معماهای حل نشده جهان و تلاش بی ثمر بشر برای توضیح آن ها

معماهای حل نشده جهان

شاید در زندگی روزمره و پیرامون خود به مسائلی برخورد کنیم که به نظر عجیب و بی توضیح می آیند؛ اما این ها در مقابل معماهای حل نشده جهان که سال هاست بشر توضیحی برایشان نداشته و نیافته است؛ ناچیز خواهند بود.

در زیر به مهم ترین و عجیب ترین از معماهای حل نشده جهان می پردازیم. با مجله تخصصی آراد مگ همراه باشید.

معماهای حل نشده جهان

ستون های راهنمای البرت گرجستان

اگر به کشور گرجستان سفر کرده باشید، در شهر البرت ستون های راهنما و یادبود گرجستان را حتما دیده اید. این ستون ها، سنگ نوشته هایی عجیب را برخود دارند که هنوز به طور کامل رمز گشایی نشده اند. اگر چه بخشی از نوشته ها که به زبان های شناخته شده هستند، خوانا بوده و قابل فهم می باشند. اما در قسمتی دیگر اشکالی را می بینیم که می توان آن ها را به زبان موجودات فضایی تعبیر کرد. قسمت های دیگر که به زبان های انگلیسی، هندی، اسپانیایی، عبری، عربی و… نوشته شده، خوانا بوده و قابل درک است. اما این بخش دیگر، با وجود تلاش های فراوان هرگز رمزگشایی نشده و به نظر می رسد که تا سال های سال در شمار معماهای حل نشده ی جهان باقی بماند.

ستون های راهنمای البرت گرجستان

بنای سنگی شانگبوروف

بنای سنگی شانگبوروف که به عنوان نماد یادبودی در استافوردشایر کشور انگلستان قرار دارد، دیگر معمای عجیب جهان است که هرگز رمزگشایی نشد. با نگاه کردن به این ستون سنگی، تصویری باشکوه از نیکولاس پوزینی را می بینید. اما کافی ست که کمی نزدیک تر بروید؛ سنگ نوشته روی آن که به صورت واضح نوعی کدگذاری و نوشته ی رمزی است، حل نشده باقی ماند.

تلاش های زیادی از سوی رمزخوانان صورت گرفت و بارها و بارها افراد مختلفی برای شکستن رمز نوشته ی روی ستون های شانگبوروف پیش آمدند، اما هرگز تاکنون هیچ کس حتی سرنخی از چیزی که خالق آن می خواسته به نسل های بعدی منتقل کند، درنیافت.

بنای سنگی شانگبوروف

لوح باستانی فایستوس

این لوح باستانی متعلق به دو هزار سال قبل از میلادی مسیح می باشد. همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، روی این لوح باستانی، اشکال عجیب و نامفهومی نقش بسته است.

این لوح در سال ۱۹۰۸ میلادی به وسیله ی لویجی پرنی یر در قصر مینوآن کشف شد و از آن موقع مطالعات زیادی روی آن صورت گرفته است. اما تمام این مطالعات و تحقیقات با شکست روبرو شده و نوشته ها و نقش های روی لوح فایستوس به عنوان یکی از معماهای حل نشده جهان به قرن بعدی و احتمالا قرن های بعد انتقال یافت.

لوح باستانی فایستوس

کتاب خطی وی نیش

این کتاب شاید منبعی ارزشمند برای زندگی ۱۰۰۰ ساله و حیاتی طولانی و سلامت جسم و روح انسان باشد. از نقاشی های آن برمی آید که این کتاب در خصوص خواص گیاهان و رازهایی وابسته به آن هاست. اما نه نویسنده ی آن معلوم بوده و نه این که حتی یک خط از آن رمز گشایی شده است.

تنها چیزی که از این کتاب تاکنون به دست آمده، آن است که به احتمال زیاد زمان نگارش و ثبت آن به چیزی در حدود دهه ی ۱۴۲۰ میلادی می رسد.

کتاب خطی وی نیش

سازه عجیب کرایپتوس

این سازه ی عجیب که به شکل یک نموداری سینوسی است، تعداد زیادی از حروف الفبا را با نظمی عجیب بر خود دارد. در حال حاضر آن را در سازمان سیا واشنگتن آمریکا قرار داده اند و به نظر می رسد که نگاهی ویژه بر آن و رموزی که بر دوش می کشد، معطوف شده است.

جالب است بدانید که بخش ۶۴ تا ۶۷ این رمزنوشته در سال ۲۰۱۰ رمزگشایی شده و کلمه ی “برلین” از آن بیرون آمد. اما از آن پس موفقیتی در جهت کشف دیگر کلمات و مفاهیم آن صورت نگرفت.

سازه عجیب کرایپتوس

کفن تورین منسوب به عیسی مسیح

کفن تورین که به واقع نیز پارچه ای کتانی و شبیه به کفن انسان است؛ از معماهای حل نشده جهان محسوب می گردد. این کفن در کلیسای سنت جان تورین ایتالیا قرار دارد. اگر موفق به دیدن آن شوید و یا همان طور که در تصویر می بینید؛ تصویر مردی بر این کفن دیده می شود. اما موضوع عجیب در مورد کفن تورین این است؛ که وجود تصویر بر روی پارچه کتانی آن با هیچ یک از روش های اضافه کردن تصویر به پارچه، چاپ، بافت و یا هر چیز دیگری شباهت ندارد. به واقع دانشمندان و محققان تاکنون نتوانسته اند هیچ توضیح منطقی در مورد چگونگی نقش بستن تصویر این مرد که در تمثیل می توان آن را به شمایلی از عیسی مسیح مانند کرد، بیابند.

کفن تورین منسوب به عیسی مسیح

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...