دیدنی های جهانشگفتی هاگردشگری

حقایقی از کشور اندونزی «سرزمین تراس‌های سبز برنج»

اندونزی سرزمینی سبز با مناظری شگفت انگیز و تنوع زیستی که در امتداد خط استوا کشیده شده است و یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود.

کشور اندونزی بیش از ۱۷ هزار جزیره دارد که این جزایر بین اقیانوس آرام و اقیانوس هند گسترده شده‌اند؛ مردم این سرزمین حدود ۷۰۰ زبان گفتاری و گویش برای صحبت کردن دارند که فقط یک استان در این کشور بیش از ۲۰۰ گویش گفتاری دارد و بیش از ۲۰۰ میلیون نفر جمعیت ساکن در این کشور را تشکیل می‌دهند. کشور اندونزی در ثبات منطقه و مسیر پیشرفت جنوب شرقی آسیا نقش پررنگی داشته است. با آرادمگ همراه باشید.

Indonesia-aradmag-001
اندونزی

پایتخت اندونزی شهر «جاکارتا» است و زبان اصلی آن زبان اندونزیایی است. این کشور به عنوان بزرگ‌ترین مجمع‌الجزایر جهان دارای فرهنگ و آداب و رسوم متفاوت و متنوعی است؛ تاریخ غنی اندونزی به قرن های پیش بازمی‌گردد که برخی از کهن‌ترین و جذاب‌ترین تمدن‌های بشری را در دل خود پنهان کرده است.

شما می توانید یکی از بزرگ‌ترین بناهای بودایی را در این کشور تماشا کنید، این معبد باستانی متعلق به قرن‌های هشتم و نهم میلادی است و در فهرست جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است و یکی از بزرگ‌ترین اماکن بودایی در جهان محسوب می شود. همچنین یکی از بزرگ‌ترین مجموعه معابدِ جنوب شرقی آسیا در کشور اندونزی واقع شده است.

Indonesia-aradmag-002
اندونزی

اندونزی یکی از کشورهای موجود در خاورمیانه است که بیشترین جمعیت مسلمان در آن سکونت دارند اما بااین‌حال دموکراسی و اسلام در این سرزمین با یکدیگر در سازگاری به سر می برند و اعتدال در جامعه اسلامی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.

اندونزی کشوری بزرگ با اکثریت جمعیتِ مسلمان است که در اقتصاد و دموکراسی رشدی پایدار و شکوفا داشته است؛ طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته اندونزی تنها کشور جنوب شرقی آسیا محسوب می شود که تا سال ۲۰۳۰ ممکن است به هفتمین اقتصاد بزرگ دنیا تبدیل شود.

اندونزی جزایر زیبا و بیشماری دارد اما جزیره توریستی «بالی» یکی از محبوب‌ترین و پربازدیدترین جزایر این کشور است که هر ساله گردشگران بسیاری به اندونزی سفر کرده و از این جزیره دیدن می کنند.

Indonesia-aradmag-003
شهر جاکارتا-اندونزی

با وجود کلان شهر مدرنی مانند جاکارتا کسی تصور نمی‌کند که ممکن است در این سرزمین قبیله‌هایی نیز سکونت داشته باشند که با دنیای مدرن غریبه هستند؛ قبیله‌های متفاوتی در اندونزی وجود دارند که در استان‌های شرقی این کشور سکونت دارند.

این کشور با محیط زیست متنوع حدود ۱۲۷ آتشفشان فعال دارد که برخی از آن‌ها با انفجارهای عظیمی همراه بوده‌اند؛ یکی از این موارد فوران آتشفشان «Krakatoa» است که در سال ۱۸۸۳ رخ داده است و تا ۴۰ مایل دورتر از مکان وقوع آتشفشان امواج و صدای این واقعه به گوش مردم رسیده است.

Indonesia-aradmag-004
اندونزی

همچنین یکی از بزرگ‌ترین دریاچه‌های آتشفشانی در جهان نیز در اندونزی واقع شده است؛ دریاچه «توبا» در شمال «سوماترا» از فوران انفجاری آتشفشان به وجود آمده است، این دریاچه بر اثر یک فوران هیدرولیکی که حدود ۷۰ هزار سال پیش اتفاق افتاد به وقوع پیوست، بر اساس گزارش‌های موجود اکثر افرادی که در آن منطقه ساکن بودند با این انفجار از بین رفتند.

کشور اندونزی تنها زیستگاه اژدهای «کومودو» در جهان است؛ کومودو گونه‌ای عظیم الجثه از مارمولک است که در برخی از جزایر این کشور مانند جزیره «رینکا» و «کومودو» سکونت دارند؛ این مارمولک دارای خصوصیات ویژه‌ای همچون حرکت با سرعت بالا، وزن زیاد، دندان‌های سخت و محکم است و به همین دلیل به آن عنوان اژدها را داده‌اند.

Indonesia-aradmag-005
کوه های آتشفشانی در اندونزی

در سال ۲۰۱۷ یک توریست اهل سنگاپور مورد حمله کومودو قرار گرفت و این اتفاق بازتاب‌های جدی بسیاری داشت و بازدید از این اژدها با محدودیت‌هایی روبرو شد. علاوه بر این گونه جانوری، اورانگوتان‌های وحشی نیز از دیگر گونه‌های جانوری مشهور در این سرزمین هستند که در سوماترا سکونت دارند و گردشگران بسیاری برای بازدید از آن‌ها به این کشور سفر می‌کنند.

همچنین در سال ۱۹۱۲ در اندونزی یکی از طویل‌ترین مارهای جهان کشف شد که طول آن به ۱۰ متر می‌رسد.

Indonesia-aradmag-006
اندونزی

یکی از بزرگ‌ترین استادیوم‌های ورزشی در جهان متعلق به کشور اندونزی است که این استادیوم با نام «Gelora Bung Karno» در شهر جاکارتا واقع شده است. صحبت از بزرگ‌ترین‌ها شد؛ لازم به ذکر است که بزرگ‌ترین گل جهان در این کشور رشد می‌کند؛ این گل با نام انگلیسی «Rafflesia Arnoldi» حدود ۷ کیلوگرم وزن دارد و گردشگران می توانند این گل را در جزیره سوماترا مشاهده کنند.

کشور اندونزی در سال ۲۰۰۴ شاهد گزارشی از فسادهای مالی رئیس جمهور سابق خود «سوهارتو» بود که می‌توان این شخص را یکی از فاسدترین رئیس جمهورها در جهان دانست که حدود ۱۵ تا ۳۵ میلیارد دلار مبلغ اختلاس توسط او تخمین زده شد.

یکی از تلخ ترین وقایع در اندونزی مربوط به خانه‌ای مشهور به «Dolly» است؛ در این مکان حدود دو هزار کارگر جنسی زندگی می‌کردند که در سال ۲۰۱۴ این خانه تعطیل شد.

Indonesia-aradmag-007
اندونزی

یکی از زیباترین مناطق در اندونزی «تانا توراجا» است؛ این منطقه کوهستانی در بخش جنوبی «سولاوسی» واقع شده و خانه‌های موجود در آن که همگی به شکل قایق هستند از جاذبه‌های آن محسوب می شوند؛ افرادی که در این منطقه سکونت دارند به مهمان نوازی و خوشرویی شهرت دارند و ارتباط خوبی با گردشگران خارجی برقرار می‌کنند.

همانطور که در این مقاله ذکر شد اندونزی دارای جزایر زیبایی است که یکی از این جزایر شگفت انگیز «جزایر رجا امپات» است که بیش از ۹۰۰ جزیره کوچک را شامل می شود؛ در این منطقه گونه‌های متنوع و بیشماری از حیوانات و گیاهان وجود دارد و همچنین مکان بسیار مناسبی برای غواصی نیز محسوب می شود.

Indonesia-aradmag-008
اندونزی

دریاچه «کلیموتو» از دیگر جاذبه‌های طبیعی و منحصر به فرد این سرزمین است که به تغییر رنگ شهرت دارد؛ این مجموعه طبیعی از سه دریاچه کوچک تشکیل شده که هر کدام به دلیل فعالیت‌های آتشفشانی در طول سال تغییر رنگ می دهند و چشم انداز خاص و زیبایی ایجاد می‌کنند.

یکی از زیباترین چشم اندازهای کشور اندونزی فلات «دییِنگ» است؛ در این فلات شما می توانید شاهد فرهنگ و اقوام متفاوتی باشید که در کنار هم زندگی می‌کنند؛ همچنین مناظر طبیعی این منطقه مانند مزارع برنج یکی از فوق‌العاده‌ترین مناظر دیدنی در اندونزی به شمار می‌آیند.

از مشهورترین و زیباترین شهرهای اندونزی می توان به «سولو، مالانگ، باندونگ، پادانگ و باتو» اشاره کرد که هر کدام با جاذبه‌های طبیعی و گردشگری متفاوت مقصد تعداد بیشماری از مسافران توریستی هستند.

Indonesia-aradmag-009
دریاچه توبا-اندونزی

معبد «اولاواتو» از دیگر مکان‌های گردشگری کشور اندونزی است که به قرن دهم میلادی بازمی‌گردد و در جنوب جزیره بالی واقع شده است. این مکان یک معبد هندو است که یکی از شش معبد هندو در بالی به شمار می‌آید و توسط راهبی هندو ساخته شده است.

علاوه بر معبد اولاواتو مکان دیگری نیز به نام معبد «تیرتا امپول» وجود دارد که در مرکز جزیره بالی واقع شده است؛ این معبد هندو در سال ۹۶۲ میلادی تأسیس شده است و در حال حاضر مکانی برای برگزاری مراسم و آیین مذهبی هندو است.

Indonesia-aradmag-010
معبد بوروبودور-اندونزی

معبد دیگری که در جزیره بالی وجود دارد معبد «لوت» نام دارد که متعلق به قرن پانزدهم میلادی است و مکانی مذهبی و مقدس برای مردم اندونزی محسوب می‌شود؛ به دلیل وجود گیاهان متنوع و سبز در اطراف معبد چشم‌انداز منحصر به فردی ایجاد شده است و زیبایی این معبد را دوچندان کرده است. از آنجایی که معبد لوت در اقیانوس هند قرار گرفته است بر اثر جزر و مد زیر آب می‌رود و در این مواقع امکان بازدید از آن وجود ندارد.

Indonesia-aradmag-011
اندونزی

معبد «بوروبودور» که در ابتدای مقاله بدون ذکر نام به آن اشاره شد از دیگر جاذبه‌های دیدنی این کشور محسوب می شود که قدمت آن به قرن های هشتم و نهم میلادی برمی‌گردد. در این محوطه بیش از ۷۰ گنبد وجود دارد که بر بالای هر کدام از گنبدها یک مجسمه بودا قابل مشاهده است؛ معبد بوروبودو و مناظر سبز اطراف آن یکی از زیباترین مکان‌ها در اندونزی است که اهمیت قابل توجهی بین مردم این کشور و همچنین گردشگران دارد.

منبع
britannicaplanetware
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن