناخته شده اند.

شهرهای پر زرق و برق در کریسمس به وفور دیده می شوند، برخی از شهرها برفی هستند و برخی دیگر نه، اما آنچه که در تمامی آن ها به وضوح مشترک است، شامل درخت کریسمس، چراغ های رنگی، ریسه های زیبا و نورانی و گوی های براق می شود.

 

کپنهاگ در کریسمس
کپنهاگ در کریسمس

کپنهاگ، دانمارک

کپنهاگ پایتخت پر جنب و جوش و سفر مقرون به صرفه اسکاندیناوی است. درست است که کپنهاگ شهری کوچک به شمار می رود، اما در کریسمس، این شهر به زیباترین شکل ممکن از مسافرانش پذیرایی می کند. اینجا دقیقا همان شهریست که در روزهای کریسمس گردشگران بیشتر از خودرو در خیابان ها دیده می شوند. شهر کپنهاگ هر سال با نیم میلیون چراغ و هزاران درخت کریسمس به زیبایی تزئین می شود و یکی از با شکوه ترین شهرها برای این جشن محسوب می شود.

بهترین مقاصد گردشگری در کریسمس | سالزبورگ در کریسمس
بهترین مقاصد گردشگری در کریسمس | سالزبورگ در کریسمس

سالزبورگ، اتریش

برای بسیاری، سالزبورگ اصلی ترین مقصد گردشگری در اتریش است که خانه ی زیباترین معماری باروک، چشم اندازی تحت مجموعه آلپ و میراث معروف ترین فرد موسیقی، یعنی موتزارت محسوب می شود. جالب است بدانید که سالزبورگ یکی از مقاصد فوق العاده برای گردشگری در کریسمس محسوب می شود و سالانه افراد زیادی برای شرکت در مراسم های کریسمس، عازم این شهر می شوند.

نورنبرگ در کریسمس
نورنبرگ در کریسمس

نورنبرگ، آلمان

نورنبرگ در آلمان برای به داشتن بهترین بازارهای کریسمس شناخته شده است. مسافرانی که به این شهر سفر می کنند، ۱۸۰ گاو نر را در کنار Hauptmarkt ایستاده خواهند دید، همچنین در این بازار، اسباب بازی های فوق العاده مخصوص کریسمس، شیرینی های زنجبیلی بسیار خوشمزه و تزئینات زیبا برای کریسمس به وفور دیده می شود. به نظر مسافران با خاموش شدن چراغ ها و تاریک شدن هوا، جلوه ی این بازار بیشتر خواهد شد.

نیویورک در کریسمس
نیویورک در کریسمس

نیویورک، ایالات متحده آمریکا

شهری که هیچگاه به خواب نمی رود، در روزهای کریسمس غوغای آن بیشتر از پیش می شود. با فرارسیدن ماه دسامبر، در گوشه به گوشه ی این شهر، درختان بزرگ کریسمس دیده می شوند که با چراغ های نورانی به زیبایی تزئین شده اند. اسکیت روی یخ در پارک مرکزی، خرید در بریان پارک، تماشای پنجره های آماده شده برای تعطیلات در پنجمین خیابان، بزرگترین درخت کریسمس در مرکز راکفلر این شهر را به یکی از بهترین مقاصد گردشگری در کریسمس تبدیل کرده است.

 

برلین در کریسمس
برلین در کریسمس

برلین، آلمان

پایتخت آلمان هر سال چیزی حدود پنجاه بازار کریسمس را در این ایام دایر می کند، شاید به این دلیل، برلین یکی از بهترین مقاصد گردشگری در کریسمس محسوب می شود. تعطیلات بدون خرید کمی بی معنی می شود؛ شمع و شکلات، کالاهای مصرفی و خرید هدایای ویژه ی کریسمس در این بازارها به راحتی انجام می شود، همچنین لازم به ذکر است که رویدادهای فرهنگی بسیاری در برلین آلمان در کریسمس صورت می گیرد.

 

کبک در کریسمس
کبک در کریسمس

کبک، کانادا

مردم فرانسه زبان کبک و معماری برجسته و استعماری آن سبب شده است که مسافرانی که به این شهر سفر می کنند، حال و هوای قرن ۱۷ داشته باشند.
کبک در کریسمس فضای بسیار جذابی دارد، مغازه های نورانی، خیابان هایی پوشیده از برف و درختان کریسمس تزئین شده همگی بر جذابیت حال و هوای کریسمسی شهر می افزاید. همچنین لازم به ذکر است که اسکی، اسکی روی برف و اسنوبرد، اسکی رو یخ و سورتمه سواری در کبک بسیار لذت بخش است.

 

پراگ در کریسمس
پراگ در کریسمس

پراگ، جمهوری چک

در پراگ همپوشانی عجیبی از چراغ های کریسمس روشن و معماری گوتیک وجود دارد که این شهر را به نخستین مقصد گردشگری در کریسمس در جمهوری چک تبدیل می کند. کسانی که علاقه ی زیادی به رویدادهای هنری و تماشای تزئینات فوق العاده این جشن هستند، حتما از سفر به این شهر لذت خواهند برد.

ادینبورگ در کریسمس
ادینبورگ در کریسمس

ادینبورگ، اسکاتلند

پایتخت اسکاتلند، ادینبورگ، یک شهر تاریخی، جهانگردی و فرهنگی است. این موارد در کنار  آتشفشان های خاموش و سنگ های طبیعی و تزئینات کریسمس سبب می شوند تا ادینبورگ برای سفر در کریسمس به یکی از مقاصد مهم تبدیل شود.

مونترال در کریسمس
مونترال در کریسمس

مونترال، کانادا

دومین شهر بزرگ کانادا، مونترال از لحاظ جغرافیایی نردیک به ساحل اروپا و همچنین ونکوور است و با سفر به آن حال و هوای عجیب از دوقاره مسافران را در بر می گیرد. این حال و هوای جادویی در کریسمس بیشتر می شود.

همان طور که در ابتدا گفته شد، در کریسمس شهرهای بسیاری آزین بندی می شود، اما به نظر بسیاری از مسافران، شهرهای فوق، از جمله ی بهترین مقاصد گردشگری در کریسمس محسوب می شوند.

 

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...